Исчезнати лица

Член од
3 октомври 2018
Мислења
36
Поени од реакции
38
Оваа уплаканава мајка на Пино ми е толку антипатична и одвратна, што на моменти и не ме чуди да и самиот Пино знаејќи дека мајка му е посесивно створење и поттикнат од нејзиното манијакално однесување - фатил магла од Македонија.
П.с, вчера на вести дотичната кажа дека некои од инспекторите па дури и самиот началник на Одделот за Потраги биле на годишен одмор; боже каква небулоза и невистина! Пред, и за време на избори на вработените во МВР со писмена телеграма им е ЗАБРАНЕТО да користат одмор.
Така да, според мое мнение сметам дека Пино или си заминал од државава и нема намера да се врати, или е убиен од некои мрачни причини. Трето, друже судија - нема.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.709
Поени од реакции
6.839
Оваа уплаканава мајка на Пино ми е толку антипатична и одвратна, што на моменти и не ме чуди да и самиот Пино знаејќи дека мајка му е посесивно створење и поттикнат од нејзиното манијакално однесување - фатил магла од Македонија.
П.с, вчера на вести дотичната кажа дека некои од инспекторите па дури и самиот началник на Одделот за Потраги биле на годишен одмор; боже каква небулоза и невистина! Пред, и за време на избори на вработените во МВР со писмена телеграма им е ЗАБРАНЕТО да користат одмор.
Така да, според мое мнение сметам дека Пино или си заминал од државава и нема намера да се врати, или е убиен од некои мрачни причини. Трето, друже судија - нема.
Тоа што ти е тебе антипатична, не значи дека не може да се секира и да си го бара детето. Јас познавам вработени во МВР кои тогаш користеа годишен одмор. Ако имаш некоја друга идеја за темата, кажи
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.053
Поени од реакции
12.936
Оваа уплаканава мајка на Пино ми е толку антипатична и одвратна, што на моменти и не ме чуди да и самиот Пино знаејќи дека мајка му е посесивно створење и поттикнат од нејзиното манијакално однесување - фатил магла од Македонија.
П.с, вчера на вести дотичната кажа дека некои од инспекторите па дури и самиот началник на Одделот за Потраги биле на годишен одмор; боже каква небулоза и невистина! Пред, и за време на избори на вработените во МВР со писмена телеграма им е ЗАБРАНЕТО да користат одмор.
Така да, според мое мнение сметам дека Пино или си заминал од државава и нема намера да се врати, или е убиен од некои мрачни причини. Трето, друже судија - нема.
Информацијата дека МВР биле на годишен одмор Е АПСОЛУТНО ТОЧНА. Ти кажувам од прва рака, дека припадници на МВР навистина беа на годишен одмор како и секој нормален човек што му следува и им беше јавено во понеделник т.е. утре да се вратат на работа.
 
Член од
16 декември 2012
Мислења
2.709
Поени од реакции
6.839
Така де. Кога жената прашала, и рекле дека вработените се на одмор. Во понеделник ќе бидат на работа
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.901
Поени од реакции
10.525
а што е фрката и да биле? нормално дека кога тогаш ке отидат на одмор кога им следува


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.544
Поени од реакции
21.501
После се испадна дека е заташкување на убиство.
Полицијата има осомничени што значи дека имале сознание цело време ама ништо не кажувале бидејќи е во корист на истрагата.
Според мајката изгледаше доста сомнително, како он да побегнал, ама била во право и испадна за жал спротивното.
Него, лесна му земја.
Пишува дека еден е во бегство а другиот осомничен (таа) е лишена од слобода.
Се надевам само нема да е со етничка позадина затоа што луѓето многу лошо ќе го сфатат сето ова што изгледа на лошо решен проблем помеѓу млади.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Лесна му земја.
Заради хистеричните испади на мајка му на фејсбук имав впечаток дека скроз друго е у прашање, а сепак било убиство. Во меѓувреме имав можност да запознаам некои луѓе што го познавале и баш зборевме на темата - тотално немаа поим за што станува збор....и ете што било.
Нема да случи тоа, ама најдобро е да се (барем да се обиде) во јавноста да се расветли приказната или тоа што е познато.
 
Член од
18 јули 2018
Мислења
1.068
Поени од реакции
4.260
Кој ќе ги гледа сега омниприсутните експерти како ќе си ги излижат сите говна што ги посрале за случајов. Ама тоа е кога нема никаква одговорност за ебено ништо во општествово, а и непостоењето на осет за ништо, туку само да се тресне некоја епска глупоштина.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Лесна му земја.
Заради хистеричните испади на мајка му на фејсбук имав впечаток дека скроз друго е у прашање, а сепак било убиство. Во меѓувреме имав можност да запознаам некои луѓе што го познавале и баш зборевме на темата - тотално немаа поим за што станува збор....и ете што било.
Нема да случи тоа, ама најдобро е да се (барем да се обиде) во јавноста да се расветли приказната или тоа што е познато.
Исто, мајка му со пиши бриши муабетите ми делуваше ептен хистерично :/
Нека почива во мир дечкото
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.872
Кога ќе прочитам коментар Зошто МВР молчеше? :facepalm:

Да бе веднаш ќе објават во јавност без никакви докази и ќе ги уапсат осомничените. Пред месец дена е пронајдено тело известена е и мајката, а повикани сите и други фамилии кои имале изчезнати лица, ама мајката била во Италија и истата и знаела дека последен пат е лоциран во Арачиново, а на ФБ глуми дека не знае каде и е синчето и МВР ништо не работи.

Со своето однесување на социјалните мрежи и бришење на статуси беше сомнителна и не знам што таа очекуваше од МВР да не ја следат и неа тоа што објавува на фб и да не отворат и досие.

Лош крај, а повеќе ми идеше на она дека сам има заминато од дома.
 
Член од
8 октомври 2015
Мислења
877
Поени од реакции
2.421
Девојката негова е првоосомничена..
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мене ми е јако зошто има зачудени како тоа девојка му го прошла полиграфот. Едноставно е, кај психопата народ ништо емотивно не работи а и и да го поминеш и да го паднеш, не е доказ за на суд.
 
Член од
17 мај 2016
Мислења
3.655
Поени од реакции
4.142
Мене ми е јако зошто има зачудени како тоа девојка му го прошла полиграфот. Едноставно е, кај психопата народ ништо емотивно не работи а и и да го поминеш и да го паднеш, не е доказ за на суд.
Стварно била ставена на полиграф и поминала?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom