Зошто сте сами?

Член од
3 мај 2019
Мислења
17.496
Поени од реакции
9.406
Нема такво нешто „на што сме“. Особено во глупостите како friends with benefits... и слично.
Ако си со некој одреден период, макар и за секс, нема шанси да не ти се појават емоции - освен ако не си сноб (како што напишав погоре).

Таа не му кажала на што се, туку едноставно тргнала по потрага на bounce relationship за да си избрише од меморија некој што претходно добро и ебал матер.

Така да такви врски за преболување и врски без обврски никогаш не завршуваат славно. Од такви гледаш само да не излезеш како „ебаната страна“.

Обично наивните (тоа мулето нејзино) на кои ќе им проработи нешто што ќе си го протолкуваат сами како емоција излегуваат со од трите подолгото. Секогаш.
Останатите, како јузерот од погоре, ќе си најдат во своето главче некој изговор од типот „ама ние само се ебевме, си се договоривме така на почеток уште“ и ќе бараат оправдување од другите (како што и впрочем се обиде да најде таа тука на форум).

Голем дел во ваквите работи („врски“ де) навлегуваат потполно свесно што тоа ќе му направат на другата страна и БАШ ги боли. А вакви машки како овој кој пичка немаат видено во живот обично се согласуваат на сè што ќе предложи женското (обично, да си бидат другарчиња), само и само за да ебнат нешто.
Да не знаеш кој е победен во ситуацијата.



Признај сега, мааааааааалку си љубоморна. Малку само, такаааа?
Наши си сме, признај. :D :D :D :D
И онака си се издаде веќе...

Инаку, во право си, не подјебава.
На што да бидам љубоморна!?
Ама баш ништо не гледам убаво за љубоморење...:toe:
 
Член од
30 јуни 2020
Мислења
2.381
Поени од реакции
8.910
На што да бидам љубоморна!?
Ама баш ништо не гледам убаво за љубоморење...:toe:
Ах кога не признаваат. :D :D

Се смеев само со тебе, иако изгледа погодив некој нерв. Сори, немав лоша намера :D
 
Член од
6 март 2019
Мислења
389
Поени од реакции
589
Зошто сум сам? Затоа што се немам саглам потрудено да не бидам сам. Дремам по дејтинг сајтови, упознавам типки од другата страна на светот, тепам монотонија, се иде супер само што премногу се далеку за да се деси нешто. Може и неќам да се деси нешто, откако раскинав мн долга врска, како да навивам потсвесно да не ми успеат врските, обидите за врски....whatever. Од скоро сум во странство и упознав една локална девојка. Никако да успееме да се договориме да се видиме и наскоро ќе се сели во друг град она. Funny thing, последниот пат кога ни пропаднаа плановите да се видиме некако ми олесна...:toe:
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
некако ми олесна...:toe:
Анксиозен си. И ја бев таков 5-6 години после „долга“ врска. Почнав да се дружам повеќе и да се мешам меѓу машко/женски друштва, се опуштив, и почнав да дупам редовно.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Анксиозен си. И ја бев таков 5-6 години после „долга“ врска. Почнав да се дружам повеќе и да се мешам меѓу машко/женски друштва, се опуштив, и почнав да дупам редовно.

Вака ли?

WelltodoGrotesqueEft-max-1mb.gif
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Оти сум нарцисоидна битанга што се прави многу паметен, мислејќи дека може да си бира, за на крај да останам со курот в раце.

Зошто сметаш дека си нарцисоидна личност? Па дури и да не се појави таква личност каква што ти очекуваш не е ништо страшно. Не ги спуштај критериумите и не се задоволувај со тоа што е помалку од она што очекуваш и бараш ти.
 
Член од
23 мај 2013
Мислења
2.206
Поени од реакции
5.056
Зошто сметаш дека си нарцисоидна личност? Па дури и да не се појави таква личност каква што ти очекуваш не е ништо страшно. Не ги спуштај критериумите и не се задоволувај со тоа што е помалку од она што очекуваш и бараш ти.
Голема пажња си давам на себе, се правам како да сум недостижен за другите, кога во реалноста не сум ни јас нешто посебен како личност.

А преостанатиот удел за проблемов се критериумите кои ги барам во една личност. Критериуми кои се преидеални и во реалноста не постојат и само наивен би верувал во нив.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Голема пажња си давам на себе, се правам како да сум недостижен за другите, кога во реалноста не сум ни јас нешто посебен како личност.

А преостанатиот удел за проблемов се критериумите кои ги барам во една личност. Критериуми кои се преидеални и во реалноста не постојат и само наивен би верувал во нив.

Промени го тоа. Вака сите ќе те сметаат за арогантна личност. Дури и да постои таква личност каква што бараш, автоматски ќе создадеш одбивност кај неа уште пред да дознаеш дека таа постои.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.404
Поени од реакции
34.398
Зошто е прашално зборче.
Во случајов треба да речеш зашто. Зашто е затоа што.
... е па кога има повеќе опции, а сакаш да кажеш некоја, ќе ја кажеш во прашална форма кон самата себе дали ќе ја прифатам, дали си глумел некогаш монолог?
...јас не бев прашана од некого зашто? за да кажам, затоа ....како да ти објаснам,
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
... е па кога има повеќе опции, а сакаш да кажеш некоја, ќе ја кажеш во прашална форма кон самата себе дали ќе ја прифатам, дали си глумел некогаш монолог?
...јас не бев прашана од некого зашто? за да кажам, затоа ....како да ти објаснам,
Сепак мислам дека не си сама и дека не е толку топло. :P
 

Anon

/b/ House /b/
Член од
13 декември 2007
Мислења
16.698
Поени од реакции
27.624
...јас не бев прашана од некого зашто? за да кажам, затоа ....како да ти објаснам,
Да, бијонс, беше прашана.
Насловот на темава те праша.
Ти одговори и искористи погрешен збор.
Сигурно не сакаш во тема насловена „зошто сте сами?“ да се прашаш себеси „зошто е топло?“.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom