Зошто сте сами?

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
Да, бијонс, беше прашана.
Насловот на темава те праша.
Ти одговори и искористи погрешен збор.
Сигурно не сакаш во тема насловена „зошто сте сами?“ да се прашаш себеси „зошто е топло?“.
Poooo udav coekot :facepalm:.
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Duri si Ti tuka, nemame gajle. Ne sijas i dvajcata, nesto kako nedostizna velicina po udavost si :(.
За ваша радост, нарочито на Анонова радост нема уште долго да престојувам на кајгана.
Секако е апсурдно вегетарјанец на кајгана.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Ako патиш од шизофренија никогаш не си сам па дури и кога си физички сам ;)

Дали тоа значи ако јас сум биполарен, дека тогаш имам добро друштво и кога сум сам? :unsure:
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
За ваша радост, нарочито на Анонова радост нема уште долго да престојувам на кајгана.
Секако е апсурдно вегетарјанец на кајгана.
Bi te lazel ako ti recam deka ke mi falis.
A kolku e toa nema uste dolgo. Pravime muabet za minuti, casovi, denovi ili skraja da e nedeli?
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Секако е апсурдно вегетарјанец на кајгана.
Не верувам дека некој има проблем со твојот начин на исхрана.
Чоек не може порака да ти пише, а Акесо немаше допирна точка со банирањето на Дон Жуан. Без некоја сериозна потреба ја напаѓаш, дури и малку дрско...:unsure:

Инаку, мислиш на полигамијата и пишуваш на сѐ што е женско, наместо да се фокусираш на една (или неколку одредени, па да излезе една асална) каде имаш шанси и каде имате исти интереси. Немаш лоша душа, но си многу многу досаден. Промени го пристапот, врти на хумор и шала и нема да имаш проблем да фатиш женска.

Плус ловиш веќе зрели жени, а не девојчиња, така претстави се како сериозен човек (оваа слика е независна од хуморот) и последново може да е тешко за тебе. Имаш гитара, тоа нека ти биде џокер. Само се надевам дека си поталентиран од Чомбе. Заеби зен, јога и хинду.

И "јас сум веганка" уште во првите реплики за мене е лош сигнал. Не треба од старт да го потенцираш тоа, сем ако и она е веганка. Типс од мене.

Со среќа. (y)

пи.ес. Верувам да побараше мислење од било која форумџика за подобрување на твојот пристап, ќе добиеше одредени сугестии. :)
 
Член од
20 април 2014
Мислења
5.239
Поени од реакции
5.820
Не верувам дека некој има проблем со твојот начин на исхрана.
Чоек не може порака да ти пише, а Акесо немаше допирна точка со банирањето на Дон Жуан. Без некоја сериозна потреба ја напаѓаш, дури и малку дрско...:unsure:

Инаку, мислиш на полигамијата и пишуваш на сѐ што е женско, наместо да се фокусираш на една (или неколку одредени, па да излезе една асална) каде имаш шанси и каде имате исти интереси. Немаш лоша душа, но си многу многу досаден. Промени го пристапот, врти на хумор и шала и нема да имаш проблем да фатиш женска.

Плус ловиш веќе зрели жени, а не девојчиња, така претстави се како сериозен човек (оваа слика е независна од хуморот) и последново може да е тешко за тебе. Имаш гитара, тоа нека ти биде џокер. Само се надевам дека си поталентиран од Чомбе. Заеби зен, јога и хинду.

И "јас сум веганка" уште во првите реплики за мене е лош сигнал. Не треба од старт да го потенцираш тоа, сем ако и она е веганка. Типс од мене.

Со среќа. (y)

пи.ес. Верувам да побараше мислење од било која форумџика за подобрување на твојот пристап, ќе добиеше одредени сугестии. :)
Види биразерче. Со КулИрис си имавме лагана комуникација и се мислам започна откако сама ми се убаци како ја замилсувам полигамијата. И кажав тоа шо имав за кажување. И пропуживме и натаму у детски стил шо ти се бендиса, музика, ово , оно,,,,кога дојде до некои за магловити тренуци коа момата се полуствцувала како да и се пуштам. Она се уфулмовала и се пробудиле некои стаери фрустрации и сега ги рефлектита на дсруги. А јас на виртуелен лик немом да му се пуштам. И така полека се олади маабетчето, дури оти у другата крајност сега со омраза,,,,
и пошто ми го знаеше резервнио профил малце и там писавме исто ама веке таа се уфилма дека јас и се пустам! Како бе побогу можам да се пустам некоја која неам појма која е, како изгледа :eek:?
И така таа разви негативност према мене и тоа шо пишав и ме издаде на една тема дека сум Говинда со друг профил. После ден , два оп фроса ми ги пказува двата профила со ист IP адреса.
И оп перманентен бан сам добио, онда нако 6 месеца пре великдана Говинда је васкрсо!
Иначе буразерче знај да ми имамо скоро година -+ година, тако да ја сам прилично зрео у томе што ја треба да урадим, а што не. А у вези полигамије веч сам писао, и писачу, али други пут.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.988
Види биразерче. Со КулИрис си имавме лагана комуникација и се мислам започна откако сама ми се убаци како ја замилсувам полигамијата. И кажав тоа шо имав за кажување. И пропуживме и натаму у детски стил шо ти се бендиса, музика, ово , оно,,,,кога дојде до некои за магловити тренуци коа момата се полуствцувала како да и се пуштам. Она се уфулмовала и се пробудиле некои стаери фрустрации и сега ги рефлектита на дсруги. А јас на виртуелен лик немом да му се пуштам. И така полека се олади маабетчето, дури оти у другата крајност сега со омраза,,,,
и пошто ми го знаеше резервнио профил малце и там писавме исто ама веке таа се уфилма дека јас и се пустам! Како бе побогу можам да се пустам некоја која неам појма која е, како изгледа :eek:?
И така таа разви негативност према мене и тоа шо пишав и ме издаде на една тема дека сум Говинда со друг профил. После ден , два оп фроса ми ги пказува двата профила со ист IP адреса.
И оп перманентен бан сам добио, онда нако 6 месеца пре великдана Говинда је васкрсо!
Иначе буразерче знај да ми имамо скоро година -+ година, тако да ја сам прилично зрео у томе што ја треба да урадим, а што не. А у вези полигамије веч сам писао, и писачу, али други пут.
Ирелевантно е тоа, прочитај си го последниот коментар во ДК. Останатото е ПП разговор...само не е моја работа да се мешам во уредувањето на односите на другите членови. И сите знаевме дека Дон Жуан си ти.

Со неа сум немал проблем од типот "пуштање". Па ни афектирање, треба да знаеш како да се поставиш. Баш напротив, имав фантастична дискусија. Единствено, за овие 8 години, сум имал проблем со Психото, ама сега ми е на игнор. Другите ПП искуства ми се одлични.

Главните поенти ти ги кажав. Не биди досаден до тој степен, како што беше кон Дарлинг денес. Фокусирај се на заедничките интереси, хуморот и биди претставителен и интересен. :)
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.670
Поени од реакции
11.715
Сите што не сте со мене сте сами јас да ви кажам...
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
17.791
Поени од реакции
21.202
Член од
10 август 2013
Мислења
541
Поени од реакции
928
Зошто е прашално зборче.
Во случајов треба да речеш зашто. Зашто е затоа што.
.
Ниту “Зашто” не треба да рече, треба
“Бидејќи” да рече, ако сака да се изјасни на чист македонски јазик, аманте со србизмите.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom