Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Фала за бројот.. Иначе кај има земјоделски аптеки низ скопјево за да не акам ко будала ако не те мрзи да ми пишеш.. Исто за баклји значи ако најдеш не му ја мисли имаше едно време сеа пред неколку месеци куржеа едни турски MESALE вакви беа ко на линков http://www.volkankonfeti.com/mesale_satisi_firmasi.jpg и беа предобри значи убаво затворена осигурана добар дим јака црвена боја презадоволен сум ама више ги нема..
Имаш сегде земјоделски аптеки, во Ѓорче кај пазарчето имаш три четири во еден ред, ако одиш таму и ако не можеш да ги најдеш прашај некој ќе ти каже, во тафталиџе на пазарчето имаш една.

Ги знам овие турскиве ги гледав ги палеа ЦПБ, а незнам каде се продаваа вакви.
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Дрес од Антич ? И дали можам да најдам на кирилица да го пиши презимето назад.
Благодариме.
За тие шо сте од Битола, си купив дрес од тезга пред ОNE. Имаше дресој и до МекКејлеб и Стојановски мислам. Цена 700 денари.
 

Rabrobil

Seduce and Destroy
Член од
1 јули 2010
Мислења
886
Поени од реакции
294
За тие шо сте од Битола, си купив дрес од тезга пред ОNE. Имаше дресој и до МекКејлеб и Стојановски мислам. Цена 700 денари.
Слика нешто? и карго да не имаш случајно да ми пуштиш еден на мој трошок
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
Слика нешто? и карго да не имаш случајно да ми пуштиш еден на мој трошок
По ПП ќе ти пуштам слика, една е неам појке. А кај си ти ? Ќе напрајме некако ако најдам да има уште.
 

tha CaspeR

NV.mk
Член од
1 мај 2006
Мислења
1.508
Поени од реакции
162
Каде се наоѓа улицата Иле Илиевски? Негде у градски парк би требало да биде, сточарски институт е таму, никако неможам да најдам
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.867
Поени од реакции
1.248


Кај можам да најдам ваква Pintable, и отприлика колку би коштала?
 
Член од
28 мај 2008
Мислења
3.231
Поени од реакции
4.103
Кај има низ Скопје знаме да купам исто вакво (со цветот во средина), по можност и со ресички да е?
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Кај има низ Скопје знаме да купам исто вакво (со цветот во средина), по можност и со ресички да е?
Можеш да нарачаш во Унипрес печатницата да ти направат, какво сакаш. Се наоѓаат кај Универазлна сала на уличката
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
ама не да биди печатено сонцето, туку извезано...
Мислиш машински извезано, инаку они прават тип на вез така што ставаат платно со исеченото сонце и го нашивуваат на друго платно. А за машински ќе те фати многу скапо
 

Kajgana Shop

На врв Bottom