Каде бевте синоќа и дали се одлепивте или нафуравте лошо?:-)

Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Bastion со женско друштво. Виното е вино, муабети никогаш доста. Потоа продолживме во Saloon каде малку го прошаравме друштвото. Добро беше да се видат лица кои ги немам видено одамна.
Изненадување на цела вечер беше кога видов и некои форумџии кои одамна ги немав видено а ни слушнато..ada, Serpico и Трн во Око :back:
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Прво Mezzoforte после Nemo.Добро беше посебно на крајот.Mezzoforte немаше гужва ама пак Nemo беше преполно.Сепак супер си поминав ко последен викенд од распустов :nesum:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.590
Поени од реакции
6.951
Прекрасна вечер !!! :)

Прво во кафана со жива музика, па после во кафич и на крај во бар ...
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
328
Поени од реакции
5
Супер си поминав бев со друштво во еден кафич:helou:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Прво Манго кафичот, па после F People на рап журка.... Очекував да заврши многу подобро, ама тоа е :)
 

PhantomerX

Несопирлив
Член од
30 октомври 2008
Мислења
623
Поени од реакции
46
Синоќа по кратко играње Дота отидовме кај еден другар и седевме цела ноќ чекајки да дојде утрото и да идеме да гледаме кој ке го фати КРСТОТ! :D и ете денес еден од нашите другари, што седевме заедно, ГО ФАТИ! :D

Преку ноќта инаку глеавме Over the Hedge и се смеевме и сабајле јадевме домашни колбасииииии.....
И така.... :pos2::pos2:

П.С. Цигари - Немашеееее..... Дури сабајлето... :toe:
 

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Синоќа бевме пред Хард рок, лошо се нафуравме пошто пред врата имаше 150 луѓе (во главно дечишта), и не пуштаа никој внатре пошто беше пуно до врата.
Али затоа у Кастро на пример, си влагаш ко нормален чоек, си слушаш убаво андерграунд музиче и не гледаш шмизли. Се изнарипавме на Драм енд бејс, па малце и хипхопче и ај по дома. Среќа шо не влеговме у Хард рок, којзне како ќе поминевме у гужвата
 
Член од
19 јуни 2007
Мислења
3.422
Поени од реакции
116
Ај после долго време и ја да пишам.
Значи вчера прво бевме у Вива (кафич до Палма во Аеродром) на кафе, па после во Ваташа на бурек и на крај у маало на клупи се смеевме до касно во ноќта. :) хихихи
 

Гижо

че о надрва
Член од
13 март 2005
Мислења
9.074
Поени од реакции
142
До Тетово во градски и периферни заостанати снегови.
 
Член од
31 јануари 2007
Мислења
18.551
Поени од реакции
22.308
Вчера бев на 2 имендена прекрасно си поминав
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
На слава и тупан се направив...ах заредивме бајаѓи :vozbud:
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Синоќа бев на слава кај другар ми викнал некој колега со хармоника, се прејадов, и само неколку вишњовачи, пошо денес полагав. Тачно сум проценил, мислам уше две да испиев денес ќе влезев во амфитеатар и ќе ја распалев у амфитеатар ово је моја куча живео сам ту...
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Првин на јадење во Мекдоналдс,па на топло чоколадо во Култ :vozbud: екстра е кафичов!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom