Зошто црвената боја се смета за к*рвинска?

Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Зоте ти уште не си излезен од турско со паметот, а?
Еееијј а вие што сакате да блудствувате? Мене не ми е јасно како можете да се наречете христијани и да одите ви црква и да мислите дека сте верници а немате поима од тоа учење. Па што ви кажува христијанството за жените како марија што го родила христа? дека треба да се пеглате со дечковци? И уште нешто во билијата убаво е напишано следново - не пролевај невина крв без потреба. зар мислите дека е случајно што жените се раѓаат невини, затворени? па некој сега треба да ги кине и да пролее невина крв, а после да не ја земе за жена. тоа е огромен парадокс што вие сакате во лажен свет да живеете. меен многу м исе смешни курвите кога ќе речат дека имале повеќе дечковци со кои спиела ама се тоа биел озбилни врски :pos2: оди лажи друг таму јас колку толку ја знам вистината.
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Еееијј а вие што сакате да блудствувате? Мене не ми е јасно како можете да се наречете христијани и да одите ви црква и да мислите дека сте верници а немате поима од тоа учење. Па што ви кажува христијанството за жените како марија што го родила христа? дека треба да се пеглате со дечковци? И уште нешто во билијата убаво е напишано следново - не пролевај невина крв без потреба. зар мислите дека е случајно што жените се раѓаат невини, затворени? па некој сега треба да ги кине и да пролее невина крв, а после да не ја земе за жена. тоа е огромен парадокс што вие сакате во лажен свет да живеете. меен многу м исе смешни курвите кога ќе речат дека имале повеќе дечковци со кои спиела ама се тоа биел озбилни врски :pos2: оди лажи друг таму јас колку толку ја знам вистината.
И што има врска сега твојот пост со црвената боја? :uvo:
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
меен многу м исе смешни курвите кога ќе речат дека имале повеќе дечковци со кои спиела ама се тоа биел озбилни врски :pos2: оди лажи друг таму јас колку толку ја знам вистината.
А на пример да речеме,ти имаш спиено со повеќе жени,фраер си?
Ооооо како може олку талентирани створења да има не знам.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
619
Поени од реакции
45
Баш црвена боја не е курвинска или ако е девојата облечена во црвено. Тоа може као ја носи црвената боја може да искочи курвниски, ко на пример една коа дое со дечко и кај мене дома на најобична дружба носеше црвени лаковани штикли. Усвари она шо и да облече курва ќе биде.
СПоред мене нема нешо шо прави девојка да изгледа покурвински од бели чизми. Не знам зашо али а видам некоја у бели чизми одма на курва ме асоцира
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
А на пример да речеме,ти имаш спиено со повеќе жени,фраер си?
Ооооо како може олку талентирани створења да има не знам.


Еее гледаш тука вие сакате да се изедначите со машките али не можете зашто машко ако пегла такви жени не е курва туку јебач на курви. тоа е проблемот ако ти сакаш да бидеш курва зошто тебе тоа те боли и покушаваш да се правиш поштена и домаќинка. тоа е проблемот што сакате лагата да ја проширите дека домаќинки се тие што се имаат пеглано со повеќе дечковци па и вашите мајки го дозволуваат тоа што и вие ги носите своите дечковци дома ги упознавате со совите а сето тоа е обичен куплерај. Затоа и нема голема разлика од оние кои седат пред МТВ и вие кои сакате тоа пеглање со повеќе дечковци да го направите нормално а у ствари е исто как отие што зимаат пари.
 

Наташа Радио Милева Мара

Проф. Др. Маг. Мами
Член од
29 април 2005
Мислења
3.835
Поени од реакции
1.118
Епа има. Што и да облечете сте курви ако се пеглате со повеќе дечковци пред брак.
Види сега дека не си „исправен„ нема да ти замерам,имам милост со таквите како тебе...а и нема потреба да се напрегаме дека инката забиена во твојот мозок е џабе пак од некаде истекува,затоа еден совет: посети ушен да ти ја провери големината на ушната школка.

едит:ебаго!
 

Desire

Refuse,Resist
Член од
25 декември 2007
Мислења
1.823
Поени од реакции
284
Еее гледаш тука вие сакате да се изедначите со машките али не можете зашто машко ако пегла такви жени не е курва туку јебач на курви. тоа е проблемот ако ти сакаш да бидеш курва зошто тебе тоа те боли и покушаваш да се правиш поштена и домаќинка. тоа е проблемот што сакате лагата да ја проширите дека домаќинки се тие што се имаат пеглано со повеќе дечковци па и вашите мајки го дозволуваат тоа што и вие ги носите своите дечковци дома ги упознавате со совите а сето тоа е обичен куплерај. Затоа и нема голема разлика од оние кои седат пред МТВ и вие кои сакате тоа пеглање со повеќе дечковци да го направите нормално а у ствари е исто как отие што зимаат пари.
Да ти кажам право,многу сакав да ти реплицирам,ама ништо не те разбрав.Или не знаеш да се изразуваш или не знаеш точка да ставиш,не знам...или па ја сум курва и ништо не разбирам.
За болдираното(пошто само тоа ми падна некако у очи од цела оваа мешаница):сега еднаш викаш ако сакаш да бидеш курва,после викаш тоа те боли.Нема боли-не боли сакаш-не сакаш,ако сакаш да бидеш нешто(у случајов-курва) зошто да се преправаш у нешто друго(у случајов-домаќинка)?
 

Lorddd

Титула - Лорд
Член од
18 март 2007
Мислења
1.067
Поени од реакции
53
Не ја сметам за курвинска бе, баш сакам девојки во црвено облечени.
Можеби и затоа Некои ја сметаат за курвинска, затоа што најпровокативна е.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Види сега дека не си „исправен„ нема да ти замерам,имам милост со таквите како тебе...а и нема потреба да се напрегаме дека инката забиена во твојот мозок е џабе пак од некаде истекува,затоа еден совет: посети ушен да ти ја провери големината на ушната школка.

едит:ебаго!


А ти ова од искуство го кажуваш зашто стално одиш да ти ја проверат вагината па бараш д аја закрпиш од многу пеглање :pos2:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Да ти кажам право,многу сакав да ти реплицирам,ама ништо не те разбрав.Или не знаеш да се изразуваш или не знаеш точка да ставиш,не знам...или па ја сум курва и ништо не разбирам.
За болдираното(пошто само тоа ми падна некако у очи од цела оваа мешаница):сега еднаш викаш ако сакаш да бидеш курва,после викаш тоа те боли.Нема боли-не боли сакаш-не сакаш,ако сакаш да бидеш нешто(у случајов-курва) зошто да се преправаш у нешто друго(у случајов-домаќинка)?

Викам дека на тие што се курви им пречи кога некој во лице ќе им го каже тоа или вака преку правење муабет и разоткривање на вистината. А тие истите курви сакаат после домаќинки да изиграваат а јасно е едека двете работи не одат заедно и затоа викам јас

ЕДНАШ КУРВА - ЗАСЕКОГАШ КУРВА!!


п.с. доста се битни курвите во една држава. ако имаме квалитетни курви ќе идат и странци и сфе. то капитал ќе влегва бе. евра, евра ситни какви биле :helou:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
А ти ова од искуство го кажуваш зашто стално одиш да ти ја проверат вагината па бараш д аја закрпиш од многу пеглање :pos2:
Zote не си ли свесен дека кажуваш тешки зборови?

Што тропаш бе?
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Zote не си ли свесен дека кажуваш тешки зборови?

Што тропаш бе?

Што тешки зоборови да не се пеглаат цуриве уште од средно? Затоа викам јас вистината ве боли затоа што живеме во лага и сакате тоа немораното да го направите дека е морално. Јас сим имам озбилна врска па утре раскинав па фатив нов дечко и така едно 10 пати, 10 различни пениси влези излези и што си после?
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Што тешки зоборови да не се пеглаат цуриве уште од средно? Затоа викам јас вистината ве боли затоа што живеме во лага и сакате тоа немораното да го направите дека е морално. Јас сим имам озбилна врска па утре раскинав па фатив нов дечко и така едно 10 пати, 10 различни пениси влези излези и што си после?
Ок... се пеглаат ама има такви и кои не се пеглаат, а се пеглаш и ти, ете во врска си бил... и сега си рескинал нели сега девојката со која си одел сега е курва за некого, каде ти е сега моралот тебе, зошто си ја пеглал, и најпосле... каде отиде црвената боја во муабетов?
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.493
И Зоте, кој е заклучокот, црвената боја курвинска е или не е?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom