Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

  • Креатор на темата Адриано
  • Време на започнување

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

  • Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

    Гласови: 313 39,0%
  • Љубомир Фрчковски (СДСМ)

    Гласови: 126 15,7%
  • Нано Ружин (ЛДП)

    Гласови: 23 2,9%
  • Mируше Хоџа (ДПА)

    Гласови: 1 0,1%
  • Љубе Бошковски (независен кандидат)

    Гласови: 141 17,6%
  • Имер Селмани (Нова Демократија)

    Гласови: 68 8,5%
  • Нема да гласам (или сеуште неопределен)

    Гласови: 74 9,2%
  • Агрон Буџаку (ДУИ)

    Гласови: 3 0,4%
  • Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

    Гласови: 53 6,6%

  • Вкупно гласачи
    802
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
И? Сега Фрчко треба да му поклони стан или кола на Иванов за то шо се дружеле? Или медал за животно дело да му дајт за то шо го запознал со екс-сопругата? Каква воопшто врска има ова со претседателските платформи на двата кандидата?
Има врска со последниве 2 колумни во Дневник каде го напаѓа Иванов и го „исмејува“ пред јавностВа.
 

Fantom

Chikara
Член од
4 јуни 2006
Мислења
11.453
Поени од реакции
812
Има врска со последниве 2 колумни во Дневник каде го напаѓа Иванов и го „исмејува“ пред јавностВа.
Во љубовта и војната нема правила... Нарочито во војната. :wink:

Го напаѓал бе... Шо очекувавте, слатко од смокви и ладна вода да му дајт? Очекувајте и контранапади за скоро, не е дебилен Иванов да му молчи.
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.344
Поени од реакции
57.967
Во љубовта и војната нема правила... Нарочито во војната. :wink:

Го напаѓал бе... Шо очекувавте, слатко од смокви и ладна вода да му дајт? Очекувајте и контранапади за скоро, не е дебилен Иванов да му молчи.
Се работи за двајца професори, интелектуалци, нормално е да се напаѓаат ама да видиме конструктивна дискусија.

А како почна овој со колумните ќе гледаме само плукање. Исто како кога ќе излезеа на дуел електроинжинерот и филозофот.

Смачено му е на народов да слуша глупости. Кој каков бил кога бил мал, кој кого го начекал на финта на некоја забава и слично... Што по ѓаволите има тоа врска со водење држава?

Се надевам дека нема да се свлечка кампањата на истото ниво како и до сега. Иванов не сме го слушнале уште, а на Фрчковски се надевам онаа колумна ќе му биде последен таков испад. Нема претседател на светов, па ни претседателски кандидат кога сме тука, кој употребува пцовки и вулгаризми. Претендира да биде "татко на нацијата", да даде пример на останатите...

Какви се овие вулгаризми, јебига...?
 

Станоја

The Patriot
Член од
31 јануари 2008
Мислења
1.322
Поени од реакции
29
hahahhaha
so mala pomos na VMRO

Ivanov ke go odbie duelot so Frckovski ili ne ? :)
Јас да сум на местото на Иванов не би прифатил дуел со човекот кој од кога Македонија стана независна и спрема само некои си заговори,дури и учествуваше во промената на името:toe:
 
Член од
7 октомври 2008
Мислења
6.055
Поени од реакции
6.443
Правете место на листата за Агрон Буџаку и евентуално за некој кандидат на ДПА ако одлучат сами да одат на избори...
 
Член од
14 декември 2007
Мислења
3.271
Поени од реакции
707
Јас да сум на местото на Gruevski не би прифатил дуел со човекот кој од кога Македонија стана независна и спрема само некои си заговори,дури и учествуваше во промената на името:toe:
:) ..
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Додаден е и Агрон Буџаку, претседателски кандидат од ДУИ.
 

Јован

дежурен сеирџија
Член од
16 октомври 2005
Мислења
4.892
Поени од реакции
265
Абе шо стана со планот на вмро и дуи за албански претседател 2014?
И шо е темава во полуживи?
Или рано и е?
 

Amnaesiac

Paranoid Android
Член од
9 декември 2008
Мислења
1.818
Поени од реакции
43
пред он-, малце ќе отидам офтопик, со извинување, ама ме загрижува отсуството на самоубиствениот месија. веќе подолго време го нема.
да не се самоубил човекот. или не добил плата за последниот месец.

сега ОН, ме изненадија дуи со агрон. па овој додека беше министер за транспорт и врски продаваше парцели во најстрог центар на скопје по цена од вреќа компири на бит пазар и тоа во 4 очи. се надевав ќе соберат доблест и ќе ја кандидираат теута арифи, ама ај не се мешам во туѓопартиски решенија.
 
Член од
27 октомври 2008
Мислења
1.680
Поени од реакции
266
......gledajci ja listata na kandidati ,treba da si lud da go dades svojot glas za nekoj od niv...dali toa na narodot mu e prestaveno najdobroto od Makedonija ili rabotava e kolku da se iskoci na izbori so kakov takov kandidat....

od ponudenovo ocigledno deka vo partiite ima kriza od kvaliteten kadar
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Мојот прв глас ке имам чест да го дадам за Ѓорѓи Иванов.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ljube sobral potpisi...sega DIK ke mu ja ospori kandidaturata....hehehehehe!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom