Интернет и мрежи помош (прашања, совети, трикови)

Член од
5 август 2011
Мислења
100
Поени од реакции
2
Вака имам едно прашање дали можем да пратам колку ми се троши интернет преку WiFi (ruter speedport 503)
, дали постои некое програмче или ..... Фала
 
M

Mussolini

Гостин
Ме интересира некој да ми препораче моќна WiFi антена шо може да фаќа сигнал на доста големо растојание... Или пак евентуално некој да ми објасне шо значат тие mW и dbi на спецификациите околу антените вифи. фала
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
На телеком хотспот не ми излегува логин страната... и неможам да се конектирам целосно од лаптоп, има чаре?
 
Член од
29 август 2008
Мислења
2.646
Поени од реакции
931
Ме интересира некој да ми препораче моќна WiFi антена шо може да фаќа сигнал на доста големо растојание... Или пак евентуално некој да ми објасне шо значат тие mW и dbi на спецификациите околу антените вифи. фала
omni antena да провериш дали ќе ти заврши работа.
 

bobipp

Let's cook!
Член од
15 август 2008
Мислења
11.689
Поени од реакции
6.592
Го поврзав тв на рутерот од кај шо земам со лаптопот безжичен интернет. Е сега, интернет има и на лаптопот и на тв ама не знам зошто не можам да напраам share на фолдери од лаптопот. Кога и да го штиклирам тоа за share во advanced sharing options, џабе е, тоа после пак си се враќа на off и во Network во My Computer не дава ништо да видам вика...network discovery is turned off... :(
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
1.082
Поени од реакции
870
Како да направам да можам да се поврзам со Wi-Fi од статичен компјутер?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489
Мислев мрежна,никаде не најдов,а кобелот не ми работи нешто
30 ден е нов кабел :) најефтино би те фатило тоа е сеа ако те нервираат кабли или стик, а мрежна таква мислам у анхоч имаш, виде на сајтот нивни?
 
Член од
1 јули 2010
Мислења
138
Поени од реакции
22
Дали може да се поврзе LCD TV со PC преку рутерот.
Имам рутер од Т Хоум и сакам некако да го поврзам телевизорот со компјутерот а да не е со HDMI кабел(многу е скапо)
 

-={K-O-R-U-N}=-

Wanna play a game?
Член од
14 февруари 2007
Мислења
13.045
Поени од реакции
3.301
Дали може да се поврзе LCD TV со PC преку рутерот.
Имам рутер од Т Хоум и сакам некако да го поврзам телевизорот со компјутерот а да не е со HDMI кабел(многу е скапо)
Скапо ти е 200-500 денари за одлична слика и звук?!

И преку рутер не може тоа што сакаш да го направиш.
 
Член од
1 јули 2010
Мислења
138
Поени од реакции
22
Скапо ти е 200-500 денари за одлична слика и звук?!

И преку рутер не може тоа што сакаш да го направиш.
Скапо е затоа што немам HDMI на компјутерот имам само DVI излез, а да ги комбинирам така и за 6 метра колку што ми требаат излегува 1300 денари.Затоа прашав како да пренесам слика од PC на телевизорот без HDMI
 

Kajgana Shop

На врв Bottom