Инфо за нови филмови достапни на торент

Член од
6 септември 2007
Мислења
6.540
Поени од реакции
4.902
Survive the Night 2020 1080p BluRay x264-YOL0W
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.540
Поени од реакции
4.902
Bill and Ted Face the Music 2020 1080p WEB-DL H264 AC3-EVO

The War with Grandpa 2020 1080p WEB-DL H264 AC3-EVO
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
14.144
Поени од реакции
22.220
Tenet 2020 1080p KOREAN CAM NO ADS H264 AC3 WARRIORS

:D
Ова е сигурно начинот на кој Нолан сака да го гледаме филмот.
Нека не ве лаже некој ако ви рече дека Нолан сакал во IMAX да го гледаме.
:D
 

nE0n1nja

Eat nerds get shredded
Член од
25 јануари 2007
Мислења
2.711
Поени од реакции
2.059
Mulan.2020.720p.DSNP.WEBRip.DDP5.1.Atmos.x264-NOGRP
Ме мрзи да барам, зошто има толку лош скор? Нешто исполитизирано или филмот е шит?

Нема везе, сега ми е јасно зошто го хејтаат. Го нема Ли Шанг.
But why would they change such a popular, iconic character? According to Reed, the decision was linked to the rise of the #MeToo movement. “I think particularly in the time of the #MeToo movement, having a commanding officer that is also the sexual love interest was very uncomfortable and we didn’t think it was appropriate,” he said.
bruh... :facepalm:
 
Последно уредено:
Член од
7 април 2015
Мислења
1.537
Поени од реакции
814
Ме мрзи да барам, зошто има толку лош скор? Нешто исполитизирано или филмот е шит?

Нема везе, сега ми е јасно зошто го хејтаат. Го нема Ли Шанг.


bruh... :facepalm:
Главната глумица има дадено подршка за ХК полис, да ги млате демонстрантите, и вујко и е висок фунционер во комунистичката партија, па затоа западот ја мрази и го бојкотира филмот, додека има изјавено дека е Asian и дека така се чуствува, а не Chinese, па затоа Кинезите ја мразат. Кога ќе видиш политика, а не го ни познав Џет Ли дека глуме Император, лол го прочитав отпосле во кредитсите.
 
На врв Bottom