Зошто сте сами?

Ingvar

MONAD
Член од
28 март 2020
Мислења
3.627
Поени од реакции
8.498
Нема саглам пички, се се пропалици :(
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Зашто сите женски што ги свиѓам се дигнати. :(

Во денешно време поголеми се шансите да сретнеш вонземјанин, отколку да сретнеш девојка која не е дигната. Секоја чест на ретките исклучоци. :)
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.775
Во денешно време поголеми се шансите да сретнеш вонземјанин, отколку да сретнеш девојка која не е дигната. Секоја чест на ретките исклучоци. :)
Секој си има слобода на тоа како да се однесува, не може никој да нападне некој ако е дигнат, се додека не прави ништо лошо на некого. Најбитно од се е да знаат што сакаат, на пример знам едно девојче што уште од мала викаше ќе си најде богат маж, и еве на 20 години веќе го има тој богат маж, јас прв не би сакал да имам ништо со такво девојче поради таквите ставови затоа што се коси со сите мои норми но она го посакувала тоа и ете го исполнила, а тоа дали е ок или не е веќе морална норма, зависи кој како го сфаќа животот, сепак знаела што сакала и со тоа што била дигната не давала лажна надеж на ниедно машко како што прават многу "фини". Полошо е коа не се знае што се сака, баш еден другар периодов му се случуваше ваква случка со "фина" Скопјанка, јас од искуство му кажував као ќе заврши и ете така испадна. Машко-женските односи се длабока тема, најбитно од се е да знаеш да се цениш прво самиот себе и да знаеш да препознаеш она што вистински ќе ти одговара и кои се твоите можности, или као што викаат старите за секое тенџере има капаче :icon_mrgr:
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Во денешно време поголеми се шансите да сретнеш вонземјанин, отколку да сретнеш девојка која не е дигната. Секоја чест на ретките исклучоци. :)
Или ќе пишеш, ќе прочита и нема да враќа или ќе ти враќа роботски, да/не/не знам одговори со што ти убива желба да продолжиш повеќе. А такви максимум трпам ден или два и после нек си ебе матер.

Очекуваат принц на бел коњ, а самите потекнуваат од Дељадровце, Горно Којнско и Смојмирово...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.671
Поени од реакции
38.857
Или ќе пишеш, ќе прочита и нема да враќа или ќе ти враќа роботски, да/не/не знам одговори со што ти убива желба да продолжиш повеќе. А такви максимум трпам ден или два и после нек си ебе матер.

Очекуваат принц на бел коњ, а самите потекнуваат од Дељадровце, Горно Којнско и Смојмирово...
ти од каде потекнуваш си се прашал? Кој е твојот статус у општеството, вреди ли твоето мислење воопшто за некоја да се замара за тебе?
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.775
Или ќе пишеш, ќе прочита и нема да враќа или ќе ти враќа роботски, да/не/не знам одговори со што ти убива желба да продолжиш повеќе. А такви максимум трпам ден или два и после нек си ебе матер.

Очекуваат принц на бел коњ, а самите потекнуваат од Дељадровце, Горно Којнско и Смојмирово...
Тоа е муабетот за што зборувам, земи блокирај го право и не губи време, ама јбг "фина" е она за да блокира.
 

@Fluffy_bunny

Зајко кокорајко
Член од
24 декември 2020
Мислења
1.629
Поени од реакции
2.071
Секој си има слобода на тоа како да се однесува, не може никој да нападне некој ако е дигнат, се додека не прави ништо лошо на некого. Најбитно од се е да знаат што сакаат, на пример знам едно девојче што уште од мала викаше ќе си најде богат маж, и еве на 20 години веќе го има тој богат маж, јас прв не би сакал да имам ништо со такво девојче поради таквите ставови затоа што се коси со сите мои норми но она го посакувала тоа и ете го исполнила, а тоа дали е ок или не е веќе морална норма, зависи кој како го сфаќа животот, сепак знаела што сакала и со тоа што била дигната не давала лажна надеж на ниедно машко како што прават многу "фини". Полошо е коа не се знае што се сака, баш еден другар периодов му се случуваше ваква случка со "фина" Скопјанка, јас од искуство му кажував као ќе заврши и ете така испадна. Машко-женските односи се длабока тема, најбитно од се е да знаеш да се цениш прво самиот себе и да знаеш да препознаеш она што вистински ќе ти одговара и кои се твоите можности, или као што викаат старите за секое тенџере има капаче :icon_mrgr:

Нека си бараат што сакаат никој не им брани. Проблемот е во однесувањето на овие таканаречени дигнати личности. А од една страна се жалат како сите мажи биле исти , а од друга страна не дозволуваат ниту да се развие комуникација за да донесат заклучок за личноста. Ами не се согласувам баш дека за секое тенџерче има капаче, некој се има родено како ѓезве. :D


Или ќе пишеш, ќе прочита и нема да враќа или ќе ти враќа роботски, да/не/не знам одговори со што ти убива желба да продолжиш повеќе. А такви максимум трпам ден или два и после нек си ебе матер.

Очекуваат принц на бел коњ, а самите потекнуваат од Дељадровце, Горно Којнско и Смојмирово...
Кога сме кај допишувањето, го избегнувам овој начин на комуникација. И тоа од голем број на причини. Првин поради тоа што во реалноста преку комуникација ќе добијам подобра и поквалитетна слика за личноста. Друга работа е поради лошите искуства. Биди внимателен на оние кои употребуваат само убави зборови за тебе додека комуницирате виртуелно. Во 90 % од ваквите примери во реалноста се работи за тешки лицемери. Сум имал ситуации како што велиш дека враќаат само со да или со не и посочив дека ми пречи тоа. Ама џабе кога некои се ограничени како балкон и пак си тераат по старо.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
ти од каде потекнуваш си се прашал? Кој е твојот статус у општеството, вреди ли твоето мислење воопшто за некоја да се замара за тебе?
знам од кај потекнувам и не го кријам своето потекло. Можда живеам десетина години во Скопје, ама ниеднаш не сум кажал дека сум скопјанец, нити пак во иднина би рекол.

И пошто си ограничен со сфаќањето и во неколку наврати си толкуваш како ти сакаш, пред да цитираш прочитај убаво што напишав.

Не ми пречи мене ако некоја е од село, и јас сум од село. Ми пречи кога некоја се мисли дека е way too better за тебе, без разлика дали е од село/град, и сега не враќа на пораки или враќа со да/не. Без да ти даде шанса да покажеш дека вредиш да те знае.

Еве сега за неа ќе дојде принцот од Шведска со ламборџини и ќе и понуди титула и палата само да се омажи за него.

Што вика Илко ич нека не ни прифаќаат ако не сакаат никаква комуникација или нек блокнат.

Еве сега комуницирам со девојка од град, прошетана, живеела во неколку земји, не е дигната воопшто. Не ми сметаат погоре селата кои ги спомнав, туку девојките што не се излезени од своите места, ама ќе се правиме важни и ќе летаме у облаци. Размислувања од типот кој си ти мене да ми пишуваш...
 

Џонтра Волта

Qué miras, bobo?
Член од
20 јули 2020
Мислења
9.010
Поени од реакции
55.284
Тоа е муабетот за што зборувам, земи блокирај го право и не губи време, ама јбг "фина" е она за да блокира.
Како бе да блокира. Па тој и е потенцијален пишувач следен пат коа ќе се начука или ќе му се приебе, па оваа ќе си го јача егото колку е јака и колку и пишуваат ама она ги одјебува со празни реплики. Ги држи на млако.

:D
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.965
Поени од реакции
17.775
Како бе да блокира. Па тој и е потенцијален пишувач следен пат коа ќе се начука или ќе му се приебе, па оваа ќе си го јача егото колку е јака и колку и пишуваат ама она ги одјебува со празни реплики. Ги држи на млако.

:D
Знам јас што е поентата, за тоа и зборував погоре, ваквите им се полни усти со осудување кон други девојчиња кои се послободни, кои менуваат дечковци, сите се курви за нив а они се најгаден тип на женски. Е на крајот од денот и не се они криви, криви се оние што и пишуваат, така да тоа дигнати што се коментираше погоре не држи вода.
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.430
Поени од реакции
9.340
Значи зависи од вашето понашање што ќе си добиете назад.
Ако пишеш zdravo mace lele jaka noga drzis auff da se vidime, се разбира дека никоја нормална нема да врати, па била и од Ропатово село. И се разбира дека одма на блок ќе идеш.
 
Член од
10 октомври 2011
Мислења
6.098
Поени од реакции
9.903
Значи зависи од вашето понашање што ќе си добиете назад.
Ако пишеш zdravo mace lele jaka noga drzis auff da se vidime, се разбира дека никоја нормална нема да врати, па била и од Ропатово село. И се разбира дека одма на блок ќе идеш.
Ете ме прочита, баш така им пишувам.

А посебно ми е драга фразата: "нога ли е, дрога ли е".
 

Хоуп

ümid edirəm
Член од
13 април 2012
Мислења
2.430
Поени од реакции
9.340
Ете ме прочита, баш така им пишувам.

А посебно ми е драга фразата: "нога ли е, дрога ли е".
Не беше за тебе лично де, општо кажувам, да разјасниме некои работи пошто од тие таквите после излегуваат муабети. Ќе го блокнеш и оваа курва дигната е.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom