Каде може да најдам? (Општи прашања)

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.381
Поени од реакции
2.522
дечки ајде едно прашање и консултација со вас... ми требаат бели лед диоди. денеска барав низ центаров каде има некоја продавница што продаваат електрика/електроника и ме упатија во беверли во една продавница за електорника логин - прашав таму и цената ме збуни тотално. една лед диода е ненормални 65 денара а порано знам во електроника Е и П сум ги земал истите по 5 или 6 денара еде и по 10 максумум да е..
муабетот ми е - ценава е реална 65 денара за обична бела лед диода или имаат грешка они?
друго.. каде можам да најдам низ скопјево да продаваат лед диоди вакви бели?



се работи за ваква лед диода
 
Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
дечки ајде едно прашање и консултација со вас... ми требаат бели лед диоди. денеска барав низ центаров каде има некоја продавница што продаваат електрика/електроника и ме упатија во беверли во една продавница за електорника логин - прашав таму и цената ме збуни тотално. една лед диода е ненормални 65 денара а порано знам во електроника Е и П сум ги земал истите по 5 или 6 денара еде и по 10 максумум да е..
муабетот ми е - ценава е реална 65 денара за обична бела лед диода или имаат грешка они?
друго.. каде можам да најдам низ скопјево да продаваат лед диоди вакви бели?



се работи за ваква лед диода
Да не ти нуделе лед од 1W a можеби и 3W за таа цена.

Mtv Elektronika

20 Oktomvri 18, Skopje
  • Tel 02/3245400
  • E-Mail
Овде прашај. Ако цените се слични ондак тоа е. Позади универзална е.
БТВ колку ли им коштаат POWER LED диоди од 1 и 3W вати?
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
дечки ајде едно прашање и консултација со вас... ми требаат бели лед диоди. денеска барав низ центаров каде има некоја продавница што продаваат електрика/електроника и ме упатија во беверли во една продавница за електорника логин - прашав таму и цената ме збуни тотално. една лед диода е ненормални 65 денара а порано знам во електроника Е и П сум ги земал истите по 5 или 6 денара еде и по 10 максумум да е..
муабетот ми е - ценава е реална 65 денара за обична бела лед диода или имаат грешка они?
друго.. каде можам да најдам низ скопјево да продаваат лед диоди вакви бели?



се работи за ваква лед диода
Блашко или Бошко електроникс во Ѓорче на стара 5ка карши дома мебел му доаѓа тоа одма 10или 15 денари се у разни бои
 
Член од
16 април 2011
Мислења
607
Поени од реакции
154
Блашко или Бошко електроникс во Ѓорче на стара 5ка карши дома мебел му доаѓа тоа одма 10или 15 денари се у разни бои
Да не знаеш цена за Power Led диоди ако имаат? И тел од дуќанов имаш?

На план сум да направам нешто вакво.

http://www.youtube.com/watch?v=4qYZahe2s5o
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Кај се наоѓа игралиште во маџари за мал фудбал, моментално има некој турнир со многу екипи, неколку недели се игра па да го најдем . Хелп ако може зш од 7 играат другарите .
И ми рекоа 23ка поминувала крај него.
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.422
Поени од реакции
7.776
Кај се наоѓа игралиште во маџари за мал фудбал, моментално има некој турнир со многу екипи, неколку недели се игра па да го најдем . Хелп ако може зш од 7 играат другарите .
И ми рекоа 23ка поминувала крај него.
Епа кога идеш со 23ка од аеродром кон маџари на првата станица после пругата се симнуваш и идеш меѓу згради.
Почекај малку ќе направам мапа во google earth.

Сега за сега еве ти Fan Page на FB.



Верувам дека фино се објаснети најбитните работи. Она со зелената линија е патот до игралиштетот меѓу згради :)
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
Кај се наоѓа игралиште во маџари за мал фудбал, моментално има некој турнир со многу екипи, неколку недели се игра па да го најдем . Хелп ако може зш од 7 играат другарите .
И ми рекоа 23ка поминувала крај него.
мемориален турнир во мал футбал сокол?
 
Член од
8 април 2010
Мислења
1.182
Поени од реакции
281
Епа кога идеш со 23ка од аеродром кон маџари на првата станица после пругата се симнуваш и идеш меѓу згради.
Почекај малку ќе направам мапа во google earth.

Сега за сега еве ти Fan Page на FB.



Верувам дека фино се објаснети најбитните работи. Она со зелената линија е патот до игралиштетот меѓу згради :)
ФАЛА Тончи, ова и повеќе од детално објаснување е :D
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640

Жена/баба што ќе ми ја сплете капава, или да ја купам? :)
 
B

Blacks

Гостин
Електрична гитара со основната потребна опрема..

Најефтина варијанта каде може да се најде?

Ако знае некој каде во Струмица ако не може и во Скопје...
 

Towelie

теХАЦЕ
Член од
26 јуни 2011
Мислења
307
Поени од реакции
254
Електрична гитара со основната потребна опрема..

Најефтина варијанта каде може да се најде?

Ако знае некој каде во Струмица ако не може и во Скопје...
Ависта, и јас и другар имаме зимано од таму.Мојата е копија од Фендер Стратокастер.Марката е Мастерворк, веќе цела година ми е, само по моја грешка скинав жица еднаш. :)
Другар ми (whoim1 на форумот) ќе зима Ариа, по порачка.
Гитарите ги носи од Турција, оди до таму, испробува и ги носи во Струмица.
Еве што имам јас:
Гитара, црна, копија од фендер стратокастер- Мастерворк (8,000)
Појачало, 10 вати, MEGA. (5,000 ден.)

Иначе има и цели пакети со појачало, штимер, трзалици, гитара, ремен за гитара итн итн. за 11,000 денари.
Изворите не се одамна, туку се од вчера.
Се наоѓа на старото топче, до кладилницата Премиер.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom