Исчезнати лица

Член од
18 јуни 2021
Мислења
267
Поени од реакции
564
Мислам дека нејзините родители се починати повеќе од 10 години а зградата е направена на место чиј имот бил од мајка и.
Автоматски споено мислење:


Полека смири хормони,дете се убива само ради сведоштво на нешто битно што не смеело да го види или слушне.
Ова по која статистика ти е? Или си го изваде од задница? Што би можело да виде девојчето и кој би му верувал доколку и да видела?
 
Последно уредено:
Член од
7 февруари 2021
Мислења
218
Поени од реакции
641
Пушти ти ја денешната емисија Заспиј ако можеш на почеток.
Да бе ќе гледаме емисии од 2 часа што ја водат пациенти ко Момироски да ми се притресуваат со Палчовски речник. Ако има снимки/докази нека ги достави до истражните органи ако не нека не јаде лајна.
 

Mundell

тој со бројките
Член од
24 септември 2014
Мислења
622
Поени од реакции
1.059
Па прво морал да провери до Белград дали другар му Вулин може да му обезбеди некое засолниште. Кога не биднало тоа, зошто одлучил со кола за Турција, веројатно ќе раскаже.
:toe:
 
Член од
5 септември 2021
Мислења
27
Поени од реакции
170
Прееска Момировски кажа дека според снимките од околните камери кои МВР ги избришало како доказ но овој успеал да направи копии Цитроенот бил 3 дена паркиран пред зградата а возилото се движело слободно по оние улици кои биле забранети за цивилни возила поради безбедносни мерки ради самитот.
Момировски е познат дудлач за ВМРО, типот без срам лажел предходно на дневна основа да створи недоверба, одбивност, омраза кон институциите само зашто СДСМ ги води. Тој пристап е толку мн поразителен за целиот поредок… ќе добие што сака, ќе дојдат ВМРО на власт арно ама сите негативни атрибути ќе останат во главата на луѓето. Така пропаѓат држави. Ок забегав, сакав да кажам ако има докази нека ги објави, пред тоа не сакам да го коментирам, поради тоа што изгубил доверба.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.119
Поени од реакции
4.623
Момировски е познат дудлач за ВМРО, типот без срам лажел предходно на дневна основа да створи недоверба, одбивност, омраза кон институциите само зашто СДСМ ги води. Тој пристап е толку мн поразителен за целиот поредок… ќе добие што сака, ќе дојдат ВМРО на власт арно ама сите негативни атрибути ќе останат во главата на луѓето. Така пропаѓат држави. Ок забегав, сакав да кажам ако има докази нека ги објави, пред тоа не сакам да го коментирам, поради тоа што изгубил доверба.
Ако бил дудлач на ДПШНЕ тогаш логично би било да ги објави тие снимки за да го сруши кредибилитетот на Спасовски и цело МВР за да падне рејтингот на СДСШ пред изборите а да го набилда на неговите.
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.814
Поени од реакции
15.737
Момировски е познат дудлач за ВМРО, типот без срам лажел предходно на дневна основа да створи недоверба, одбивност, омраза кон институциите само зашто СДСМ ги води. Тој пристап е толку мн поразителен за целиот поредок… ќе добие што сака, ќе дојдат ВМРО на власт арно ама сите негативни атрибути ќе останат во главата на луѓето. Така пропаѓат држави. Ок забегав, сакав да кажам ако има докази нека ги објави, пред тоа не сакам да го коментирам, поради тоа што изгубил доверба.
па и за дрогата имаше докази ама ако не беше ДЕА ништо... и пак не знаеме тој командиро на полицај фатен на дело, единствениот што не призна, дали е таму каде што треба
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.640
Поени од реакции
34.846
Ејј човече, не планирав да одговорам во темава ниту да пишувам а ја следам цела недела. Кој напор си ти жими се.
Па дај да си кажеме фер дека требало ти да појдиш и да ги испиташ обвинетиве оти сите другите лажат. Паранојата е болест, страшна работа не можам да се доначудам по по по
...све што сум напишала како треба да се одвиваат судските вештачења, судење и законски процедури, ете го министерот О денес јавно копи-пасте ми ги прекажа истите зборови, едно е исказ од сведоците друго е доказ според обдукција и зборот што ја има судска медицина!

...инаку тоа е добро, штом од напор, те натерав да придонесиш во дискусија, иако ништо не кажа околу темава!:toe:
 

Outersprint

rags to riches
Член од
5 март 2018
Мислења
38
Поени од реакции
99
Дајбоже. Јас мислам тешко.

Пс. Едно нешто не ми е јасно, имал многу време да избега, башка место да одел до Србија па Турција.., можел директно да отиде со авион или кола, сеедно каде планирал..зошто би ја правел другава рута не ми е јасно?!
Затоа што бил свесен дека случајов стана актуелен тука а не бил свесен до кај е истрагата, со кола и да помине пасошка контрола пак не остава толку траги, освен тоа има опции, ако го објават МВР у меѓу време може преку илегални патишта да иде итн.
Ти во твое мало не ги знаеш? Овој е ваден од долгови повеќепати
Кај ја најде оваа информација? По рубрики или по фацата му позна?
Сите луѓе што го познаваат од скопјево ниту знаат да се коцкал ниту да се дрогирал, бил ангажиран околу децата исто колку мајката и немал финански проблеми никогаш.
Прегледај го приврзокот 400268

...дали се гледа дека е нешто местово „заштитено“, направено вештачење, све е неразгазена трева, ниедна лента за заштитна зона нема, „не приоаѓај“ во тек се истраги, било што?

Прегледај го приврзокот 400269

Не им се потребни заштитни ленти, затоа што целиов пат беше блокиран и не пристапен за јавноста неколку дена, нема кој да го контаминира, ни новинари немаат пуштано.

 
Член од
17 ноември 2014
Мислења
3.696
Поени од реакции
5.738
...све што сум напишала како треба да се одвиваат судските вештачења, судење и законски процедури, ете го министерот О денес јавно копи-пасте ми ги прекажа истите зборови, едно е исказ од сведоците друго е доказ според обдукција и зборот што ја има судска медицина!

...инаку тоа е добро, штом од напор, те натерав да придонесиш во дискусија, иако ништо не кажа околу темава!:toe:
Ja citam temava celo vreme i imav deneska popladne edna ironija napishano ama mi ja izbrishale.
No sepak ce ti recam, ednostavno sum frapiram od narodov shto e po forumov pa zatoa vakvite " prazna slama" postovi ednostavno preskoknuvaj gi.
 
Член од
24 август 2017
Мислења
325
Поени од реакции
762
Момировски е познат дудлач за ВМРО, типот без срам лажел предходно на дневна основа да створи недоверба, одбивност, омраза кон институциите само зашто СДСМ ги води. Тој пристап е толку мн поразителен за целиот поредок… ќе добие што сака, ќе дојдат ВМРО на власт арно ама сите негативни атрибути ќе останат во главата на луѓето. Така пропаѓат држави. Ок забегав, сакав да кажам ако има д :pos: :pos: окази нека ги објави, пред тоа не сакам да го коментирам, поради тоа што изгубил доверба.
Vikas ovie ko S.Ordanovski I Politiko podobri se ?
 
Член од
7 декември 2023
Мислења
31
Поени од реакции
46
девојче од 175 цм тоа е солидна висина и баш поради тоа делува дека белата вреќа од сликата е токму Вања, е сеа како успеале да застанат на бензинска и без никој да ја примети позади тоа е нејасно
 

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
538
Поени од реакции
1.484
...све што сум напишала како треба да се одвиваат судските вештачења, судење и законски процедури, ете го министерот О денес јавно копи-пасте ми ги прекажа истите зборови, едно е исказ од сведоците друго е доказ според обдукција и зборот што ја има судска медицина!

...инаку тоа е добро, штом од напор, те натерав да придонесиш во дискусија, иако ништо не кажа околу темава!:toe:
Исказот од сведоците и доказот според вештачење и судска одат заедно. Исказот мора да се поврзи со материјални докази.

Сигурно овие од мвр немаат шетано планина па го нашле телово, па си рекле ај ќе ги местиме ојлевци за ова. Пошто и такво нешто имаше пишано ти.

Иначе она шо бедно се обидувам да ти укажам е дека не се се сведубжва на теорија на заговор. И нема потреба да се задоволува морбидната радозналост со детали од обдукција и слично, си има служби за тоа. Јас колку што знам нигде во светов детали не излегуваат дури истрага е во тек, компромитирачки е за истата.

Не можам иначе да придонесам на темава пошто мислам дека се криви дегениве стварно.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom