Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

N

NikolaMKD91

Гостин
Абе би требало машкото, али денес тоа е веќе се измешано. Како што кажаа погоре 21 век е, ирелевантно е кој ќе го направи првиот чекор. Во Скопје градот каде што јас живеам, девојките немаат проблем да го направат првиот чекор, барем кон мене и мои другари.
 
Член од
25 септември 2011
Мислења
6.448
Поени од реакции
18.281
Ако ти се допаѓа некое девојче, пристапи и, не му ја мисли ич. Додека бараш одговор на прашањево, големи се шансите некој да ти ја украде.:)

П.С Мислам дека имаше ваква или слична тема.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Anco е стручњак на ова поле :D Респект за човекот :)

Мислам дека порано беше " машкото прво треба да се посегне ". Денеска , ако има некоја загорена за тебе ( пример ) , мислиш ќе те чека да ја залапаш ? Ќе ти седне в скут и одма знаеш што ќе дочекаш од неа.
 

Anco

За солун ДА, ЗА срем НЕ
Член од
1 ноември 2011
Мислења
8.603
Поени од реакции
15.404
21 век сме исто ти се фајќе кој прв ќе го направи чекорот.
Сака да каже ама се срамује детево, а тоа е (ќе биде на крајот пак е“ано женското)
 

Darklady

Модераторка
Член од
29 октомври 2011
Мислења
5.565
Поени од реакции
34.950
Ахххххх бе деца бееееееееееее

Некогаш било полесно да фатиш бафало во Америка, отколку девојка во Македонија. Прво симпатија, па додека да ти стане девојка треба да искинеш 3 пара чевли :icon_mrgr:, додека ја бакнеш да ти побелее косата, а за она другото ако ти се брза брак, ако не чекај си:свиркам:
Како е денес, денес нема машко, женско, денес не се гледа кој приоѓа прв, денес нештата се поставени поинаку. ‘‘Зошто девојките секогаш чекале да им пријдат машките ‘‘:facepalm:
Е па денес има мажи на кои што не им текнува да им пријдат на девојките и тие кутрите мораат да ја земат ‘‘судбината‘‘ во свои раце и да им пријдат :icon_mrgr:
 

chipicaoo

unknown
Член од
11 септември 2011
Мислења
763
Поени од реакции
873
па се знае ногата ама дали или десна тоа е дилемата ама мислам ако подразмислиш можеш да дојдеш до решението
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Ахххххх бе деца бееееееееееее

Некогаш било полесно да фатиш бафало во Америка, отколку девојка во Македонија. Прво симпатија, па додека да ти стане девојка треба да искинеш 3 пара чевли :icon_mrgr:, додека ја бакнеш да ти побелее косата, а за она другото ако ти се брза брак, ако не чекај си:свиркам:
Како е денес, денес нема машко, женско, денес не се гледа кој приоѓа прв, денес нештата се поставени поинаку. ‘‘Зошто девојките секогаш чекале да им пријдат машките ‘‘:facepalm:
Е па денес има мажи на кои што не им текнува да им пријдат на девојките и тие кутрите мораат да ја земат ‘‘судбината‘‘ во свои раце и да им пријдат :icon_mrgr:
Во последно време дури почнаа да излагаат видеа , као женското клекнува за да го запроси машкото ( за брак ). Човече колку се сменија работите за помалку од 20 години :)
 
Член од
9 март 2013
Мислења
1.313
Поени од реакции
580
Ахххххх бе деца бееееееееееее

Некогаш било полесно да фатиш бафало во Америка, отколку девојка во Македонија. Прво симпатија, па додека да ти стане девојка треба да искинеш 3 пара чевли :icon_mrgr:, додека ја бакнеш да ти побелее косата, а за она другото ако ти се брза брак, ако не чекај си:свиркам:
Како е денес, денес нема машко, женско, денес не се гледа кој приоѓа прв, денес нештата се поставени поинаку. ‘‘Зошто девојките секогаш чекале да им пријдат машките ‘‘:facepalm:
Е па денес има мажи на кои што не им текнува да им пријдат на девојките и тие кутрите мораат да ја земат ‘‘судбината‘‘ во свои раце и да им пријдат :icon_mrgr:
Што е вистина вистина е.
Пошто повеќето девојки се принцези и изгледаат недопирливо нема да губи време да пие корпи.и мора девојката да преземе а овој нормално ако има пракирано x6 пред врата.Ау спротивно не се чудам што има толку стари моми по градов.
а тој што нема мора да си ја бара судбината и домаќинката во исто време.
 
Член од
16 мај 2010
Мислења
6.173
Поени од реакции
5.350
Ахххххх бе деца бееееееееееее

Некогаш било полесно да фатиш бафало во Америка, отколку девојка во Македонија. Прво симпатија, па додека да ти стане девојка треба да искинеш 3 пара чевли :icon_mrgr:, додека ја бакнеш да ти побелее косата, а за она другото ако ти се брза брак, ако не чекај си:свиркам:
Како е денес, денес нема машко, женско, денес не се гледа кој приоѓа прв, денес нештата се поставени поинаку. ‘‘Зошто девојките секогаш чекале да им пријдат машките ‘‘:facepalm:
Е па денес има мажи на кои што не им текнува да им пријдат на девојките и тие кутрите мораат да ја земат ‘‘судбината‘‘ во свои раце и да им пријдат :icon_mrgr:
Тие кутрите денеска се местат у скут први и после 1-2 наутро кај тебе дома у стачне ... ја зимаат судбината во свои раце .. :)
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Како што сум кажал не сакам девојка прва да ми даде ишарет.
Убаво е да ми даде сигнали дека ме свиѓа али да ми дојде и да ми прави муабет дека ми се допаѓа е како да ми сервира ручек приготвен на тацна.
За да биде послатко треба да се помачиш,за се во животот е така исто и со девојки,но кај нив барем во рок од 5 секунди знаат дали ќе ги соблече гаќичките или ако кажеш нешто веднаш да ги стави назад :).
Поентата е да се биде маж и да прифатиш ризик,ако не тогаш не си шизик ;)
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
Како што сум кажал не сакам девојка прва да ми даде ишарет.
Убаво е да ми даде сигнали дека ме свиѓа али да ми дојде и да ми прави муабет дека ми се допаѓа е како да ми сервира ручек приготвен на тацна.
За да биде послатко треба да се помачиш,за се во животот е така исто и со девојки,но кај нив барем во рок од 5 секунди знаат дали ќе ги соблече гаќичките или ако кажеш нешто веднаш да ги стави назад :).
Поентата е да се биде маж и да прифатиш ризик,ако не тогаш не си шизик ;)
Ми го зема зборот за се апсолутно, за да фатиш женска треба да се помачиш и да покажеш дека си право машко. :D
Ама да живееш во Африка ќе те прашам дали нема од тацна да јадеш. Ќе бараш и репете. :pos:
 
Член од
6 октомври 2012
Мислења
260
Поени од реакции
175
Значи од голема демократија и слобода и пари , жените одеднаш се опаметија и станаа алчни за се .. . и на секој корак разведени и самохрани родители и 300 други глупости поврзани со семејно насилство , и . . .. :sick::confused::mad:;)
 
M

Muranyi

Гостин
Па не би рекол дека реалната ситуација баш кореспондира со насловот на темава,зашто девојките се баш похрабри во тој поглед и знаат доста често да го направат првиот чекор,додека фраерот се препотува,дур си вртка монолози во глава и чека да се начука за да собере храброст да и пристапи на девојката...и ред други ситуации.Дури мислам,а ова посебно важи за помладите генерации,да немаа ни девојките храброст добар дел од момците ќе имаа секс со својата десница...или левица кај покреативните:D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom