Исчезнати лица

Член од
29 август 2017
Мислења
134
Поени од реакции
67
26 годишното момче Пино Секондо од Скопје, пред недела дена исчезнало. Кружат многу апели за помош за негово пронаоѓање по социјалните мрежи.

Најтрагично од се е што читам дека полицијата дигнала раце и се откажала од потрагата, а на мајката на момчето и рекле само дека најверојатно е избеган од дома.

Запознаени сте со случајов?

Цела недела дечки! Овде нешто матно се крчка.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
Прегледај го приврзокот 201613

Од ПИНО најпознато ми е ова. И ако ПИНО означува БОР тогаш детево се вика Борче. Можеби погрешно му се обраќаат цело време,па се налутил.
Не си интересен

он топик
Детево не верувам дека е киднапирано/убиено. Самиот факт што мајката требала да се врати наредниот ден во Македонија, дава сомнежи дека и се одмаздува за нешто. Убеден сум дека е засолнет кај некоја роднина или другар и сите овие работи ги следи комично.

Еве и активен е забележан на Инстаграм
 
Последно уредено:
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.656
Поени од реакции
4.144
Не си интересен

он топик
Детево не верувам дека е киднапирано/убиено. Самиот факт што мајката требала да се врати наредниот ден во Македонија, дава сомнежи дека и се одмаздува за нешто. Убеден сум дека е засолнет кај некоја роднина или другар и сите овие работи ги следи комично.

Еве и активен е забележан на Инстаграм
Не мора да значи дека е он. Можно е МВР да успеале да влезат во неговиот профил.
ПС: btw тоа е пред колку време е пратена пораката како што знам јас, не знам од кај тоа дека тогаш бил последно активен...
 
Член од
12 март 2009
Мислења
19.915
Поени од реакции
15.902
Најтрагично од се е што читам дека полицијата дигнала раце и се откажала од потрагата, а на мајката на момчето и рекле само дека најверојатно е избеган од дома.

Запознаени сте со случајов?

Цела недела дечки! Овде нешто матно се крчка.
АЛО, како тоа полицијата Дигнала раце ???
па ако не можат да откријат обичен цивил ништо чудно што секојдневно бегаат дузини и дузини осуденици..
.. Ај еве да треба Извршител да му даде сметка за плаќање како :confused:..
а може да го пратат во друга држава Груки со кој пие во кафана ???
Туку сликан е овој со службена кола, ама не кажуваат во која фирма работел ??
да не е некое обезбедување, па недај боже нешто како со случката Јанушев што ја забошотија ??
 
M

Macedon1um

Гостин
АЛО, како тоа полицијата Дигнала раце ???
па ако не можат да откријат обичен цивил ништо чудно што секојдневно бегаат дузини и дузини осуденици..
.. Ај еве да треба Извршител да му даде сметка за плаќање како :confused:..
а може да го пратат во друга држава Груки со кој пие во кафана ???
Туку сликан е овој со службена кола, ама не кажуваат во која фирма работел ??
да не е некое обезбедување, па недај боже нешто како со случката Јанушев што ја забошотија ??
Никаде не пишува дека дигнала раце полицијата туку само дека не може да го најде
Инаку работел во градежна фирма од овие што ги изведуваат автопатите кај нас, на фб пред некој ден некој имаше коментирано да ги проверат казинава да не има заглавено некаде веројатно ова го коментирал некој што го познава дека оди во казина. Гледам и на инстаграмов погоре има објавувано слики од казино па не ме чуди ако испадне на крајот дека заглавил во коцкарски долгови и има некакви проблеми со лихвари, е сега дали намерно се крие или го има го има собрано некој лихвар кој знае..
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Не си интересен

он топик
Детево не верувам дека е киднапирано/убиено. Самиот факт што мајката требала да се врати наредниот ден во Македонија, дава сомнежи дека и се одмаздува за нешто. Убеден сум дека е засолнет кај некоја роднина или другар и сите овие работи ги следи комично.

Еве и активен е забележан на Инстаграм
Треба да пишува active, а ова некој му има пишано . како еве јас сега.
Screenshot_20181220-054347.png

Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Дете еј...
Стварно не посакувам нешто лошо да му се случило, ама во Индија на негови години и дедовци биваат.
Млад човек, па и маж може слободно.[DOUBLEPOST=1545312060][/DOUBLEPOST]
а може да го пратат во друга држава Груки со кој пие во кафана ???
Пу бе, гној гнојосан! Форумска гангрено!
 
Ф

Флеш

Гостин
Со Пино,многу е чудна ситуацијава ,за дечково како исчезнува итн ....Одозгора мајка му вака хистерично го бара,уште со апел,кривични постапки,да му се хакира социјална мрежа без овластување на МВР.
Многу чудно се одвива рутината. Колку има исчезнати,строго се води случајот со МВР,а не јавноста да му хакне,шо ти знам веќе забегаа негавата фамилија .
Многу голема веројатност лихвари,расправија во фамилија,во таа насока . Мој коментар .
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.082
Поени од реакции
13.058
Детето та детето... Оно 26 години воздрасен маж со стап да ги чукаш по газот...
Океј е, за една мајка нејзиното чедо секогаш ќе биде дете независно дали е 26 или 46 години... И кога се спомнува дете, се мисли да се најде детето на мајката, а не дека старосно ни делува на дете. Настрана фактот што во Македнија, на 26 годишна возраст "возрасните" пола уште студираат, живеат со нивните дома и се невработени.
Брзо да се врати момчето дома, апсолутно ми нема логика сценариото да се крие некаде и да си тера сеир на филмот дека сите го бараат, освен секако ако не е психички нестабилна личност, што верувам дека не е.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
На фб е потпишан Киро, а мајка му го вика Пинета-Пино.
Иначе коментар на објава на мајка му на фб. Мора и нешто вакво да предложат.
Sent from my Xiaomi Mi A1 using Tapatalk
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
Во кратки црти, со намера побегнал. Не кажа директно, но го стави акцентот на семејните недоразбирања.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom