Инфо за нови филмови достапни на торент

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.416
Поени од реакции
2.113
4k 1080p рип идиот...
Зашто пишува remastered...
Fyi, 2k/4k 1080п риповиве имаат подобра слика од "обичните" 1080п...почиста слика, повеќе детаљи се приметуваат, пофлуидни/поприродни движења...а не ти треба 4к тв зш е рип.
Капиш сега?
Добро

Тој горе fearless vampire killers e 2k рип а овој е 4к рип...појасно од ова здравје
 
Последно уредено:
Член од
6 септември 2007
Мислења
6.043
Поени од реакции
3.875
4k 1080p рип идиот...
Зашто пишува remastered...
Fyi, 2k/4k 1080п риповиве имаат подобра слика од "обичните" 1080п...почиста слика, повеќе детаљи се приметуваат, пофлуидни/поприродни движења...а не ти треба 4к тв зш е рип.
Капиш сега?
Добро

Тој горе fearless vampire killers e 2k рип а овој е 4к рип...појасно од ова здравје
Како може мојот е 10гб, твојот е 1.88гб и да има подобра слика нешто си ги помешал брзините другар

4k hehehehe 1080.png
 
Последно уредено:

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.106
Поени од реакции
18.594
4k 1080p рип идиот...
Зашто пишува remastered...
Fyi, 2k/4k 1080п риповиве имаат подобра слика од "обичните" 1080п...почиста слика, повеќе детаљи се приметуваат, пофлуидни/поприродни движења...а не ти треба 4к тв зш е рип.
Капиш сега?
Добро
Делумно разбирам.
Тоа што ти имаш некои замисли во главата дека со кажување „еве 4к од овој“ и постираш 1080п филм и треба да се сфати дека сорсот од кој е рипот бил 4к не ме прави мене идиот туку ти не објаснуваш убаво.
Ремастер верзии од Suspiria има уште пред 5 години, иако да, тогаш бил „обичен“ 1080п ко што велиш.

КАКО И ДА Е

RARBG се канцер група за енкодирање и строго треба да се избегнуваат нивни рипови.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.416
Поени од реакции
2.113
Делумно разбирам.
Тоа што ти имаш некои замисли во главата дека со кажување „еве 4к од овој“ и постираш 1080п филм и треба да се сфати дека сорсот од кој е рипот бил 4к не ме прави мене идиот туку ти не објаснуваш убаво.
Ремастер верзии од Suspiria има уште пред 5 години, иако да, тогаш бил „обичен“ 1080п ко што велиш.

КАКО И ДА Е

RARBG се канцер група за енкодирање и строго треба да се избегнуваат нивни рипови.
"2к рип
Еве 4к и од овој"
Не трчај друг пат ко прле пред магаре.
И ништо не им фали на rarbg, сигурно нема да симињам 50гига верзии
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.106
Поени од реакции
18.594
Не трчај друг пат ко прле пред магаре.
Ја нема да трчам а ти глеј да објаснуваш убаво затоа што првпат гледам некој да вика „еве 4к рип од филм“ а да мисли дека сорсот бил 4к.
50 гига никој не те тера ама со асална група што знае да енкодира и прави ~10gb спореди го па кажи дека ништо не му фали.
Секако ако гледаш на среден монитор/лаптоп ништо нема да му фали.
Одлетавме доволно од темава. Јас сум крив, поттикнат од твое несоодветно објаснување.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.416
Поени од реакции
2.113
Ја нема да трчам а ти глеј да објаснуваш убаво затоа што првпат гледам некој да вика „еве 4к рип од филм“ а да мисли дека сорсот бил 4к.
50 гига никој не те тера ама со асална група што знае да енкодира и прави ~10gb спореди го па кажи дека ништо не му фали.
Секако ако гледаш на среден монитор/лаптоп ништо нема да му фали.
Одлетавме доволно од темава. Јас сум крив, поттикнат од твое несоодветно објаснување.
:lolzz:
На тв глеам, и кога немало сидери сум симињал и поголеми верзии ( и од други не само од рарбг) од што сум морал, и немам приметено разлика.
Нормално дека ти си крив кога со еден клик за 5 секунди на bluray.com можеше да провериш за филмов ама наместо тоа поважно ти беше да испаднеш паметен а гледам со тебе и други се залетаа :icon_lol:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.106
Поени од реакции
18.594
а гледам со тебе и други се залетаа :icon_lol:
Ако мислиш на @123456 тоа е, гледаш до што води твоето кратко и неубаво објаснување.
Ама не мислиш на тоа.
Ти си батхрт пошо ми стаиле хаха на постот. Батхртизмот го филуваш со смајли фејс демек не си ама па тоа те прави циник.
Ќе ти пуштам линк по пп од другарче кој исто така е често батхрт кога влегува во конфронтација со некој а на тој некој други му клавет (поќе) лајкој. Најдете си начин како да се тешите, на иста мака сте. Ќе ти пуштам и ја некој совет, поминав низ таа фаза.
Еве сега пиши „хаха дада уживај секако батхрт сум“ и ај да завршиме :)
 

Corvus

Latrodectus
Член од
24 јануари 2011
Мислења
2.080
Поени од реакции
6.065
Ако мислиш на @123456 тоа е, гледаш до што води твоето кратко и неубаво објаснување.
Ама не мислиш на тоа.
Ти си батхрт пошо ми стаиле хаха на постот. Батхртизмот го филуваш со смајли фејс демек не си ама па тоа те прави циник.
Ќе ти пуштам линк по пп од другарче кој исто така е често батхрт кога влегува во конфронтација со некој а на тој некој други му клавет (поќе) лајкој. Најдете си начин како да се тешите, на иста мака сте. Ќе ти пуштам и ја некој совет, поминав низ таа фаза.
Еве сега пиши „хаха дада уживај секако батхрт сум“ и ај да завршиме :)
Пушти ми и мене.

Од кај симнуваш филмови?
Прашувам зашто и мене ми требаат асални тракери, со оглед на тоа што меин ми се рарбг и рутракер а на првиов има многу оскуден избор на торенти за одредени филмови, на тпб се вообичаено истите од рарбг со по некој сидер плус минус, а на 1337 па и неам ептен навика да барам зашто тие па уште помалку сидери имаат и тапа им е интерфејсот.
 

Vlatko_Gjorce

Ѓубре
Член од
17 април 2009
Мислења
2.416
Поени од реакции
2.113
Ако мислиш на @123456 тоа е, гледаш до што води твоето кратко и неубаво објаснување.
Ама не мислиш на тоа.
Ти си батхрт пошо ми стаиле хаха на постот. Батхртизмот го филуваш со смајли фејс демек не си ама па тоа те прави циник.
Ќе ти пуштам линк по пп од другарче кој исто така е често батхрт кога влегува во конфронтација со некој а на тој некој други му клавет (поќе) лајкој. Најдете си начин како да се тешите, на иста мака сте. Ќе ти пуштам и ја некој совет, поминав низ таа фаза.
Еве сега пиши „хаха дада уживај секако батхрт сум“ и ај да завршиме :)
Еве пак се правиш паметен откако се заеба и се залета ко мајмун, али тоа само на форумов си таков вицкаст,
да цитирам еве други за тебе шо викаат иначе
и не беше ништо слично од тоа што пишуваше, онака мирен повлечен
:icon_lol:
Како може мојот е 10гб, твојот е 1.88гб и да има подобра слика нешто си ги помешал брзините другар

4k heheheheПрегледај го приврзокот 223442
Горе - обичен 1080п трансфер
Доле - 4к 1080п рип (од 1.85 гб, бтњ)
...обично си пишува кај овие "from a 2k/4k scan", провери на блуреј.ком за секој 4к филм коа ќе искочи имаш посебни оцени за сликата и за 4к и за 1080p рипот

P.s. еве и за овој, мал бил фајлот, рарбг не требало, не била добра сликата
али синхронизираната верзија е :( нема друга аудио опција
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
12.106
Поени од реакции
18.594
да цитирам еве други за тебе шо викаат иначе
Лол, знаеш дека батхртизмот навлегол длабоко кога изнесуваш вакви деталји :D
У живо од форумов сум запознал асални луѓе (@Zlatikevichius @Corvus @dragonsky @Хоуп @Ilumious и други ама овие најчесто и од некој од нив ти е цитатот) кои се искажувале убаво и немало потреба јас да бидам критички настроен. Ако треселе глупости и ако сум го запознаел @Marick14 на пример ќе сум му кажел се што мислам без разлика дали е форум/живо.
Убаво е вака што правиш паралела од некој што еднаш два пати ме видел во живо, донел заклучок дека сум бил мирен и повлечен, а на форумов сум 12 години со 10к мислења ама не, заклучокот треба да се донесе од тој што имал еднаш-два пати средба со мене, и не бил некој трескач на глупости.
Аман човеку помири се дека објасни кратко и недоволно добро, аман! Егото и батхртизмот намали ги, за твое добро. Еве јас ти признавам дека отпосле те сфатив што си сакал да кажеш и пребрзо донесов заклучок дека си направил почетничка грешка.
Пууууу, цела ноќ останал да симнува, да споредува верзии, да слика, да аплоудира... те молам збори ми повеќе како некој ти кажал дека сум повлечен и мирен :D пошо требало да се тепам.
@Corvus IPTorrents најчесто, Blutopia, ама тие се приватни тракери. А паблик што ги користам се тие што си ги наброја. Има и други паблик што некогаш може треба да ги користиш, прашај го Злате.
 
Последно уредено:
На врв Bottom