Имате проблеми со вашиот iDevice? (iPhone, iPad, iPod....)

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
НЕ се лажи друже ... а плаќање како иде пишале ? иначе ова им се готови мејлови :)
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
abe so mislite za ovie Iphonive so gi nudat na pazar 3 za po 300 evra najnovi modeli Iphone 3Gs 32 Giga za 300 evra???jas mu pustiv na nekolku od niv poraka deka sum zainteresiran za upuvanje i odma me dodadoa na msn i mi velat deka se e regularno i originalno. ( a so bi mi rekle drugo ) :D:D Jas go prasav toj sale managerot nivni na chat zoso mu e tolu niska cenata i toj kao mi vika "abe nie poracuvame golemi poracki direktno od proizvoditelite i dobivame popust "discount" za toa kobajagi. So mislite vie za ova rabota, nesto mene ko sumlivo mi e da prodava nekoj novi telefoni za tolku eftina cena. Kupil nekoj dosega ste cule ste razbrale nesto za ova rabota ili ne ?
Почни да водиш разговор па ќе се зачудиш од одговорите:D
Еве овде прочитај нешто повеќе имам напишано.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
86
Поени од реакции
9
Сакам да поставам едно прашање во врска со IPHONE зошто не може и покрај внесувањето на потребните параметри за интернет од т мобиле да се уклучам на интернет, да напоменам телефонот не купен од т мобиле, дали треба нешто дополнително да се отклучува?????
 

Jane

Кајганџија
Член од
5 февруари 2006
Мислења
3.394
Поени од реакции
114
Сакам да поставам едно прашање во врска со IPHONE зошто не може и покрај внесувањето на потребните параметри за интернет од т мобиле да се уклучам на интернет, да напоменам телефонот не купен од т мобиле, дали треба нешто дополнително да се отклучува?????
Треба да отидеш до кај нив да ти го подесат. Незнам зашто али многу луѓе го имаа овој проблем... Се прават точно, а пак несака.
 
Член од
27 септември 2009
Мислења
86
Поени од реакции
9
Па eve jas imam iphone ne od t mobile i nekjke na nivent internet da se ukluci samo so wifi koristam a oni ako ne e od t mobile ne go cackaat ic , ja bev i tamu
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
Вака,може има некаде спомнато ама не најдоов,да ми каже некој што е разликата помеѓу 2G и 3G?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
Вака,може има некаде спомнато ама не најдоов,да ми каже некој што е разликата помеѓу 2G и 3G?
3Г има пластична маска и 3Г интернет без предна камера за видео повици ... другото е исто :P
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
А дали се разликува ви-фито на 2Г со 3Г?
Не ... користев прво 3г сеа сум на 2г исти qr се ... и така го носам во силиконска футрола исто ми се фаќа

али ипак поубав ми е стопати белиот 3г што го имав отколку 2џиво :P

и на 2џи екранот иде заедно сосе тачот така да мисли му ја ако ти падне :vozbud:
 
Член од
24 октомври 2008
Мислења
38
Поени од реакции
0
А како да распознаам дали телефонот е оригинал или копија?
Има ли некои шифри да се укуцаат или некој таков трик?
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.099
Поени од реакции
1.885
А како да распознаам дали телефонот е оригинал или копија?
Има ли некои шифри да се укуцаат или некој таков трик?
Најпросто земи слика и зумирај со двата прста ... ниеден кинез па ни некоја марка голема немаат мулти тач функција :) до сега знам LG Arena дека има и уште некој друг ако се појавил со мултитач + со толку осетлив тач како на ајфонот нема направено ниеден телефон

иначе се познава друже од километар дали е оргинал или чкарт :vozbud:

ако сакаш оргинал ајфон 2G можам јас да ти го продадам мојов ... пиши по ПП ако сакаш :smir:
 

Riste123

RISTE
Член од
7 октомври 2009
Мислења
100
Поени од реакции
3
Dali moze nekoj da mi kaze dokolku mu dadam jailbraek na ipodot ke mozam li da snimam aplikacii preku itunes i dali ke mozam da mu dadam update na softwareot
 

Маца_мк

♫♥good girl gone bad♥♫
Член од
13 февруари 2007
Мислења
6.421
Поени од реакции
464
Откако го купив iPhone-от 3G S денес прво што направив е инсталирав iTunes, затоа што не ми даваше ниедна друга опција за да го вклучам(не ми се појави ни мени иако внесов СИМ-картичка). глупо прашање можеби, ама што да направам за да профункционира? помош плс:pls:

едит: океј е, се снајдов конечно :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom