Зошто црвената боја се смета за к*рвинска?

Член од
20 август 2007
Мислења
2.252
Поени од реакции
312
Викам дека на тие што се курви им пречи кога некој во лице ќе им го каже тоа или вака преку правење муабет и разоткривање на вистината. А тие истите курви сакаат после домаќинки да изиграваат а јасно е едека двете работи не одат заедно и затоа викам јас

ЕДНАШ КУРВА - ЗАСЕКОГАШ КУРВА!!


п.с. доста се битни курвите во една држава. ако имаме квалитетни курви ќе идат и странци и сфе. то капитал ќе влегва бе. евра, евра ситни какви биле :helou:
Druze aj oladi malce,gledam deka bivshati mnogu ti se peglala na strana pa sega nema na koj da se isturish i namesto na magareto po samarot mavash.Ne mora site forumdziki da gi stavash vo ist kosh so bivshati pa da gi vregash i da mu kazuvash koja bila kurva koja bila poshtena :smir:
 
Член од
23 март 2008
Мислења
685
Поени од реакции
165
Што тешки зоборови да не се пеглаат цуриве уште од средно? Затоа викам јас вистината ве боли затоа што живеме во лага и сакате тоа немораното да го направите дека е морално. Јас сим имам озбилна врска па утре раскинав па фатив нов дечко и така едно 10 пати, 10 различни пениси влези излези и што си после?
Koj ti e kriv sto ne si znael da ja peglas.Mora da si bara taa dobar peglac ocigledno so tebe ne i odelo.

On topik-ja sakam crvenata boja iskombinirana so crna mnogu ubava kombinacija mi e.
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Еееијј а вие што сакате да блудствувате? Мене не ми е јасно како можете да се наречете христијани и да одите ви црква и да мислите дека сте верници а немате поима од тоа учење. Па што ви кажува христијанството за жените како марија што го родила христа? дека треба да се пеглате со дечковци? И уште нешто во билијата убаво е напишано следново - не пролевај невина крв без потреба. зар мислите дека е случајно што жените се раѓаат невини, затворени? па некој сега треба да ги кине и да пролее невина крв, а после да не ја земе за жена. тоа е огромен парадокс што вие сакате во лажен свет да живеете. меен многу м исе смешни курвите кога ќе речат дека имале повеќе дечковци со кои спиела ама се тоа биел озбилни врски :pos2: оди лажи друг таму јас колку толку ја знам вистината.

Ако си ти големиот Христијанин и верник во пракса, зашто не ја ожени бившата?

:kesa:
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Не мешајте боја со морал, забога.

Црвената ви е курвинска (ебем ти термин), парталчињана за патос бришење што масовно се носат на сите возрасти не се, нели? Па да ти се плукнам у стилот кај што тангата ти вири изнад дециметарската скуња или шорцеви, пази, или деколте`то ти е на изложба.

Факт е дека најголемиот дел од луѓето црвената би ја дефинирале како таква. Ама затоа е најголемиот, затоа што не е прифатена од мнозинството, за разлика од навистина евтиниот изглед. Денес значењето на поимите како невкусно, вулгарно или курвинско е далеку од реалното. Уопште не постои норматив, според кој би се проценило што е безвезно, а што убаво.
Имајќи го предвид менталитетот на ова поднебје, за почеток, може да се погледне што носат сите, а што некои. Сигурно некои, не носат нешто просечно или обично. Затоа и не се претопуваат во масата. Али еј, слободно, бојата што ја има во сите излози низ градот, во тренд е, од глава до пети во неа, сите, сместа! Правите услуга. Колку да се знае. :wink:
А смешен сум, ама ја кажувма вистината. Самото шминкање е порака за сех и црвената боја тоа го пренесува ан машките дека ти сакаш сех. и затоа сите вие девојки во својот живот сте имале повеќе момчиња со кои сте имале сех со самото тоа станувате курви.
С(м)ех. Лол. :icon_lol:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
А смешен сум, ама ја кажувма вистината. Самото шминкање е порака за сех и црвената боја тоа го пренесува ан машките дека ти сакаш сех. и затоа сите вие девојки во својот живот сте имале повеќе момчиња со кои сте имале сех со самото тоа станувате курви.
Мајка ти се шминка кога излегува во град или на работа?

Па на кого му ја пренесува пораката за секс? Би требало само по дома да се шминка за татко ти.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ок... се пеглаат ама има такви и кои не се пеглаат, а се пеглаш и ти, ете во врска си бил... и сега си рескинал нели сега девојката со која си одел сега е курва за некого, каде ти е сега моралот тебе, зошто си ја пеглал, и најпосле... каде отиде црвената боја во муабетов?

Ааа не јас до сега сум бил само со курви. Така да не ме ставајте мене во таа група на луѓе.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
ZOTE, по милионити пат, црвената боја курвинска е или не?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
И Зоте, кој е заклучокот, црвената боја курвинска е или не е?

Крувинсака е таа боја и отсекогаш им помагало на курвите да шират страст со помош на таа боја. така да ако гледаме некое психолошко објаснување тие што ја употребуваат таа боја дали како шминка или како носење подвезици се покажуваат дека се курви у душа.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Ако си ти големиот Христијанин и верник во пракса, зашто не ја ожени бившата?

:kesa:

Па чекај бе човече па јас никогаш во мојот живот на некоја девојка не сум и земал невинст! така да значи ти сакаш курва да се оженам?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
Фала многу.

Тоа беше потребно и се бара од темава. Да пишеш дали црвената боја е курвинска или не, а не дали жените се сите курви или не. Инаку, вака според тебе излегува дека курви се и моњахините и чесните сестри. Батали ја бившата, сите гледаме дека те повредила.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Koj ti e kriv sto ne si znael da ja peglas.Mora da si bara taa dobar peglac ocigledno so tebe ne i odelo.

On topik-ja sakam crvenata boja iskombinirana so crna mnogu ubava kombinacija mi e.


Аааа не сум знаел да ја пеглам, таак мислиш ти, н овистината е дека јас сум сехуално надмоќен од жената. Јас сум ја оставил зашто за сехот ти здосадува кога ќе помине страста, а љубовта вечно живее. Али јас денес не гледам некој љубов да бара и затоа јас тешко да најдам поштена девојка. Затоа сите црвено носите у град кога идете а се правите поштени.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Мајка ти се шминка кога излегува во град или на работа?

Па на кого му ја пренесува пораката за секс? Би требало само по дома да се шминка за татко ти.

Гледаш ти само лупаш нешто а не знаеш дека мајакми не с ешминка и мене ми се допаѓаат нашминкани девојки, јас повеќе сакам природно.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Фала многу.

Тоа беше потребно и се бара од темава. Да пишеш дали црвената боја е курвинска или не, а не дали жените се сите курви или не. Инаку, вака според тебе излегува дека курви се и моњахините и чесните сестри. Батали ја бившата, сите гледаме дека те повредила.

Сите с екурви. Ти што мислиш некој чист на душа ќе оди да биде монах? Ајде размисли малку кој треба да пости? тој што се прејал мрсно :helou:
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
Ако се облече девојка целосно во црвено не ми делува убаво и можеби делува премногу еротично, а со тоа и курвинско.

Многу зависи и девојката како го носи тоа.
Ако девојката облече деколте огромно со црвена блуза и црвени нокти и црвен кармин и посебно ако е плава и самата се однесува недолично нормално ќе личи на курва. Не дека значи дека е курва ама ете муабети да се збори само по градов. :icon_lol:

Но од друга страна детали црвени или некој деl од гардаробата ако е црвен баш делува секси и до негде еротично, но не и курвинско.
Lак, кармин, нормално блузиче црвено, капутче, сукња, чизми црвени и се тоа добро комбинирано значи не се заедно ама со други бои комбинација е баш топ.
Не курвинско, туку кичовато.

Што е премногу не личи.

Црвената боја значи топлина, жар , страст, моќ.

The most emotionally intense color, red stimulates a faster heartbeat and breathing.
Studies show that red can have a physical effect, increasing the rate of respiration and raising blood pressure.
It is also the color of love.
Red clothing gets noticed and makes the wearer appear heavier. Since it is an extreme color, red clothing might not help people in negotiations or confrontations.
Red cars are popular targets for thieves.
In decorating, red is usually used as an accent. Decorators say that red furniture should be perfect since it will attract attention.



Зашто се користи ЦРВЕН ТЕПИХ за ВИП личностите, зашто ЦРВЕНОТО светло означува забрана,опасност и сл.
Значи... за да привлече внимание, поради психолошкиот елемент.
Дали можеби сте размислиле, зашто божиќната и велигденската празнична боја е црвената?

Што симболизира?

Ова во однос на “христијанскиот“ момент кој го посочи Верникот на Денот- ЗОТЕ

Црвената боја во Кинеската култура означува чистост, радост, слава.
Се верува дека црвената боја е симбол на среќата и просперитетот, па затоа се користи за да ја привлече добрата среќа.


The Feng Shui energy of color red is the energy of arousal. It is hot, passionate, rich and celebratory. It is the Chinese color of luck and happiness, the marriage color in India, and the symbolic color of love and romance, courage and passion in the West.


А во однос на модата, како што спомнав погоре, привлекува внимание, побудува емоции. Токму затоа жените кои се облекуваат во црвено или одредени детали, го привлекуваат нашето внимание, будат интерес. Се разликуваат од мртвите бои во околината.
Посебно доколку истата девојка навистина си одговара со бојата :back:
 
Член од
2 септември 2007
Мислења
2.155
Поени од реакции
176
Не можам да ги сватам луѓево. Налакирај се со црвен лак - к*рвински. Облечи нешто црвено - к*рвинско. Стави црвен кармин - к*рвински. Аман!!! Како тоа црвената боја да ја сметаат за к*рвинска? Кога тоа се случи? Каде го пишува тоа? А облечеш нешто црвено, добиваш некои чудни погледи од околината. Црвената боја претсатвува боја на заводливост, страст, љубов... А не на неморалност. Денес си неморална девојка ако сакаш црвено на тебе да имаш, а тоа што младиве девојки се шетаат со минич до под г'з од кој зирка тангата, деколте до папук, шминка од ПИНК телевизија, со цигарот во една, а пивото во друга рака ОК треба да биде? Од каде дојде овој глупав стереотип? Или само се работи за неиформираност?
Еј, не ми вреѓај свети пијалоци! :)

Не е работата до стереотипот или до неинформираност, туку некогаш се добива лажен впечаток за некои работи. Еве, сите признаваме дека црвената боја е најсилна и највпечатлива, симбол за љубов, страст и така натака. Ако некоја ја носи црвената облека на одреден начин, може да оддаде впечаток на заводлива, кокетна, еротична, па и курвинска. One thing leads to another. :pipi: Еј, и Нескафе е во црвена шоља. Дроља.

Не верувам дека некој често расудува дали некоја била слат или не во зависност од тоа дали носела црвено. Само може ретко да остави таков впечаток, ама не е уопште распространета појава.


п.с. Зоте? :nesvest:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom