Каде може да најдам? (Општи прашања)

Cannabinoid

Cannabinologist, MMD
Член од
18 јануари 2008
Мислења
597
Поени од реакции
466
А од магичните кај може да се најде?
Оваа подоле на сликата ја имам најдено пред 10-ина години покрај патот накај Маврово. Во периодот кога излегуваа шумските јаготки. ;)

 
Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
Оваа подоле на сликата ја имам најдено пред 10-ина години покрај патот накај Маврово. Во периодот кога излегуваа шумските јаготки. ;)

Верувам дека не си ги пробал овие горе. Инаку сега не би пишувал :pos:
 
Член од
27 август 2011
Мислења
46
Поени од реакции
13
Знае ли некој каде можам да најдам "Polymer clay" .. полимер глина ? Тоа е некој вид на глина, во боја. или како што некој викаат FIMO (што е уствари некој бренд што произведува полимер глина).
 

shutrak

opsenar
Член од
3 јуни 2011
Мислења
37.463
Поени од реакции
30.763
vo salata boris trajkovski., ., ima ko igrachnica za deca ., a vnatre kafik za roditelite., pozadi shankot imaat i shkolski pribor ., megjudrugoto i iglinata shto ja barash ., odi pobaraj dodeka ne ja sobrale bidejki mislam posledna tura e., sinot zimashe predi dve nedeli........, od onaa shto posle treba da se peche na 100C
 
Член од
13 јули 2010
Мислења
2.793
Поени од реакции
6.207
Знае ли некој каде можам да најдам "Polymer clay" .. полимер глина ? Тоа е некој вид на глина, во боја. или како што некој викаат FIMO (што е уствари некој бренд што произведува полимер глина).
Fimo глина имаше во Арт анд Хоби (зградата спроти стариот Беверли)...мислам дека има и во Рамстор (тезгата до Сајгон и Сарачини...цртачите на ккарикатури)....а најверојатно има и во КасверЦ (продавница за уметнички прибор и потрошен матријал)...се наоѓа на потегот Соборен Храм - Кингбургер
 
Член од
27 август 2011
Мислења
46
Поени од реакции
13
vo salata boris trajkovski., ., ima ko igrachnica za deca ., a vnatre kafik za roditelite., pozadi shankot imaat i shkolski pribor ., megjudrugoto i iglinata shto ja barash ., odi pobaraj dodeka ne ja sobrale bidejki mislam posledna tura e., sinot zimashe predi dve nedeli........, od onaa shto posle treba da se peche na 100C
Fimo глина имаше во Арт анд Хоби (зградата спроти стариот Беверли)...мислам дека има и во Рамстор (тезгата до Сајгон и Сарачини...цртачите на ккарикатури)....а најверојатно има и во КасверЦ (продавница за уметнички прибор и потрошен матријал)...се наоѓа на потегот Соборен Храм - Кингбургер
Фала и на двајцата :) , а да не знаете која цена се ?
 

AlternativeF

госпожата од втори
Член од
1 мај 2006
Мислења
4.830
Поени од реакции
7.575
Фала и на двајцата :) , а да не знаете која цена се ?
Фимо од Staedtler (значи, оригиналната фимо) порано имаше во СП Планет во Ѓорче, на најгорниот спрат со продавници има една книжара, мислам дека беа околу 250 или 300 денари парче, ама не сум сигурна за цената. Би требало уште да работи книжарата. Имаше и разни сетови и секакви ножиња, скалпели, модли, се' што треба за обработка на глината.
 

Воин без Коњ

краток и јасен
Член од
18 септември 2010
Мислења
850
Поени од реакции
1.213
Каде има Саломон ранци во Скопје? На нет најдов дека имало продавница во ГТЦ... ама не успеав да ја лоцирам денеска... помош?
--- надополнето: Sep 27, 2011 6:23 PM ---
само чиста околина :D Океј фала колку толку...
рестово некој? гринаут легијата?
Незнам дали има и дали ја знаеш странава... ама еве... http://tracker-mk.org
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.422
Поени од реакции
7.776
Кај кафичите Змија, Кул, Чао... на средина на тој потег.

Во истата продавница се продаваат и Champion и BRUGI.

Мене ми е омилена продавница во градов :)
 
L

.Lost Angel.

Гостин
ДАЛИ НЕКОЈ ЗНАЕ ДОБАР УРОЛОГ И КОЛКУ ПАРИ Е ПРЕГЛЕД ТАМУ АКО МОЖЕ ПОМОШ ВЕ МОЛАМ

БЛАГОДАРАМ ОДНАПРЕД....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom