Каде има најдобра скара во Македонија, воопшто?

Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
Е ајде гурмани, каде мислите дека има најдобра скара во нашава ни земја, или можеби каде Вие сте вкусиле најдобра скара???


Мене тоа ми се случило во Прилеп, а сум јадел добра скара и покрај Вардар(незнам како се викаше кафаната) во Велес.....
 
V

VirtualA

Гостин
Така е
Во Прилеп во Македонска Куќа (има и мн. други места како"Кумата", "Боге" и сл)
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Жабарот на кеј, Љуц, Крчма - Во Скопје!
Јагнешко во Мрзенци, во постарата кафана.

А супер пилешки стекови има во Струга, Еко или Дивине нека ве однесат, јас вчера јадев со нив таму. Прсти да излижеш.
 
Член од
23 април 2005
Мислења
622
Поени од реакции
14
E sega tocno Prilep neznam kako se vika kafanata..karsi benzinskata na izlezot/velzot(salida petrol kako bese:)...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
Незнам, ако не е тегава и не смрди на расипано - секоја скара ми е добра. Најдобра скара, сепак, е онаа што си ја добил на кладба. :D
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Garfield напиша:
А супер пилешки стекови има во Струга, Еко или Дивине нека ве однесат, јас вчера јадев со нив таму. Прсти да излижеш.
Леле ми се јаде!!! Виде дека е најубаво? :pos: Иначе ни јас не сум пребирлива, како што кажа Ејсид, така да помалце би пишувала ако кажам каде нема убава скара :pos: :P
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Многу добра скара сум јадела во Прилеп ама морам да кажам дека и скарата во Струга не е лоша. Не сум голема мераклика на скари.. ама тоа што сум го јадела и во Прилеп и во Струга било прилично добро особено во Прилеп :wink: :P
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
virtuala напиша:
Така е
Во Прилеп во Македонска Куќа (има и мн. други места како"Кумата", "Боге" и сл)
I ako nikogas ne se slozvam so tebe za Makedonska kuka ti davam raka jadenjeto super . usluga zakon i prijaten ambient
 

SeaGull

Walter
Член од
17 мај 2005
Мислења
763
Поени од реакции
9
Re: Каде има најдобра скара во Македонија, воопшто???

zocipro напиша:
Е ајде гурмани, каде мислите дека има најдобра скара во нашава ни земја, или можеби каде Вие сте вкусиле најдобра скара???


Мене тоа ми се случило во Прилеп, а сум јадел добра скара и покрај Вардар(незнам како се викаше кафаната) во Велес.....
Vo Veles kafeanata se vika Parmak (mislam deka mislis za taa), a ima uste edna na avtobuskata, se vika Hajduk. Dobra skara ima vo Parmak, zastanuvam nekogas uspat tamu.

Se soglasuvam so mislenjeto na poveketo deka najdobra skara, sepak ima vo Prilep. Tamu odam mnogu cesto, minimum ednas mesecno na vikend, i redovno ja posetuvam Makedonska kukja. Prilep e navistina poznat po dobrata skara. Ima poveke mesta kade moze dobro da se jade.

Mada, i vo drugi gradovi ima solidni mesta za skara. Na primer, ima edno mnogu malecko kafance vo Valandovo, se vika Epi, i tamu moze da se najde dosta dobra i eftina skara.
I Radovis ima slicno takvo mesto.
Javor vo Mrzenci, sto znam, tamu e odlicno jadenjeto, ama skarata e normalna. Tamu pred se jagnesko.
I, se znae, kebapi vo Strumica vo Dukat.

Aj, dosta, da ne gi redam po red site. :pos:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.324
Вчера јадевме скара у „КА“.
Каков увијач држат човече! :shock:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom