Каде има најдобра скара во Македонија, воопшто?

D-r-ot

од поликлиника
Член од
8 јануари 2009
Мислења
3.360
Поени од реакции
941
Не знам дали некој тркнал до Куманово, Кобра се вика кафаната, месоно им е перверзии.

Како што разбрав, кафаната ја држел претходно и таткото и детото на газдата што е сега, а месото го правеле од свои животни, т.е ги купуваат и сами ги гледаат некое време, а потоа ножот им го даваат. :) Ем евтино, ем добро. Увијачот и вешалицата би им ги издвоил.

Што се тиче Скопје, евтина, а добра скара има во Аердром, ХХL или Сиф, позади Бисер. Не е нешто уау, ама сосема добро е. Гледам претходно сте го спомнале Мрс од Берово, па за да не идете до Берово, во Аеродром, позади три бисери истиот газда има отворено кафана. Не знам дали сеуште работи, но мислам дека уште е таму.

Добро е и во Љуц (џигери) и тоа до него, Олимпико. Пробајте таму ќебапи, а уз пут има и добра пастремајлија.

Мрзенци стандард најдобро јагнешко, а пробајте и телешки мускул. Не знам како го прават, ама се топи во уста.

Злате ми е некако излитено, како да знаат дека имаат гужва, па спремаат од сабајле. Кога јадеш, месото и се остало ти е некако бајато.
 
Член од
13 септември 2009
Мислења
287
Поени од реакции
110
ја мислам дека на Тоше на Ќоше од Автокоманда му нема конкуренција у скара!
ахахахахаха

Шала. Најбоље скара иам јадено у Љуц само што кога беше нешо газдата почина и сеа некако не ми лизга скарава а надвор од Скопјево има јадено јако месо у Етно Село. Не ми текнуе каде беше поточно.
 
Член од
14 февруари 2009
Мислења
162
Поени од реакции
17
Љуц за џигер , и пред се за плетенка.
Интересно е што до скоро ја немаше плетенкава во мени , незнам дали сега ја има- пошто не го барам менито , знам што да нарачам.

Во ДМ обавезно свинските зезалици со сенф, фантазија.
Кај Перо меленото не е којзнае што, ама јатки и посебно шпицерајки се фантазија.

Во Биос ( кај Кружниот тек близу Бастион) е баш супер се....

Во Шминкерски кафани нема добра скара.
За кебапи се знае: Дестан !
Едно време Тото беше топ, последниот пат кога бев ( пред едно месец дена) беше за никаде, невкусни беа, изгледа ги зезнале.
 

Schhh87

schhh...
Член од
3 февруари 2009
Мислења
356
Поени од реакции
16
Прилеп, ама не македонска куќа. То е најпознато за сите шо не се од пп затоа така. Лично мене кај Балче ми е....дефиниција за скара. :mad: ми се јаде, а не сум пп :(
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
644
Поени од реакции
156
Прилеп..... кај да влезиш нема да згрешиш
 
Член од
12 август 2010
Мислења
2.890
Поени од реакции
906
Во Прилеп во Маќедонска куќа до сега нај убава скара сум јадел...
 
Член од
2 јули 2009
Мислења
495
Поени од реакции
83
Прилеп - Пајтон кај Менде Куварчето и Гоце Џокаре, па следува Софра кај Тале, па Кај Балче, па Александрија кај Горан и Стара Чаршија. Иначе, ова се моите омилени дестинации во Прилеп, а каде и да влезите, едноставно нема промашај. Сепак Пајтон за мене се најдобри.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Ако муабетиме за плескавици, тогаш најдобра плескавица има во Прилеп
Ќебапчињата се сепак најдобри во Скопје, во Старата Чаршија во „Пчела“
 

LeoMessi10

Lionel Andress Messi
Член од
12 април 2008
Мислења
2.316
Поени од реакции
268
“Кај Перо“-најбоље уштипци има чоекот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom