Инфо за нови филмови достапни на торент

Дискусија во форумот 'Филм и ТВ' започната од џимеј, 6 ноември 2015.

 1. џимеј

  џимеј Модератор

  Член од:
  4 март 2007
  Мислења:
  9.429
  Допаѓања:
  19.359
  @wot и дечките во генерална дискусија често апдејтираат информации за нови филмови достапни на торент (со убава снимка секако) и за да не се загубат меѓу останатите постови, убаво е да имаме тема во која ќе ги собереме сите на едно место.

  Јас на пример не пратам активно кои филмови излегле, па ова ќе ми биде потсетник.

  Најново ко што видов на kickass:

  Ghost in the Shell The New Movie 2015 JAP 1080p BluRay x264 AC3-JYK

  Ant Man 2015 720p HDRip x264 AAC-ETRG

  The Man from U N C L E 2015 720p BRRip X264 AC3-EVO


  потсетник: пиратерија е забранета на форум, така што ќе ги постираме само имињата па после сами ќе ги бараме торентите, очигледно :)
   
  На Iceboy, Џонтра Волта, Uli Hoeneß и уште 33 други им се допаѓа ова.
 2. statusQuO

  statusQuO Модератор

  Член од:
  18 јуни 2008
  Мислења:
  12.987
  Допаѓања:
  7.571
  Топ тема!

  Уште да можев да се сабскрајбнам за brip/dvdrip releases да ми стига некаква нотификација... :D
   
  На marambo му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Shawn Spencer

  Shawn Spencer

  Член од:
  10 октомври 2011
  Мислења:
  2.803
  Допаѓања:
  2.795
  The Assassin 2015 BRRip XviD AC3-EVO
   
  На MyloXyloto, marambo и khz777 им се допаѓа ова.
 4. khz777

  khz777

  Член од:
  26 октомври 2012
  Мислења:
  2.469
  Допаѓања:
  3.304
  Еден од подобрите филмови .
   
  На marambo му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Have an ice day

  Have an ice day Get Free

  Член од:
  26 јануари 2014
  Мислења:
  493
  Допаѓања:
  942
  Meru e многу добар филм/документарец, предобар во story-то и пејзажите, го има на торент со АV 9/10.
   
  На WilliamTell и marambo им се допаѓа ова.
 6. wot

  wot њ

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  17.041
  Допаѓања:
  26.006
  Vizuelno prekrasen. Narativno ebeno tesko za sledenje. Mozda ima rewatch value radi toa.
  The.Assassin.2015.1080p.BluRay.x264.DTS-EPiC

  Nego, decki, poentata na temata e da se pastiraat samo iskoceni filmovi, eve ko recimo nekoj ko mene ja stavi temata za sledenje I mu stigaat notifikacii.
  Ne bi sakal nekoj da cita diskusii dali nekoj film e dobar ili los, za toa slobodno vo generalna. Da se obideme da ja zacuvame temata kako sto e zamislena.
   
  На Corvus, marambo, Shawn Spencer и уште 2 други им се допаѓа ова.
 7. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.357
  Допаѓања:
  4.034
  Нека се избришат сите off topic мислења кој не се поврзани со темава. За тоа дали е добар филмот ќе си пишете во друга телма кај што му е местото.

  На yts.ag се излезени овие филмови
  [​IMG]

  [​IMG]
  во 720p и 1080p квалитет

  [​IMG]
  во 170p квалитет

  За симнување на филмовите одете на yts.ag​
   
  На marambo му/ѝ се допаѓа ова.
 8. HoT IcE

  HoT IcE Гостин

  Кога веќе се решите да пастирате име на торентот на темава, не гледајте да биде првото што ќе ви излезе туку квалитетна снимка а не филмчиња од 500 мегабајти со камера снимана од кино.
  Ant-Man 2015 1080p HDRip x264 AAC-JYK
   
  На krkac, Толстој, marambo и уште 2 други им се допаѓа ова.
 9. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.357
  Допаѓања:
  4.034
  На Замунда го има
  [​IMG]
  Maze.Runner Scorch.Trials.2015.NEWSOURCE.HDRiP.XViD.ReLeNTLesS
   
  На marambo му/ѝ се допаѓа ова.
 10. wot

  wot њ

  Член од:
  20 мај 2008
  Мислења:
  17.041
  Допаѓања:
  26.006
  Mistress.America.2015.1080p.WEB-DL.DD5.1.H264-RARBG
   
  На MyloXyloto, Толстој, grande-juve и уште 2 други им се допаѓа ова.
 11. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.357
  Допаѓања:
  4.034
  На yts.ag туку што излезе добар квалитет на

  Mission: Impossible - Rogue Nation
  [​IMG]

  Достапен во : 720p и 1080p квалитет
  [​IMG] 7.60
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  Бидејќи на Кајгана форум е строго забрането секаков вид на пиратерија за преземање на филмот oдете на yts.ag

  Превод : Mакедонски, Српски и Англиски
  За преземање на преводот одете на yifysubtitles.com

   
  Последно уредено: 9 ноември 2015
  На reddevil4ever, Scirea, Lenny и уште 6 други им се допаѓа ова.
 12. faraon

  faraon БОГ

  Член од:
  31 јануари 2007
  Мислења:
  17.179
  Допаѓања:
  20.131
  American.Ultra.2015.1080p.BluRay.x264-DRONES
   
  На beach му/ѝ се допаѓа ова.
 13. MARCELLO

  MARCELLO Модератор

  Член од:
  15 јули 2007
  Мислења:
  9.357
  Допаѓања:
  4.034
  The Man from U.N.C.L.E.

  [​IMG]

  Tрејлер:


  Достапен во :
  720p / 770.53 MB / 1280*720 / 23.976 fps
  1080p
  / 1.35 GB / 1920*1080 / 23.976 fps
  [​IMG]7.50
  [​IMG]
  [​IMG]


  Бидејќи на Кајгана форум е строго забрането секаков вид на пиратерија за преземање на филмот oдете на yts.ag

  Превод : Англиски
  За преземање на преводот одете на yifysubtitles.com
   
  Последно уредено: 11 ноември 2015
  На Dr.House, HoT IcE и statusQuO им се допаѓа ова.
 14. Darko_ufo

  Darko_ufo Гостин

  Dragon Ball Z Resurrection F 2015 JAP ENG 1080p BluRay x264. По грешка се стави торентот ама ја избришав пораката :)
   
  На wot му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Shawn Spencer

  Shawn Spencer

  Член од:
  10 октомври 2011
  Мислења:
  2.803
  Допаѓања:
  2.795
  Hitman.Agent.47.2015.1080p.BluRay.x264-DRONES
   
  На Dr.House му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели преку: