Каде може да најдам? (Општи прашања)

Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Види у Мирновец у Аеродром, кај три бисери..
кога и да отидев у мирновец , зборам за прошлата година додека работеше секој ден ми викаат од Хрватска чекаме да стигнат, значи цела година им патуваат за да им стигнат а сега не работи секој ден. Инаку прошливе години има купено и запалено вкупно 20 бакљи.

--- надополнето ---

Па колку пати се прави свадба па да ти биде скапа!?
епа скапа е, зошто јас од миновец ги купував по 340 денари една така да 1 минута црвено околу тебе не се исплати. Не се исплатеа ни тие 340 ама тогаш бев многу запален за такви работи па така да не глеадав цена
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
Каде може да најдам книга за Јава немора да е на македонски може и на англиски во Скопје???
 
Член од
28 декември 2008
Мислења
1.356
Поени од реакции
184
Каде можам да најдам Тика? Го прават ли уште тој сок?
во кавадарци...таму се правеше знам еднаш на екскурзија коа бевме не однесоа во фабриката и на излагање по едно шише на сите поклон хахах..

- незнам искрено одамна немам видено, али прашај на подфорумот за кавадарци тие знаат сигурно :)
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Каде може да најдам книга за Јава немора да е на македонски може и на англиски во Скопје???
Пробај во МАТИЦА, таму сум видел имаат на англиски книги поврзани со информатика, а исто и во ИКОНА, карши Мекдоналдс во Центар.
 

DJVoio

Deejay
Член од
9 ноември 2010
Мислења
177
Поени од реакции
42
ЛУПА

Здраво,

Ми треба помош, стварно неам идеја од кај да купам лупа така поголема за стариот за роденден (за 2 дена му е). Дајте некоја идеја и без заебанции плис.
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Во кинеска продавница на плоштад шо беше таа кај моторчињата позади Ченто.
 

Jax Rebel

Navajo Rider
Член од
6 јули 2008
Мислења
5.260
Поени од реакции
2.254
Продавница со опрема за видео надзор??? И ако има некој работено со ова нека каже како оди инсталацијата, ако ја земам опремата од продавница дали ќе можам сам да ја монтирам? И нека даде предлог за добра ден-ноќ камера...
 

KoNtEjNeR

sapun
Член од
19 декември 2005
Мислења
2.306
Поени од реакции
44
Продавница со опрема за видео надзор??? И ако има некој работено со ова нека каже како оди инсталацијата, ако ја земам опремата од продавница дали ќе можам сам да ја монтирам? И нека даде предлог за добра ден-ноќ камера...
не знам да ти кажам од кај да земеш, но знам да ти кажам од каде во никој случај да не зимаш.
риверсофт заборави ги за камери, демек местат ама се трагедија невидена.
1 недела местеа 6 камери, после им требаше цел месец за да профункционираат...
после пола година откажаа сите комплет, и кога дојдоа проблемот бил до компјутерот, му требало формат, а на компјутерот нема ништо освен програмот за камерите и програм за продавница... трагично... и уште така стојат неработат
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Продавница со опрема за видео надзор??? И ако има некој работено со ова нека каже како оди инсталацијата, ако ја земам опремата од продавница дали ќе можам сам да ја монтирам? И нека даде предлог за добра ден-ноќ камера...
Сектрон ја поминуваш католичка црква и ке поодиш уште малце и има панел на фирмата тие се број еден на балканот за такви работи кога беше саемот за електроника ми дадоа нивни каталог за 2010-2011 но го имаш и на нивната страна http://mk.sectron.com/

Втора wizard sistemi одма спроти зградата на космофон после железничка што е
 
Член од
16 февруари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
78
Наочари во ретро-авиатор стил (како на долеприкажаната слика) само да не се скапи дизајнерски италијански итн. туку некои поефтини, до кај 1000 денари рецимо. И да бидат строго со метални дршки, не цели пластични.

 

Kajgana Shop

На врв Bottom