Зошто сте сами?

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Во ред е штом тој знае и прифатил да имате таква врска. Ама пак штом велиш дека од твоја страна нема чувства, а сега кај него се развива нешто повеќе кога тогаш ако тргне нешто наопаку тој ќе биде повреден на некој начин на крајот. Ама реално не може да се контролираат чувствата и секоја личност на различен начин се носи со работите. Инаку немав намера да барам од тебе оправдување и немав цел да дознавам нешто повеќе за вашата врска, само имав добра намера со тоа што го напишав. Сепак вие најубаво си знаете.
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
74
Поени од реакции
210
Во ред е штом тој знае и прифатил да имате таква врска. Ама пак штом велиш дека од твоја страна нема чувства, а сега кај него се развива нешто повеќе кога тогаш ако тргне нешто наопаку тој ќе биде повреден на некој начин на крајот. Ама реално не може да се контролираат чувствата и секоја личност на различен начин се носи со работите. Инаку немав намера да барам од тебе оправдување и немав цел да дознавам нешто повеќе за вашата врска, само имав добра намера со тоа што го напишав. Сепак вие најубаво си знаете.
Јасно, знам дека немаше лоша намера.
Само ја објаснувам ситуацијата. Да не дојде до недоразбирање дека сум влегла со нерасчистени намери во оваа т.н. врска. Почнавме како пријатели за секс и продолживме така постојано да се гледаме... како постојани сексуални партнери без посебни обврски и очекувања.
Не е дека ми е лошо со него, но се чувствувам сама во емоционална смисла.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Јасно, знам дека немаше лоша намера.
Само ја објаснувам ситуацијата. Да не дојде до недоразбирање дека сум влегла со нерасчистени намери во оваа т.н. врска. Почнавме како пријатели за секс и продолживме така постојано да се гледаме... како постојани сексуални партнери без посебни обврски и очекувања.
Не е дека ми е лошо со него, но се чувствувам сама во емоционална смисла.
Секој различно гледа на работите и затоа го нагласив тоа дека немам таква намера. Инаку од моја гледна точка дури и за сексуални односи треба да постојат емоции. Затоа ми е малку чудно. Ова зборувам за тоа како јас гледам на работите. Инаку сама си во емоционална смисла затоа што си дозволила да бидеш заглавена во минатото (свесно или несвесно). Често ние како луѓе ги идеализираме некои минати врски или односи со некого и потребно е време за со јасен поглед да почнеме да гледаме на работите. До тогаш како да сме биле слепи при очи. Би те советувал што и да се случувало во минатото да се обидеш на некој начин да си ги отргнеш мислите од сето тоа. Не дозволувај да си несреќна само поради минатите настани. Знам дека е тешко, но се надевам дека ќе изнајдеш свој начин да се справиш со тоа.
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
Прво се согласиле двајцата ДА НЕ СЕ ВЛОЖУВААТ многу емоционално му ја објаснила ОНА ситуацијата, значи му наложила на некој начин.
После вика се чувствувала сама во ЕМОЦИОНАЛНА СМИСЛА (го претставува како проблем).
За измеѓу редови да каже дека се сомневала дека он развивал чувства (демек се грижи за него).

А бе оди шетај.
 
Член од
27 декември 2020
Мислења
74
Поени од реакции
210
Прво се согласиле двајцата ДА НЕ СЕ ВЛОЖУВААТ многу емоционално му ја објаснила ОНА ситуацијата, значи му наложила на некој начин.
После вика се чувствувала сама во ЕМОЦИОНАЛНА СМИСЛА (го претставува како проблем).
За измеѓу редови да каже дека се сомневала дека он развивал чувства (демек се грижи за него).

А бе оди шетај.
Не терам никого со сила да е со мене. Ако не му одговара може да одбие да се гледаме.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.912
Не терам никого со сила да е со мене. Ако не му одговара може да одбие да се гледаме.
Па, очигледно „другар ти“ пичка со очи нема видено, извини вака.

Секогаш едната страна или скоро секогаш (под услов да не си сноб) развива „емоции“'.
Така да, ако откако го кажал тоа јасно (пошто не знам на друг начин како ти би била сигурна за истото) или се понаша затрескано треба ТИ (пошто подеднакво делиш одговорност) да го седниш како мало дете и да му кажеш дека му требаат пар мадиња - не само за да се чукате туку и за да ти раскини.

Ако продолжи со тебе очигледно ебано ќе наеби.
Ако си замине, наверојатно ќе најде некоја друга за секс, а потоа ќе му се развијат емоции како на секое второ глупаво машко.

Пред да помислиш било што, не те напаѓам, но наместо „проблемот“' да го пласираш на форум треба да си седниш и да му кажиш на ова мулето како стојат работите.

Во спротива си соучесник во некое туѓо емоционално опустошување - што вообичаено биднува при bounce back relationships или fuckbuddy friendships.

Гуд лак.
 
Последно уредено:
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.511
Поени од реакции
9.412
Јасно, знам дека немаше лоша намера.
Само ја објаснувам ситуацијата. Да не дојде до недоразбирање дека сум влегла со нерасчистени намери во оваа т.н. врска. Почнавме како пријатели за секс и продолживме така постојано да се гледаме... како постојани сексуални партнери без посебни обврски и очекувања.
Не е дека ми е лошо со него, но се чувствувам сама во емоционална смисла.
Битно имаш редовен секс, а за емоциите што ти е гајле... тоа ти сама ке си го решиш кога ке посакаш...ништо страшно.:toe:не гледам проблем, баш напротив, можат многу да ти позавидат што се САМИ на сите полиња;)
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Битно имаш редовен секс, а за емоциите што ти е гајле... тоа ти сама ке си го решиш кога ке посакаш...ништо страшно.:toe:не гледам проблем, баш напротив, можат многу да ти позавидат што се САМИ на сите полиња;)
Зошто мислиш дека оние кои се сами би завидувале некому? Тие што се сами донеле таква одлука бидејќи се познаваат себе најдобро. Некои од нив дури го поминуваат своето време поквалитено и поефективно од било кој од оние кои се во врска. Работат на себе во секој поглед и сегмент од животот.Така да верувај дека поголемиот дел од тие што се сами, воопшто не им завидуваат на оние кои што се во врска.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.511
Поени од реакции
9.412
Зошто мислиш дека оние кои се сами би завидувале некому? Тие што се сами донеле таква одлука бидејќи се познаваат себе најдобро. Некои од нив дури го поминуваат своето време поквалитено и поефективно од било кој од оние кои се во врска. Работат на себе во секој поглед и сегмент од животот.Така да верувај дека поголемиот дел од тие што се сами, воопшто не им завидуваат на оние кои што се во врска.
Девојчево не спаѓа во таа категорија на луѓе што одбрале да бидат сами, напротив, она вели дека тешко и паѓа да биде волк самотњак, плус си сака секс у тројка, има некое комп.импулс.нарушување..така да не е особа за жалење, ниту па да и дадеш совет:)
Фура она свој фазон како сака играјќи курташак со сите;)
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Девојчево не спаѓа во таа категорија на луѓе што одбрале да бидат сами, напротив, она вели дека тешко и паѓа да биде волк самотњак, плус си сака секс у тројка, има некое комп.импулс.нарушување..така да не е особа за жалење, ниту па да и дадеш совет:)
Фура она свој фазон како сака играјќи курташак со сите;)

Па јас не зборував за нејзиниот случај. Општо напишав за тие што се сами. А гледам дека по форуми си дозволувате на некого да му давате дијагнози, иако не го знаете.
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Ако и е добар сексот и на двајцата шо е проблемот.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.912
Ако и е добар сексот и на двајцата шо е проблемот.
Емоции се јавиле кај машката страна, па госпожата дојде на форум да бара оправдување за да го одјеби (по некое време, не веднаш).

Битно имаш редовен секс, а за емоциите што ти е гајле... тоа ти сама ке си го решиш кога ке посакаш...ништо страшно.:toe:не гледам проблем, баш напротив, можат многу да ти позавидат што се САМИ на сите полиња;)
Зошто да и завидуваш?
Зошто и ти тоа не го направиш? Што толку те спречува за да и „позавидуваш“?

Бар денешно време е лесно. Еве на форум си под јузер, напиши во драга кајгана дека сакаш некој да те издупи вечерва, сигурен сум дека ќе имаш сандуче полно со дик пикс.

Така да, не можам да ти ја сфатам забелешката... ем ја осудуваш, ем љубоморна.
Љубоморна на што поточно? Пошто некој има редовен секс?
 

Riken

the power of imagination makes us infinite
Член од
9 декември 2008
Мислења
12.035
Поени од реакции
28.672
Емоции се јавиле кај машката страна, па госпожата дојде на форум да бара оправдување за да го одјеби (по некое време, не веднаш)
Па добро она му кажала на што се.
на што се.
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.511
Поени од реакции
9.412
Емоции се јавиле кај машката страна, па госпожата дојде на форум да бара оправдување за да го одјеби (по некое време, не веднаш).


Зошто да и завидуваш?
Зошто и ти тоа не го направиш? Што толку те спречува за да и „позавидуваш“?

Бар денешно време е лесно. Еве на форум си под јузер, напиши во драга кајгана дека сакаш некој да те издупи вечерва, сигурен сум дека ќе имаш сандуче полно со дик пикс.

Така да, не можам да ти ја сфатам забелешката... ем ја осудуваш, ем љубоморна.
Љубоморна на што поточно? Пошто некој има редовен секс?
Друже генерале, не реков дека јас сум љубоморна, ниту сум сама, имам се што ми живот пружа...сакав да и кажам да не бара влакно у јајце..или па не не подјебава тука од досада.
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.912
Па добро она му кажала на што се.
Нема такво нешто „на што сме“. Особено во глупостите како friends with benefits... и слично.
Ако си со некој одреден период, макар и за секс, нема шанси да не ти се појават емоции - освен ако не си сноб (како што напишав погоре).

Таа не му кажала на што се, туку едноставно тргнала по потрага на bounce relationship за да си избрише од меморија некој што претходно добро и ебал матер.

Така да такви врски за преболување и врски без обврски никогаш не завршуваат славно. Од такви гледаш само да не излезеш како „ебаната страна“.

Обично наивните (тоа мулето нејзино) на кои ќе им проработи нешто што ќе си го протолкуваат сами како емоција излегуваат со од трите подолгото. Секогаш.
Останатите, како јузерот од погоре, ќе си најдат во своето главче некој изговор од типот „ама ние само се ебевме, си се договоривме така на почеток уште“ и ќе бараат оправдување од другите (како што и впрочем се обиде да најде таа тука на форум).

Голем дел во ваквите работи („врски“ де) навлегуваат потполно свесно што тоа ќе му направат на другата страна и БАШ ги боли. А вакви машки како овој кој пичка немаат видено во живот обично се согласуваат на сè што ќе предложи женското (обично, да си бидат другарчиња), само и само за да ебнат нешто.
Да не знаеш кој е победен во ситуацијата.

Друже генерале, не реков дека јас сум љубоморна, ниту сум сама, имам се што ми живот пружа...сакав да и кажам да не бара влакно у јајце..или па не не подјебава тука од досада.
Признај сега, мааааааааалку си љубоморна. Малку само, такаааа?
Наши си сме, признај. :D :D :D :D
И онака си се издаде веќе...

Инаку, во право си, не подјебава.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom