Каде има најдобра скара во Македонија, воопшто?

Божино

4815162342
Член од
27 јуни 2007
Мислења
8.597
Поени од реакции
13.283
Сите што не сте од Прилеп сте пишале Македонска Куќа има најдобра скара во Прилеп. Во право е Скофилд, добрата скара е во биртиите ко од Дивиот Запад. То е права прилепска кафана со најдобрата скара во Македонија. Остај ти Македонска Куќа ти е ко Слаткар во рапот :pos:
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
е тука и јас се сложувам...
Може да пишете како се стига до неа? Да ја посетиме ние скопјани да видиме дали е навистина добра како што ја зборите:smir:
 
Член од
17 јануари 2008
Мислења
1.107
Поени од реакции
150
Струмица има дефинитивно нај болја скара, во било кој ресторант или кебабчилница да седнеш да јадеш, би спомнал само некој од нив.... Дукат 1 и 2 . Центар, Македонска куќа, кебапчилница Љафта на кванташкиот пазар и да не бројам се се закон за скара.ммммммммммм.................
 
Член од
26 јуни 2009
Мислења
79
Поени од реакции
0
Хајдук/Ингилиз кај автобуската во Велес покрај Вардарот наш...подобра скара немам јадено во Македонијава..вреди од Скопје да се отиде до Велес само за да се јаде таму :)

а една од полошите скари...Дестан во чаршија..толку извикано место, демек не знам какво било ама еднаш јадев и никогаш веќе..
 
Член од
25 април 2005
Мислења
162
Поени од реакции
5
Tapa e veke skarata vo Hajduk/Ingiliz za kebapite pravam moabet. Porano isto bea dobri Cakar ama sega najdobri kebapcinja vo Veles ima vo Beti
 
Член од
16 октомври 2009
Мислења
593
Поени од реакции
28
Освен Кај Злате на друго место немам јадено,што значи добра е и таму скарата.
 

@@@@@@

MAKEDONEC
Член од
15 мај 2008
Мислења
539
Поени од реакции
33
Општо е познато дека во Прилеп е убедливо најубавата скара.Тоа е признато и од НЕПрилепчани.Се друго е инает и локал патриотизам!
 

maricka

...
Член од
2 ноември 2009
Мислења
175
Поени од реакции
486
Прилеп, има најубава и најефтина скара,
 
Д

ДаркхарТ

Гостин
Не дека сум од Велес па затоа зборувам ама најубава скара имаме...Било од кое место досега што сум ја пробала исто ми е убава...:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom