Изборни резултати од Претседателски избори 2009 (генерална дискусија)

Дискусија во форумот 'Политика и вести' започната од Адриано, 26 јануари 2009.

?

За кого ке гласате на следните претседателски избори?

Анкетата е затворена 27 март 2009.
 1. Ѓорѓи Иванов (ВМРО-ДПМНЕ)

  313 гласови
  39,0%
 2. Љубомир Фрчковски (СДСМ)

  126 гласови
  15,7%
 3. Нано Ружин (ЛДП)

  23 гласови
  2,9%
 4. Mируше Хоџа (ДПА)

  1 гласови
  0,1%
 5. Љубе Бошковски (независен кандидат)

  141 гласови
  17,6%
 6. Имер Селмани (Нова Демократија)

  68 гласови
  8,5%
 7. Нема да гласам (или сеуште неопределен)

  74 гласови
  9,2%
 8. Агрон Буџаку (ДУИ)

  3 гласови
  0,4%
 9. Ќе го поништам ливчето, никој не ми се допаѓа.

  53 гласови
  6,6%
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.
 1. Адриано

  Адриано Гостин

  нова тема за да си ги преброиме гласовите сега одкако ја нема најдобрата опција Керим!

  значи кандидати се-
  Ѓорѓи Иванов-Вмро Дпмне
  Љубомир фрчковски-Сдсм
  Нано Ружин-Лдп
  Љубе бошковски-независен
  Слаѓана Тасева-независен
   
 2. Crazy in Love

  Crazy in Love Here's looking at you kid.

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.814
  Допаѓања:
  25.372
  Ѓорѓе Иванов.

  Доблесен, чесен, интелегентен човек кој си ја сака сопствената држава. Вистинскиот човек за претседател на Македонија.
   
  На Д_Лејди му/ѝ се допаѓа ова.
 3. ogledalo

  ogledalo провинцијалец

  Член од:
  12 мај 2008
  Мислења:
  3.198
  Допаѓања:
  173
  jas bi pocekal za anketa do vecer, za sdsm definitivno kaze koj ke e nivni kandidat.
  posle toa moze da postavime anketa...da recam oficijalna )))
   
 4. TheBestTipster

  TheBestTipster Избраниот

  Член од:
  8 март 2008
  Мислења:
  2.392
  Допаѓања:
  97
  2428 , glasajte za ovoj , ke ja napravam Makedonija najsilna !!!
   
 5. Адриано

  Адриано Гостин

  може модераторот да ја поправи!
  а тие што се за Сдсм нема да двојат кој е кандидатот туку ке си гласаат за сдсм.
  така да ако до вечер сдсм не го промени мислењето(што не верувам) Фрчко е нивни кандидат!
   
 6. Esobar

  Esobar Македонија над СЕ !

  Член од:
  12 февруари 2008
  Мислења:
  4.895
  Допаѓања:
  451
  па јас неможам да гласам иначе се знае за кого би гласал ама :) цела фамилија иначе ќе гласа за Ѓорѓе Иванов очекувам победа и тоа голема:helou:
   
 7. Beric Dondarrion

  Beric Dondarrion Lord of Blackhaven

  Член од:
  14 август 2006
  Мислења:
  25.852
  Допаѓања:
  30.300
  Што? Имер Селмани не е кандидат више?
  Па он ќе собере поише гласови, неголи некои тука што се дадени како избор.

  + фрчко сеуште не е кандидат за сигурно
   
 8. Solid

  Solid Зона на самракот

  Член од:
  26 август 2007
  Мислења:
  6.954
  Допаѓања:
  3.355
  Иванов
   
 9. Ivica^

  Ivica^ Confident Liar

  Член од:
  14 август 2007
  Мислења:
  8.123
  Допаѓања:
  7.862
  Да не ти е малце избрзана анкетава? Знаеш уште не сум чул за официјалниот став на ДУИ, башка ДПА-ПДП не дале свој кандидат уште.
  Па Селмани треба да го стаеш, исто и овој Генералот Марковски мислим се викаше и он собираше потписи како што ме служи памтењето.

  П.С. Љубе Бошковски-не бошковски
  Љубомир Фрчкоски-не фрчкоски
   
 10. DarthMakedon

  DarthMakedon Македонец

  Член од:
  20 април 2008
  Мислења:
  1.882
  Допаѓања:
  118
  и Џорџ Атанасовски ќе се кандидира нели треба да го има на анкетата

  ама за официјална анкета треба да се почека да се озваничат сите кандидатури

  инаку Иванов мој фаворит
   
 11. TpH_Bo_OkO

  TpH_Bo_OkO Трноризец

  Член од:
  18 мај 2005
  Мислења:
  11.531
  Допаѓања:
  807
  За Ѓорѓе Иванов.
   
 12. Igorcemk

  Igorcemk Само Македонија!

  Член од:
  17 јануари 2008
  Мислења:
  8.578
  Допаѓања:
  9.778
  Иванов или Атанасовски.
   
 13. sbd777

  sbd777

  Член од:
  22 јули 2008
  Мислења:
  819
  Допаѓања:
  26
  Od ovie koi se predoceni apsolutno nema za kogo da se glasa!!!

  Se goli poltroncinja i partiski vojnicinja na svoite partii i lideri!!!

  Golema sramota e ova vo 21 vek vo "demokratska" Makedonija da nema posteniot covek gragjanin opcija za glasanje tuku samo mu se butkaat i nametnuvaat likovi kako sto se ovie za glasanje.

  So ovie likovi nema opravija na ovaa drzava koja se povekje i povekje tone vo propast zaradi promaseni politiki na nasite iskompleksirani politicarcinja.

  Grehcinja!!!

  :kesa: :kesa: :kesa: :kesa: :kesa: :kesa: :kesa: :kesa:
   
 14. Македонцки

  Македонцки мадрфакр

  Член од:
  23 ноември 2007
  Мислења:
  4.281
  Допаѓања:
  630
  не може за двајца..бирај
   
 15. Марк Лу

  Марк Лу

  Член од:
  12 мај 2008
  Мислења:
  32
  Допаѓања:
  3
  За Вмро-Дпмне,не ради кандидатот,туку за партијата.:salut:
   
Статус на темата:
Затворена за нови мислења.

Сподели преку: