Кавгата, стимуланс за секс

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Како ви влијае меѓусебната расправија со партнерот или чувствувањето вина во сексуалниот живот?Дали важи правилото,после караница следи квалитетен секс или вие се исклучувате од ова?Кога претставува стимуланс,а кога одбивност?Или можеби вие воопшто не реагирате на дразби:)
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Јас многу на темава не можам да зборам т.е не сум многу компетентна, ама има една поговорка: Ако кажеш те сакам, ќе добиеш секс, ако кажеш те мразам ќе го добиеш најдобриот секс во животот.

Колку е точно не знам, ама викаат дека после кавга најубаво било смирувањето.:)
 

Точкест

I'm Awesome
Член од
25 јануари 2007
Мислења
7.641
Поени од реакции
457
Незнам баш. За мене важи поговорката За добра свиња нема лоша помија:)
Така да дал ќе биде сексот после караница или пред не ми е баш битно.
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Некогаш е интересно и ова :)
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Дефинитивно после кавга сексот е неопислив! Има разлика од обичен секс, мислам кога немало пред тоа караница де :icon_lol: Вистинската причина зошто е така, не знам и не можам да ја сфатам. Многупати во текот на караницата сум помислила:" Не се секирај, после ова следува јак секс" :icon_lol: Барем нешто позитивно имало и во лошото. :smir:
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
961
Поени од реакции
43
Дефинитивно после кавга сексот е неопислив! Има разлика од обичен секс, мислам кога немало пред тоа караница де :icon_lol: Вистинската причина зошто е така, не знам и не можам да ја сфатам. Многупати во текот на караницата сум помислила:" Не се секирај, после ова следува јак секс" :icon_lol: Барем нешто позитивно имало и во лошото. :smir:
Колку е ова само точно. Немам одговор зошто сексот после кавга е посебен, ама дефинитивно е...посебен.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Па би имало некоја логика во тоа да после караница да има јак секс. Тоа би му дошло нешто како правилото дека после караница и нервоза спортот е многу добар вентил за испуштање на нервозата и фрустрациите, па аналогно на тоа и сексот сигурно е добар вентил кој може да биде искористен за истата цел.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Има караници каде после тоа со парнерот не сакаме очи да си видиме ни јас не прозборувам, а и ни тој и инат водиме ни на крај памет не ми паѓа секс.

Ама има караници кои одвај ги чекам :vozbud:
Ќе се скараме и одма после најдобро смирување следи, посебен е тој секс навистина. Мерак да ти е да се скараш :icon_lol:
 
Член од
18 февруари 2009
Мислења
89
Поени од реакции
1
znaete ima edna pogovorka koja veli KOJ SE TEPA TOJ SE SAKA .da ne postoelo takvo nesto pogovorkata nikogas nemale da ja izmislat zaram ne . jas od noja gledana tocka ne se slozuvam deka kavgite se dobri za predigra no jas sum samo edna edinka i ne znaci deka sum vo pravo no zatoa sega i diskutirame da se cujat site mislena neli .:tapp::tapp::tapp:
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Со сегашната девојка, после караница ако дојде до секс, и не е нешто екстра диво, ваљда таков карактер е, не ми смета којзнае колку...
Ама што ја имав една пред неколку години...лелееее...после караница партали се праевме.:love3: Ебавање дур не се запотиш ко аргат на 40 степени.:) Еднаш дури попуштија штрафовите на спалната, па падна левата страна.:pipi:
 

PSYtisfaction

Царевата ќерка
Член од
30 јуни 2006
Мислења
3.922
Поени од реакции
527
Ја сум лутка (са насловне стране) и после тешка караница во која парнерот ме напиздил стотка ич нејќам ни да седам у иста просторија со него, не па да се сексаме. Додека не ми помине лутината, нормално.

Ама ако се работи за кавга од глупост, безвезна закачка, после ууууф, увек најопасен секс паѓа, мислам дека тоа е така ради моментот на одмазда, у стил: „Ти на мене говедо?! Е сеа ќе те растурам“, а неа демек лошо ќе и дојде. :icon_lol:
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Како ви влијае меѓусебната расправија со партнерот или чувствувањето вина во сексуалниот живот?Дали важи правилото,после караница следи квалитетен секс или вие се исклучувате од ова?Кога претставува стимуланс,а кога одбивност?Или можеби вие воопшто не реагирате на дразби:)

Сум го искусил и овој стадиум, дефинитивно да не должам многу, сексот е мн, мн, поразличен од оној стандартниот, со др. динамика и страст:vozbud:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.742
Поени од реакции
19.922
Како ви влијае меѓусебната расправија со партнерот или чувствувањето вина во сексуалниот живот?Дали важи правилото,после караница следи квалитетен секс или вие се исклучувате од ова?Кога претставува стимуланс,а кога одбивност?Или можеби вие воопшто не реагирате на дразби:)

Ова ќе му дојде како онаа старата „кој се тепа тој се е**“ :)
Може има до некаде вистина, а и зависи каква била кавгата, не е баш секоја поврзана со жежок секс(хард кор).
Кај мене чашите ме тераат на екстремистички секс :)
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Јас не се карам никогаш, јас кажувам таа слуша.
Не смее да искажува нервоза пред мене, си имам јас други проблеми женската ми е за релаксација, да ме орасположи, не замара.
Претпоставувам дека кога потајно се лути сака да ја ебам појако, некој чуден смисол да ми „врати“ на некој начин.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom