Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Skorp

That guy...
Член од
30 јуни 2010
Мислења
1.173
Поени од реакции
2.112
Dali znae nekoj kade se prodavaat zastitni maski za Iphone 4g vo Skopje?
Osven vo T-Mobile - prasav mi rekoa deka nemaat momentalno.

fala odnapred
 
Член од
1 октомври 2010
Мислења
368
Поени од реакции
29
MENUVAM LAPROT ASUS F5Z SO 4 GIG RAM 250GIG HDD 512MB GRAFICKA I NAJNOV QL PROCESOT NA 2.O MEGAHERCI
LAPTOPOT E POD GARANCIJA KUPEN OD AMC VO SKOPJE

MENUVAM ZA I PHONE 3G.3GS ILI XPERIA X1
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Предложете ми некоја Tasks/Task Manager/Reminder апликација - каде што ќе можам да креирам Reminder/потсетник (пример, "иди мочај"/"прати мејл на тој и тој" :)) и да го сетирам да ми ѕвони на одреден датум во одредено време (пример, на 19.11.2010 во 6 саат).

Се утепав од барање, сите вакви апликации се без потсетници, само пишуваш нешто и нема можност за аларм. :/
 

Vnuce

http://abix.mk
Член од
20 март 2006
Мислења
2.602
Поени од реакции
223
iCal? Календарот што си доаѓа со iPhone...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
iCal? Календарот што си доаѓа со iPhone...
Да, ама таму треба да местам starts/ends и други тракатанци кои не ме занимаат, по денови ќе ми бидат распоредени потсетниците и не ги гледам сите во една листа...Сакам нешто ко она "tasks" на SonyEricsson - ставаш потсетник, ставаш аларм и толку. Многу ми ги комплицираат овие работиве. :)
 
Член од
6 септември 2007
Мислења
1.360
Поени од реакции
2.175
Things мене ми врши работа, многу е едноставен и практичен, како што и барав :)
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Things мене ми врши работа, многу е едноставен и практичен, како што и барав :)
Предложете ми некоја Tasks/Task Manager/Reminder апликација - каде што ќе можам да креирам Reminder/потсетник (пример, "иди мочај"/"прати мејл на тој и тој" :)) и да го сетирам да ми ѕвони на одреден датум во одредено време (пример, на 19.11.2010 во 6 саат).

Се утепав од барање, сите вакви апликации се без потсетници, само пишуваш нешто и нема можност за аларм. :/
Еве ти ЛИНК од кракната Things v1.6
 
Член од
14 август 2009
Мислења
27
Поени од реакции
13
Кај мене во IPhone 3G во апликацијата Clock, долу на второто иконче си има обичен аларм, на кој му ставам наслов, му местам кога да се повтори и кога ми ѕвони ми го дава насловот, исто како Task во Sony Ericsson.
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Кај мене во IPhone 3G во апликацијата Clock, долу на второто иконче си има обичен аларм, на кој му ставам наслов, му местам кога да се повтори и кога ми ѕвони ми го дава насловот, исто како Task во Sony Ericsson.
Не е исто, пошто не можеш да местиш датум.

Значи можеш да речеш Every tuesday, ама не можеш да речеш као за 10 дена од сега. :)
 
Член од
14 август 2009
Мислења
27
Поени од реакции
13
Аха, касно палам :kesa: А тоа Things го проба ли, работи ли добро???
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Аха, касно палам :kesa: А тоа Things го проба ли, работи ли добро???
Сега го гледам постов...

Го пробав, срање е, нема сетирања на аларми, повеќе е како notes апликација, само што можеш да сортираш...

Сеуште сум во потрага по некој добар Tasks manager...

Иначе, пробајте ја апликацијата 1Password, јас случајно ја најдов и сега ми е незамисливо како живеев без неа. Едноставно, менаџер за сите ваши јузери и password-и по веб страниве/програмиве, а исто и било какви други информации (кредитни, број на лична карта итн...). Одлично е дизајнирана, ги сортира автоматски работите, а има и два слоја на заштита - Lock code, кој секогаш се појавува при пуштање на апликацијата и е со бројки само...како и Master Password, кои сами го ставате на оние работи кои ви се најбитни, а може да е комбинација од бројки/букви.

Испробајте ја!







 
Член од
13 јануари 2009
Мислења
32
Поени од реакции
0
unlock за ајфон 4 со 4,1 софтвер и 02.10.04 firmware?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom