Каде бевте синоќа и дали се одлепивте или нафуравте лошо?:-)

Бушавка

Differentiated by Style
Член од
4 јули 2008
Мислења
746
Поени од реакции
61
Абе синоќа бев на изложба ма фотографии во Мала станица со Тончи,AlekSS и Бушав....И таму... ја имаше мојата фотографија изложена :vozbud: :vozbud: :vozbud:
А после на пиво па на прошетка, и после дома :pipi:
 
Член од
13 април 2008
Мислења
7.590
Поени од реакции
6.951
Убаво си поминав.

Прво во кафанче, опуштена атмосфера, а потоа во бар (на коктел парти :nesvest:) ...
 

Бавча

идол на младите
Член од
25 декември 2007
Мислења
11.704
Поени од реакции
11.127
Прво во Роби ака штабот на третасмена, каде пак случајно се збравме сите масовно и се напраивме купуси, па од после ни текна дека Хавана работи, од каде што сите излегуваа кога дојдовме = тиње, па правец Балет каде што не се дишеше, па мораше пак по не знам кој пат да ѕенѕам надвор :icon_lol: финиш со гурманска со многу кромид и паѓање во кома...
 

Емкаа

the worst thing about prison was the dementors.
Член од
14 мај 2008
Мислења
4.983
Поени од реакции
12.544
на жива свирка,супер беше,песните и друштвото ми се погодија. Камо вака да е секој викенд :)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Леле каква крш вечер.:jaj: Прво на едно место, па ништо, па ај на второ, па ништо, па на крај завршиме во “Боеми“, кафана каде што пушаат исклучиво Радио Бубамара.:pipi: Ај тоа и така и вака, таква јас болна, одам на едно место не не' пуштаат, на второ исто, на трето исто...и после коа застанав пред Миднајт и ја видов гужвата, реков - :nenene: Нема шанси овде да влезам, а ме мрзеше да се влечкам до Динамик или Хард Рок. И правец дома.
Башка добив и грда порака, а настрана тоа што сум настината и болна. Светла точка беше што барем прославивме два родендени на две прекрасни заљубени особи.
Се надевам дека нема да ми се погоди веќе ваква малерозна и бош вечер.:uvo:
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Бев Кастро прво... Тапа.. Го исклушав тој што имав и си отидов... И да, мразам шутки :nerv: Па си дојдов дома... Па поседев некое време, па отидов до Пјаца на 2 секунди, и после ме собраа и се шетавме... Прво на средно, па Веро2, па на Лесковачка, па пред зграда.. И дома... Се` на се`, ништо посебна вечер....
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Бариста,ауф ама фина атмосфера,иако келнерите малку поднапиени па се зезавме:pos:.Потоа прошетка низ населба малку и домче:pipi:Убаво мхм:pipi:
 

Pravnice

The Don
Член од
15 ноември 2007
Мислења
2.462
Поени од реакции
1.433
синоќа сум си поминал најнајнајфеноменално.
Прво бев во Пузата хата, кафанче малце. Испивме по литро вино се најадовме , и на крај на несаница ко што е ред се качивме на стол. беше тотално откачување. патем речено српските песни имаат ногу опасни текстови.
Потоа отидовме у хавана , тамо се прејде на пиво и коњак и беше уште подобро. Али не беше до местата, едноставно друштвото ми езкаон, кај и да сум со нив супер си поминувам.
Али вчера беше.......да речеме среќен сум шо преживеав.
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Феноменално. У кафич после у Селект,јака журка после долго време. Пиење играње и то.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Пеев на дипломска... Распеани и мами и татковци и батковци... Се смеевме цела вечер...:pipi:
После со ашкачот на едно троседче у сред центар исправавме криви дрини.:wink:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Вчера шетнав до Ла Кафе, на караоке на дебелиот Морж, на една пијачка, и мн, гужва беше, и си отидов а после со едни другарки бевме на женски стриптиз и топ си поминав, се утепав од го*на јадење:pos2: ама и жениве се скрос луди:helou:
 

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Значи после долгата војна дали Спирит или Лапидариус се одлучивме за Спирит. Иако цело време викав(и уште го мислам тоа) дека е тапа место сепак каде и да си важно друштвото да ти е погодено:pipi: Преубо си поминавме , се изнаигравме малце поднапивме и шо е најважно се изнапеавме:pipi:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom