Имате ли фобија од летање со авион?

Член од
31 март 2008
Мислења
2.559
Поени од реакции
1.845
До сега имам еднаш летано со авион ( за жал ) или среќа и умрев од страв :icon_lol: Не толку во моментот додека летав,него пред тоа,имав некоја огромна фобија,си викав ја ко што сум баксуз може да се сруши авионот :)

Ваши мислења ?? Имате ли такви проблеми
може ќе делува чудно, ама коа летам со авион, дури и кога многу дрма од турбуленциите, неам никаков страв.

арно ама, да се качам на 3ти спрат од зграда и да погледнам од терасата надолу, тогаш нозеве ми стануваат ко гума, сакат да се свиткат не сакат да стојат.
 
Член од
24 ноември 2009
Мислења
4.959
Поени од реакции
4.882
Седете мирни бе преку 13 лета со ваква канта му ги слушаш моторите како кашлаат, вибрации осеќаш и само чекаш кога ќе најави стујардесата,подгответе се за удар! мило ни беше што летавте со нас ако преживеете дојдете пак.

Ама дефинитивно нешто што никогаш нема да го заборавам и ќе се сеќавам цел живот е летот со ова чудо, изборот беше или со ова од Москва до Игарка со станици за два дена, или со воз па менување автобус,па такси и ќе траеше околу 10 / 12 дена патувањето.
Сите пушат внатре бетер од пушница, од пилот до механичар ( да си носеа механичар со нив:pos: класика механичар во комбилезон, пиење колку сакаш претежно вотка и нешто што наликува на кафе, а уз сето тоа како главно мезе јадење и предјадење се служеа мелени патлиџани во чаша со малку сол и две три капки зејтин. Едно време си викаш што ме боли,ако дошло за умирање барем ќе ме пишува по весници :pos:
 
Член од
14 април 2007
Мислења
1.812
Поени од реакции
1.047
Напротив, баш е интересно, посебно преда да полета, кога ќе се залета :D
 
Член од
25 април 2009
Мислења
367
Поени од реакции
135
2 пати имам летано, скопје-виена гетеборг и назад, и белград-малме и назад, ни фобија ни ништо, ко во автобус да сум :)
 

ION

Член од
27 јули 2011
Мислења
460
Поени од реакции
836
Фобија од летање со авион немам ама имам слаб желудник и стално сум со кесето у раце :sick: .Ептен ми е мака што неможам ништо да пробам од храната што ја нудат во авион, а баш ми е симпатична онака се посебно спакувано во кутивче.Али сепак и покрај тоа што ми се лоши стално повеќе ќе одберам авион за побрзо да стигнам некаде.
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
671
Не. Авионот е најбезбедно средство, имам мал страв но од болка во десното уво.. на слетување. Поз
 
Член од
15 октомври 2012
Мислења
193
Поени од реакции
49
Preku 200 greski avionite imat ,Lani britis erveis ima 163 piloti neposredno pred samiot let gi ima suspendirano poradi pijanstvo,Pavie kacuvajtese i ponataka:vozbud:
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.406
Чувал,господ.
Во животот мој се немам качено на авион и на магаре.
Така ми било пишано,сум немал шанси до сега ни на едното ни другото, а и отсега. Судбина,не се може притив неа. А колку би имал желба и двата превоза да ги пробам бар по еднаш.
 
Член од
15 октомври 2012
Мислења
193
Поени од реакции
49
Чувал,господ.
Во животот мој се немам качено на авион и на магаре.
Така ми било пишано,сум немал шанси до сега ни на едното ни другото, а и отсега. Судбина,не се може притив неа. А колку би имал желба и двата превоза да ги пробам бар по еднаш.
Prodolzi taka nemoj dase kacis,tesko dase sibnes od laminat gi pravat gi servisirat so kineski delovi tvoj izbor
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Јок брате, никаква фобија.
Нема боље од полетување, замижувам и лебдам.
Залетот пред полет дури и сексуљаво ме жари/пали. :X3::oops:

Поголемо уживање едино би било фрлање со падобран.
Ама за тоа, како мине времето, веќе ми се тенчи газот, да бидам искрена. :)
 
M

Mamba.

Гостин
Фобија од летање со авион немам ама имам слаб желудник и стално сум со кесето у раце :sick: .Ептен ми е мака што неможам ништо да пробам од храната што ја нудат во авион, а баш ми е симпатична онака се посебно спакувано во кутивче.Али сепак и покрај тоа што ми се лоши стално повеќе ќе одберам авион за побрзо да стигнам некаде.
Кажи му да ти стават нешто за дома да си апниш. :icon_lol:
 

alexmacedonia

jack of all trades ,master of none
Член од
7 февруари 2007
Мислења
30
Поени од реакции
48
страв голем ама пак летам, последен пат со ту 154 , како стар автобус исчукан изгледаше, од ларнака на кипар и ги гледам на олимпик боинзите нови убави (мислам 6 беа на пистата) и си викам ех да можам да летнам со еден од нив наместо со овој дртав, туп после три дена гледам опашката на еден од тие боинзи на нива со маслинки кај атина, значи ништо не е сигурно,
али овој ту154 на излетање е стварно ѕвер, ме залепи за седиштето ,ненормални мотори има .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom