Зошто сте сами?

Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Реално, толку ви се клеца... :angel:
Ти буразерче немој да мислеш ако моментално не си без женка дека тоа никогаш неможе да се смене. Коуку и да ти се чине немогуче никад се незна како и и се у живото ;)
 
Член од
12 февруари 2014
Мислења
7.702
Поени од реакции
24.167
Ова е точно, јас сум од мало место и иам субстандардни...стандарди. :(
Не е тоа ради местото, туку ради шноличките.
Автоматски споено мислење:

Јбг кај од село, па и сељак сум брат. И плус комплекси, епа како да не бидам сам. Некоја терапија да ми препорачаш? :(

Ако тоа што сум фин и не сакам кога некој те гледа од високо, а притоа не ти дава шанса да покажеш дека си нормален и еднаков на него, тогаш да, имам комплекси од такви луѓе.

Сите се фативте кога споменав село, а никој не се обиде да го разбере подлабоко тоа што го пишав.

Немам ништо против девојки од село, пошто сум и самиот од село, а Дељадровце поима немам ни кај се наоѓа, муабетот ми беше дека без разлика кој од кај е ако фино сум пришол, не сум бил сељак, не сум пришол со лоши коментари логично е да одговори или ако ништо да не те ни прифаќа.

Уопште не би и замерил на некоја да ме блокне, и не би ја нарекол некоја курва ако ме блокне, зашто сум и пишал здраво. Само малоумни кретени викаат дека сите жени се курви.


Што подразбираш ти под стандарди, драга моја?

Мечка, станче во Скопје/Охрид и одредена сума на сметка?

Ќе се продаваме ко во 19ти век?
Малку е глупаво тоа, не?
Јас не гледам дали е од село/град, дали е образована или не, дали има угледна фамилија или не, ако ми се свиѓа како личност, немам проблем никаков.

За каков стандард збориш? Убавина? Богатство? Ситуираност?
Што знам, стандардите се индивидуални.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.180
Поени од реакции
8.824
не е гневен на бијонсе туку на онаа женската на дамблдор
за друга докторка стануе збор
Ааа извинете не знаев дека друга докторка имало. Машала многу сме ги имале.

И добро навистина како докторки, сестри, судии како имате толку слободно време да се какате на секоја една тема кај што ќе се почне муабет?
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Ааа извинете не знаев дека друга докторка имало. Машала многу сме ги имале.

И добро навистина како докторки, сестри, судии како имате толку слободно време да се какате на секоја една тема кај што ќе се почне муабет?
...па исто како што имаш и ти време :backa: како во слична бранша, ама за „какањето“ не знам, не е мој речник!
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.596
Поени од реакции
11.485
Како се собирате бе у една тема сите бе какооооо
Абе човече како офци сте
5 6 души имате начукано по 40 години и немате работа па гушите на секоја можна тема
Има ли бе некој надзорен да им дели нешо?
Се понашате како тетки шо кур немат видено, нели паѓате на некое ниско ниво? Па и овие 3 4ца мажи бетер деца се, не знам колку и да ве игнорира човек не може да не ве прочита..
Дечки јас 39 имам алооо
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.180
Поени од реакции
8.824
...па исто како што имаш и ти време :backa: како во слична бранша, ама за „какањето“ не знам, не е мој речник!
Јас женска си гледам работата, мажот, децата, внуците прво, па тука доаѓам кратко. 24/7 сте тука, цел ден едно по друго мислења и само глупости, барем смисла за хумор да имавте па да се насмеевме. И на живци оди, секоја тема испострана од истите.

Ајде сега пак те молам зборувај ми за тоа време кога сум била модератор и уште сталкерски заклучоци што врска немаат со муабетот.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Јас женска си гледам работата, мажот, децата, внуците, па тука доаѓам кратко. 24/7 сте тука, цел ден едно по друго мислења и само глупости, барем смисла за хумор да имавте па да се насмеевме. И на живци оди, секоја тема испострана од истите.
Ајде сега пак те молам зборувај ми за тоа време кога сум била модератор и уште сталкерски заклучоци што врска немаат со муабетот.
... ако де гледај си све тоа што спомна, ама не употребувај такви зборови „какање“ за други членови, за себе може да си го примениш, нели ферски, ако си нервозна држи ниво, ни ти не си интересна со „какање и испострана“ што ги расипуваш темите каде членовите се дружат,
 
Член од
10 септември 2019
Мислења
85
Поени од реакции
111
Имам 21 година и не ми иде со девојчиња, висок сум 188 цм, но имам 105 кг и не тренирам ништо. Не изгледам добро, имам работа што е 2 смена обично канцелариска и немам многу време за искачање, на инстаграм и на фб немам шанса да искочам со некоја, имам еден другар кој наоѓа на инстаграм девојчиња само дека изгледа добро. Секогаш касни и прави глупости, но на него му местат девојчиња а мене не. Пред 2 години имав околу 85 кг и полесно ми беше, се случуваше да се шетаме со другар и да се запознаеме и истата вечер да ги лапаме само дека изгледаме добро, они на страна идеа за да зборат за нас. Нејќам да приоѓам во кафичи или преку ден дека проблем ми е изгледот.
Реално мислам дека повеќе шанси ќе имам ако изгледам физички попривлечно, имам некои пари, купам, кола, се преселам во центар.
Кое е вашето искуство и како од срамежлив станавте посамоуверен
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.372
Поени од реакции
38.351
Имам 21 година и не ми иде со девојчиња, висок сум 188 цм, но имам 105 кг и не тренирам ништо. Не изгледам добро, имам работа што е 2 смена обично канцелариска и немам многу време за искачање, на инстаграм и на фб немам шанса да искочам со некоја, имам еден другар кој наоѓа на инстаграм девојчиња само дека изгледа добро. Секогаш касни и прави глупости, но на него му местат девојчиња а мене не. Пред 2 години имав околу 85 кг и полесно ми беше, се случуваше да се шетаме со другар и да се запознаеме и истата вечер да ги лапаме само дека изгледаме добро, они на страна идеа за да зборат за нас. Нејќам да приоѓам во кафичи или преку ден дека проблем ми е изгледот.
Реално мислам дека повеќе шанси ќе имам ако изгледам физички попривлечно, имам некои пари, купам, кола, се преселам во центар.
Кое е вашето искуство и како од срамежлив станавте посамоуверен
Можеш да мешаш малтер ако сакаш да ослабеш, има многу градежни компании низ скопјево и некој ќе те земе за работа. Тоа како прва смена а после идеш у канцеларија.

Кога ќе заработиш тон пари ќе можеш и стан и кола да си купиш. Две илјадарки на ден ќе правиш па удри му математиката колку години ќе ти треба, за кола е лесно, можеш некое бемве од бугарија да земеш за ефтини пари. За стан малу потешко, али тоа е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom