Исхрана - првиот клучен фактор за постигнувањето на атлетско тело

Член од
3 јуни 2022
Мислења
971
Поени од реакции
2.291
Od koja firma, koj marketi zimate ovesni ? Porano od Kam tie germanskite bea ok, sega vo posledno vreme naogjam molci izvedeni. Dali e do proizvoditelot ili ovie gi cuvaat nesoodvetno nz, od vitalija isto zemav molci pa duri i mala bubacka nekoja mi se odjade oves od vakvi raboti.
 
Член од
28 октомври 2021
Мислења
1.091
Поени од реакции
2.145
Od koja firma, koj marketi zimate ovesni ? Porano od Kam tie germanskite bea ok, sega vo posledno vreme naogjam molci izvedeni. Dali e do proizvoditelot ili ovie gi cuvaat nesoodvetno nz, od vitalija isto zemav molci pa duri i mala bubacka nekoja mi se odjade oves od vakvi raboti.
Јас ги блендирам така да не се примеќа. :pos:
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.687
Поени од реакции
38.875
и јас ги јадам овие и не сум приметил ништо такво
 
Член од
4 ноември 2011
Мислења
51
Поени од реакции
13
Od koja firma, koj marketi zimate ovesni ? Porano od Kam tie germanskite bea ok, sega vo posledno vreme naogjam molci izvedeni. Dali e do proizvoditelot ili ovie gi cuvaat nesoodvetno nz, od vitalija isto zemav molci pa duri i mala bubacka nekoja mi se odjade oves od vakvi raboti.
Виталија. Топ ми се
 
Член од
11 јуни 2021
Мислења
362
Поени од реакции
810
Дечки, што најчесто јадете кога сте на работа? Носите од дома или купувате?
Мене ми е проблем што додека сум на работа околу мене нема некој избор освен тостови и слично, а да нарачувам секој ден не ми се исплаќа баш.

И дали некој пробал ослич печен, наместо да го пржите со зејтин? Дали е вкусен така печен во рерна?
 

McLovin

Politically Incorrect
Член од
11 август 2016
Мислења
2.780
Поени од реакции
10.554
И дали некој пробал ослич печен, наместо да го пржите со зејтин? Дали е вкусен така печен во рерна?
Ја баш у моментов правам ослич во рерна. Во тепсија, на хартија. На мене ми е многу поубав печен отколку пржен. Прајш некаков "зачин" од брашно, сол, вегета итн итн, ја валкаш рибата и ја ставаш да се пече на околу 200степени.
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
Дечки, што најчесто јадете кога сте на работа? Носите од дома или купувате?
Мене ми е проблем што додека сум на работа околу мене нема некој избор освен тостови и слично, а да нарачувам секој ден не ми се исплаќа баш.

И дали некој пробал ослич печен, наместо да го пржите со зејтин? Дали е вкусен така печен во рерна?
Носам претежно.
 

Harald

King of Norway
Член од
12 јули 2009
Мислења
3.129
Поени од реакции
8.944
Дечки, што најчесто јадете кога сте на работа? Носите од дома или купувате?
Мене ми е проблем што додека сум на работа околу мене нема некој избор освен тостови и слично, а да нарачувам секој ден не ми се исплаќа баш.

И дали некој пробал ослич печен, наместо да го пржите со зејтин? Дали е вкусен така печен во рерна?
jas kupuvam skoro sekoj den. imam dobar izbor na restorani i generalno sprema cenite tuka e ok.
sekade za rucek ima nekoja salata i izbor meso ili riba obrok.

koga bi nosel nesto od doma, oriz/kompiri/pasta + pilesko/losos kombinacii za rucek
 
Член од
22 декември 2011
Мислења
2.008
Поени од реакции
4.177
jas kupuvam skoro sekoj den. imam dobar izbor na restorani i generalno sprema cenite tuka e ok.
sekade za rucek ima nekoja salata i izbor meso ili riba obrok.

koga bi nosel nesto od doma, oriz/kompiri/pasta + pilesko/losos kombinacii za rucek
Може во Шведска, тука кај нас не ни има некој огромен избор на здрав оброк, а и тоа што го има држи цена. Пример денес се договорија од работа да јадеме бургери и ајде јас со нив. 400ден си дадов за бургер и останав пак гладен. Со тие пари имаше три пати да јадам стек со нешто.
Плус ако работиш во некоја индустриска зона како Визбегово или накај Илинден освен тост нема ништо друго да најдеш.

За риба да не збориме, нигде нема да најдеш ефтина риба. ВО салата со лосос ќе најдеш 15грама лосос и другото трава.

Затоа му препорачивам секоја вечер да си прави за наредниот ден. Плус ако има микробранова во фирма топ ќе му дојде.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom