Зошто црвената боја се смета за к*рвинска?

аце_шваба

ГОРД ВУЈКО
Член од
10 септември 2008
Мислења
1.512
Поени од реакции
45
:eek:ftopic:шо бе Liverpool курви ли се шо имаат црвени десови


црвеното стварно е заводливо, кој шо сака нека рече ако требаше да носат курвите црвено за да ги препознаеме сеа никој немаше да носи црвено, а сепак е застапено, крај краева и нашето знаме е црвено, па ако сме веќе затупени дај да бидеме црвени патриоти него курви:party3:леле ама забегав
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Не не. Дедо Мраз е макрото на Баба Мразица која е курва :pos2:
 
Член од
28 ноември 2008
Мислења
92
Поени од реакции
1
Па пред 2-3 години и јас го има ова мислење....Јбг....модата никогаш не стои,јесте дека бојата на облеката мн 4есто ја оценува ли4носта,ама сите на денешницава се тепаат да бидат ИН...па знаат да се обле4ат во црвено и оние што го мислат тоа!:nesvest:
 

Sally

Paranoid android
Член од
22 август 2008
Мислења
1.279
Поени од реакции
170
Глупости. Носи шо ти е ќејф, шминкај се како ти е ќејф. Ако го гледаме сите мислењето на другиве, далеку ке стигниме.
 
Член од
12 август 2008
Мислења
501
Поени од реакции
30
Не можам да ги сватам луѓево. Налакирај се со црвен лак - к*рвински. Облечи нешто црвено - к*рвинско. Стави црвен кармин - к*рвински. Аман!!! Како тоа црвената боја да ја сметаат за к*рвинска? Кога тоа се случи? Каде го пишува тоа? А облечеш нешто црвено, добиваш некои чудни погледи од околината. Црвената боја претсатвува боја на заводливост, страст, љубов... А не на неморалност. Денес си неморална девојка ако сакаш црвено на тебе да имаш, а тоа што младиве девојки се шетаат со минич до под г'з од кој зирка тангата, деколте до папук, шминка од ПИНК телевизија, со цигарот во една, а пивото во друга рака ОК треба да биде? Од каде дојде овој глупав стереотип? Или само се работи за неиформираност?
Епа ако ја носат курви курвинска е а ако ја носи некој како мене не е. :)
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Не е курвинска него е јака и заводлива бојата...кој и да ја носи привлекува внимание. Курвите не се определуваат според бојата што ја носат :wink: све е до понашање !!!
 

Valerija

I'm like an Angel
Член од
23 октомври 2008
Мислења
211
Поени од реакции
5
тоа се некои несмислени определби исто како што е и со црната боја, можеби црвената бој аповеќе привлекува затоа што е по впечатлива и воочлива, но тоа не значи дека таа девојка што ке носи црвено е курва, на крај краева тоа е само боја, а курвите не се определваат според бојата, туку според нештата што практикуваат да ги прават во животот.
 

АМБРОЗИЈА

случајна минувачка
Член од
22 декември 2008
Мислења
351
Поени од реакции
74
Кога некоја девојка носи црвена облека тоа привлекува, предизвикува брза перцепција од околината, а според мене е најсекси боја во комбинација со црната.

Црвена долна облека( плус чипка и сатен) е дефинитивно нај нај нај нај секси... најмногу предизвикува.
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Мене па ептен убава боја ми е црвената. Воопшто не делува курвински, може само провокативно...
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Како воопшто може боја да е курвинска ?
Парче облека , да , може да биде курвинско, за боја не ми е баш јасно.
Воопшто не ми изгледа курвинска ..
 

ArhangelOFDeath

Immortality
Член од
3 септември 2008
Мислења
1.906
Поени од реакции
126
Како воопшто може боја да е курвинска ?
Парче облека , да , може да биде курвинско, за боја не ми е баш јасно.
Воопшто не ми изгледа курвинска ..
Стварно брат во право си на пример јас кога спортувам имам некој приоритет да носам црвено(почесто црвени дресови за кошарка)и сега јас сум жиголо или што е работава//
:tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp::tapp:
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
А да направеме анкета, кои ја сметаат црвената боја за курвинска, а кои не?
Сериозно, има ли такви што можат да наречат боја курвинска?
 

Boomerang

Немој CTRL+W.
Член од
18 јуни 2006
Мислења
3.709
Поени од реакции
809
Боја си е боја, прашање на вкус. Не глеам причина зашто би била к*рвинска.:jaj:
 

^The Cherry^

Proof Of Perfection
Член од
4 јануари 2009
Мислења
163
Поени од реакции
1
Не знам стварно. И мене ептен ми се чудни луѓево. А црвената боја ми е омилена. Симболизира љубов, страст и некако многу фатално изгледа, особено на некоја плава женска. Ми се допаѓа како и стои црвениот кармин на Хтина. :helou:

 

Kajgana Shop

На врв Bottom