Зошто црвената боја се смета за к*рвинска?

M

MIL

Гостин
Iskreno nekako ne mi se dopaga crvena boja na devojka nekako mi izgleda provokativno,zavodlivo,napadno i ne sakam da nosi devojka mi crveno ili pa nekoj crveni stikli :uvo: nema sansa aj paticinja bluzonce ok ama za ispaganje takvo nesto nema sansa :baeh:
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Iskreno nekako ne mi se dopaga crvena boja na devojka nekako mi izgleda provokativno,zavodlivo,napadno i ne sakam da nosi devojka mi crveno ili pa nekoj crveni stikli :uvo: nema sansa aj paticinja bluzonce ok ama za ispaganje takvo nesto nema sansa :baeh:
Ти ќе и кажеш на девојка ти која боја да ја носи :uvo:
Боже какви луѓе има...црвената е курвинска, црната е за жалење, жолтата за такси, зелената не знам каква....ова само во Македонија го има.
 

Спирка

Чорбаџиска Кучка
Член од
1 октомври 2008
Мислења
394
Поени од реакции
14
Iskreno nekako ne mi se dopaga crvena boja na devojka nekako mi izgleda provokativno,zavodlivo,napadno i ne sakam da nosi devojka mi crveno ili pa nekoj crveni stikli :uvo: nema sansa aj paticinja bluzonce ok ama za ispaganje takvo nesto nema sansa :baeh:
Па случајно да не треба девојка да изгледа дозирано провокативно и заводливо. И ти сугурно ако видш некоја средена девојка со црвени детали и некоја со широк блузон и тренерки би ја одбрал средената.:helou:
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
1.922
Поени од реакции
475
Црвената боја ја сметаат за курвинска бидејќи првата курва во светот носела црвено фустанче па тоа станало синоним за курвинско нешто. Хехехех се зезам врска немам зaшто ама мене воопшто црвената боја не ме асоцира на "курвинска" туку напротив на "sexy" и кога ке видам девојка во црвено мини одлепувам. Еднаш една моја бивша облече црвено мини ама кога виде како збудалев веќе не и текна да ја повтори таа грешка :pos2:
 

InAnA

biAtch.
Член од
7 октомври 2007
Мислења
72
Поени од реакции
3
абе какоо нее.. к*рвинска
баш е секси xD
 

LiGLaTa

PartY AnimaL =)
Член од
10 јуни 2008
Мислења
310
Поени од реакции
10
Се зависии од моделот.. бојата баш и не е важна.. инакуу црвенатаа бојаа не ми е нешто к**винска.... :pipi: Иако не ја сакам како бојаа сепак ок ми е :helou:
 
Член од
10 април 2009
Мислења
337
Поени од реакции
16
една од моите омилени бои, баш убаво стои кога носиш нешто црвено, па ако е искомбинирано со црно.....уф за мерак!
 

Mrs. Vedder

red cloud at sundown
Член од
12 февруари 2009
Мислења
984
Поени од реакции
66
Ама ич не се согласувам.Зашто к*рвинска? Зашто уопште се делат боите?
Ако носиш црвено си курва, ако носиш црно си у тежок рок филм...WTF???
Сум имала прилика да седам у друштво каде се дискриминира на тој начин.А дека ја сум нон стоп у црно ми умрел некој или не излегувам од филмот(покрај тоа шо слушам рок)?
Да бе да, изгледало к*урвински да се облече девојка во црвена блуза со големо деколте.А ако блузата е плава со истото деколте не е к*рвинско?
Не ги разбирам ваквите луѓе....
 

VertigO

750ml ракија
Член од
11 декември 2008
Мислења
297
Поени од реакции
47
Можеби за провокативна, но за курвинска...?
 
Член од
20 мај 2007
Мислења
1.139
Поени од реакции
153
Црвената боја била ку*винска :nesvest:? Таа за мене е симбол на страст, провокативност, но да делува така? Хаха, сега сум слушнал се'. :nenene:
 
А

Александра Д.

Гостин
Ставив еднаш црвен лак и одма добив вакви коментари. Сепак не го избришав затоа што црвената боја ми е омилена и не ме интересираат коментарите од околината.
Црвената боја ме асоцира на љубовта, а не на ништо неморално.
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Ја обожавам црвена боја,,,дали тоа значи дека сум мушка к*рва? :pos:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Ако некој се осеќа убаво во црвено да се облекува, да си се шминка тогаш нека си се прави таков или таква и гајле да му е за другите што ќе му/и викаат. Има такви што мислат дека црвената боја е к*рвинска, но има некои на кои што им се допаѓа таа боја.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom