Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.906
Поени од реакции
84.312
Не најдов за ФБ тема....па ај овде..


Како да не добивам нотификации за лајкнати страни што стримаат?
 
Член од
13 декември 2008
Мислења
1.345
Поени од реакции
75
Незнам дали е за тука,ама да си прашам.Ако еднаш те одбијат на content.ad дали може пак да аплицираш??
 

dragansk

хелоу...
Член од
2 февруари 2008
Мислења
271
Поени од реакции
4
Сакам да прашам што треба и дали е возможно некако да го подесам рутерот, штом некој се закачи на wifi и отвори интернет да поставам default home page која ќе ја отвара како почетна на сите useri закачени на мрежа? :)
 
Т

Триптико

Гостин
Сакам да прашам што треба и дали е возможно некако да го подесам рутерот, штом некој се закачи на wifi и отвори интернет да поставам default home page која ќе ја отвара како почетна на сите useri закачени на мрежа? :)
И да, и не. Зависи од рутерот и опциите што ги има.
 
Т

Триптико

Гостин
Можеби и може преку IP Tables, ама тешко (скоро невозможно). Имаш ли ip адреса од web страната? Уште подобро, ако е на локален сервер.
Види дали има (не можев преку упатството) опција што се вика routing to url или нешто слично. Не ми се верува, ама за секој случај провери. Преку advanced routing би требало да успее...ама сѐ е би требало :)
 
H

HoT IcE

Гостин
Ne znam dali e prasanjevo za ovde ama ajde da prasam. Znae nekoj sto e rabotava so Kayros sto ti iznajmuvaat prostor od HDD i ti davaat pari, treba samo da si registriran potpisea dogovor i pcto da ti raboti 10 sati. Mi predlozi edno drugarce on za dva meseca napravil 1500 dolari preku toa. Kolku e vistina ne znam, mi izgleda mnogu cudno i matna rabotava zatoa prasuvam..
 
Член од
5 август 2009
Мислења
1.295
Поени од реакции
484
Ne znam dali e prasanjevo za ovde ama ajde da prasam. Znae nekoj sto e rabotava so Kayros sto ti iznajmuvaat prostor od HDD i ti davaat pari, treba samo da si registriran potpisea dogovor i pcto da ti raboti 10 sati. Mi predlozi edno drugarce on za dva meseca napravil 1500 dolari preku toa. Kolku e vistina ne znam, mi izgleda mnogu cudno i matna rabotava zatoa prasuvam..
1500? не само што е матно, туку не е ни вода, или пак ако е, тогаш е вода од канализација :)
 

Овердрајв

Модератор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
4.255
Поени од реакции
569
Ne znam dali e prasanjevo za ovde ama ajde da prasam. Znae nekoj sto e rabotava so Kayros sto ti iznajmuvaat prostor od HDD i ti davaat pari, treba samo da si registriran potpisea dogovor i pcto da ti raboti 10 sati. Mi predlozi edno drugarce on za dva meseca napravil 1500 dolari preku toa. Kolku e vistina ne znam, mi izgleda mnogu cudno i matna rabotava zatoa prasuvam..
Класична пирамидална шема.
 
H

HoT IcE

Гостин
Класична пирамидална шема.
Па и ја прво на ова помислив, секако превише ми е чудно ова нема шанси да се замарам со вакви глупости. Туку кога ми го фалеа ко демек пари ќе напрајш муабетот беше :D
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.672
Поени од реакции
38.853
Па и ја прво на ова помислив, секако превише ми е чудно ова нема шанси да се замарам со вакви глупости. Туку кога ми го фалеа ко демек пари ќе напрајш муабетот беше :D
па ако он пробал и му успеало пробај и ти
 
Член од
29 август 2009
Мислења
326
Поени од реакции
23
Како можам да избришам видео постирано на youtube од некој непознат user, што содржи навредливи и клеветички содржини кон фирмата на една роднина?
п.с. направив репорт повеќе пати на видеото пред една година, меѓутоа не го избришаа од youtube. му пишав исто пораки на јузерот што го ставил видеото меѓутоа и тој не го избриша видеото, ниту ми врати на пораките.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom