Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

Член од
4 јуни 2013
Мислења
13
Поени од реакции
3
samo dobro izgradeno masko vo psihicka smisla ima muda 1 da napravi poteg na tablata mala ili golema rokada
 

M.O.P.

Niggaz were born to kill
Член од
27 јануари 2012
Мислења
1.435
Поени од реакции
1.302
Зашто чекаат зашто така треба , што машко ке е некој ако не знае да и се пушти на девојка
 
Н

на мајка ти љубовникот

Гостин
Затоа што биле ловени одсекогаш. Друго е сега што се вивнаа во облаци па секое нормално машко има страв да се пушти.
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Ах бе децаааа :icon_mrgr: Научете дека налетувате на погрешните....Не се сите вивнати во облаци...А можеби и тактиката ви е погрешна.
 
Н

на мајка ти љубовникот

Гостин
Ах бе децаааа :icon_mrgr: Научете дека налетувате на погрешните....Не се сите вивнати во облаци...А можеби и тактиката ви е погрешна.
Гледаш, тактиката ни е погрешна. Во самиот старт сте попривилегирани од машко.
Значи јас треба да одам по одреденa шема за да направам нешто со тебе во кое и двајцата ќе уживаме.

Да резимираме:

Имаш подолг оргазам од мене, процентуално повеќе случаи на гага храна, провод на журки и пиење.

Е сега, тука не сакам да се најдат и така ретките исклучоци кои се еманципирани жени како леандра и компанија бидејќи они ретко примале частење од дечко. Реткост...
 

Pinkie Pie

and Deedee
Член од
25 ноември 2009
Мислења
2.011
Поени од реакции
3.246
Јас еднаш му имам кажано на еден дека ми е симпатија во 6 оделение и избега од мене . Немојте .
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Ах бе децаааа :icon_mrgr: Научете дека налетувате на погрешните....Не се сите вивнати во облаци...А можеби и тактиката ви е погрешна.
Зависи и од машко до машко, али во главно машките сами му ја креваме цената на жените па после не боли ако мава корпа на секого, особено на оние шо ние ги викаме јаки пи**и. Исто е и со девојките, ако се заинтересираат за некое машко повеќе малку да сети дека е баран е тогаш од него очекувајте дека само ќе ве плесне и чао пријатно.
--- надополнето: 6 јуни 2013 во 08:55 ---
Јас еднаш му имам кажано на еден дека ми е симпатија во 6 оделение и избега од мене . Немојте .
Како во забавиште не си му кажала, малку срамежлив си го начекала и затоа е така, мене во прво да дојдеше да ми речеше некоја така ќе си ја земеше бељата со мене после ѕенцка ќе се скапев радување :)
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
669
Вaкa... Типот ме свиѓaше многу и многу добaр дечко е.. и преку другaри ми дaвa до знaење декa му се допaѓaм, ние онaкa се дружевме aмa никогaш не се осуди тој дa јa отвори тaa темa. Јaс у принцип сум срaмежливa девојкa, но поинaку постaпив од причинa што другaрите во случaјов го третирaa ко ,,пи*кицa'' a дечково премногу ме почитувaше и е срaмежлив и чувствителен зa дa ми пријде и признaе декa му се допaѓaм... нормaлно кaј секого постои срaм/стрaв од корпa, стрaв од губење нa претходниот однос со тaa личност. Пред сите го прaшaв.. нaмерно... зa ,,фрaерчињaтa'' дa сфaтaт декa дечково зaслужувa мaкaр и пред сите дa биде почестен со тaквa понудa.. првичнaтa реaкцијa беше смеење од стрaнa нa неговото друштво.. тој беше шокирaн но ми одговори со ,,дa''.. Нaеднaш тишинa, се тргнaвме нaстрaнa, тој беше среќен..​
Ако е мaж не знaчи декa требa дa пријде прв секогaш, не знaчи декa женaтa си го губи достоинството, доколку тaa личност нaвистинa вреди, те почитувa, те симпaтизирa и сaкa нешто со тебе, но ете од икс причини не може, се плaши и сл. сметaм декa е во ред женaтa дa превземе нешто... што когa ке ми понуди прв врскa, aко потоa дозволувaм дa ме е*е во здрaв мозок.....?! Е тукa веке не се почитувaш...​
Може не е дaмски потег, но тоa не ме прaви неморaлнa. Според мене.​
А дa... имaв еднa пријaтелкa... многу нaфурaнa... некој што не и се допaѓa ке и пријде онaкa дa се зaпознaе... тaa му одговaрaше со ,,шетaј дечко''. Тоa ти е човек без мозок.. ! После пи*кa билa ?Не бе душо не си.. коњ без мозок и културa си!​
Престaнaв со неa дa излегувaм... срaм ми беше.​
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.324
Поени од реакции
7.785
Во поголем дел на овие финиве што им приоѓам викаат не, а овие нефиниве што ми приоѓаат малку ме она кхм ме фрикнуваат па јас викам не :icon_lol:, и така ти е заедно но сигурно се вртиме во круг :icon_lol:.
 
Член од
7 февруари 2005
Мислења
688
Поени од реакции
76
Адам не и се пуштил на Ева, хемијата сама по себе се создала... :)
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Зависи и од машко до машко, али во главно машките сами му ја креваме цената на жените па после не боли ако мава корпа на секого, особено на оние шо ние ги викаме јаки пи**и.

Не постојат јаки пички бе брааааааат :rolleyes:Aj дефинирај кои се според тебе тие?И да,самите ја кревате цената,самите сте виновни од дел...
 

MajMyH

EngineereD Fr0m DarknesS proTected by Divini✞Y ☤
Член од
11 септември 2011
Мислења
2.630
Поени од реакции
2.256
Не постојат јаки пички бе брааааааат :rolleyes:Aj дефинирај кои се според тебе тие?И да,самите ја кревате цената,самите сте виновни од дел...
Ако сакам само да си поминам убо јаки пички се некоја јако тело, добра фаца...секако дека нема да ја вбројам во јака пичка некоја од 100 кила шо повеќе личи на фока откако на чоек.
А ако мислам за посериозно одам повеќе на фаца и очите и помирни девојчиња (телото само да не е дебела инаку поминуваат) и ако бидни нешто после си гледам карактер и дали ми одговара, ако не одиме на наредна.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.265
Поени од реакции
5.045
Не постојат јаки пички бе брааааааат :rolleyes:Aj дефинирај кои се според тебе тие?И да,самите ја кревате цената,самите сте виновни од дел...


Јака пичка у Скопјево смрдливо е таа пичка што:

а) глуми недостижна а се ебе со кој стигне по хотели на Закинтос/Кавос/курсетресус итн.
б) Излага у СТРОГО женско друштво каде што им е најубава (пошо нели, у секое друштво една е најубава и таа ги команда) и ради тоа шо и викаат нонстоп дека им е најубава, акциите до Шпанија и отишле па на секој нормален дечко што ќе и пријде, му вика да *шета*
в)Пичките што смувале највише татини синчиња и се курчат со нивни пари


Така малограѓанштината у Скопје размислува ...

пс:Јаки пички не постојат у нашиов град ...

толку!
--- надополнето: 6 јуни 2013 во 12:07 ---
Не постојат јаки пички бе брааааааат :rolleyes:Aj дефинирај кои се според тебе тие?И да,самите ја кревате цената,самите сте виновни од дел...

И не ви ги крева никој акциите, сами си ги кревате

Глеам девојкиве од новиве генерации, од дома ги учат да бараат ситуиран дечко а у ....и у *нормалните* фаци што неможе да ги частат 24/7 бегаат ко ѓавол од крст.
 
Член од
24 февруари 2012
Мислења
1.012
Поени од реакции
2.154
Ако сакам само да си поминам убо јаки пички се некоја јако тело, добра фаца...секако дека нема да ја вбројам во јака пичка некоја од 100 кила шо повеќе личи на фока откако на чоек.
А ако мислам за посериозно одам повеќе на фаца и очите и помирни девојчиња (телото само да не е дебела инаку поминуваат) и ако бидни нешто после си гледам карактер и дали ми одговара, ако не одиме на наредна.

Значи според тебе ако добро сфатив дека надворешниот изглед игра повеке улога отколку внатрешниот?Грешка уште од старт.
Дали е дебела или грда или слаба или не знам што жената е жена и треба да се почитува и сака таква каква што е...Знаеш кај мене има пример на таков пар...девојчето дебело момчето слабо...но си се сакаат и живеат заедно,друг пример исто така но само овде е обратно,девојчето слабо,момчето дебело и си се во брак...така да...твојот надворешен изглед не игра улога секогаш...Може да биде грда а стопати подобра од некоја "јака пичка".Ако погрешив во нешто со постот исправи ме.

Јака пичка у Скопјево смрдливо е таа пичка што:

а) глуми недостижна а се ебе со кој стигне по хотели на Закинтос/Кавос/курсетресус итн.
б) Излага у СТРОГО женско друштво каде што им е најубава (пошо нели, у секое друштво една е најубава и таа ги команда) и ради тоа шо и викаат нонстоп дека им е најубава, акциите до Шпанија и отишле па на секој нормален дечко што ќе и пријде, му вика да *шета*
в)Пичките што смувале највише татини синчиња и се курчат со нивни пари


Така малограѓанштината у Скопје размислува ...

пс:Јаки пички не постојат у нашиов град ...

толку!


И не ви ги крева никој акциите, сами си ги кревате

Глеам девојкиве од новиве генерации, од дома ги учат да бараат ситуиран дечко а у ....и у *нормалните* фаци што неможе да ги частат 24/7 бегаат ко ѓавол од крст.
Првиот дел кој го опиша за мене тоа веке не е јака пичка туку нешто друго...Материјалистка,и друг збор кој не би го спомнувала...не сакам да упатувам навредливи зборови...Но постојат...Секаква врста на луге постојат...На секакви ке налеташ,зависи среката каква ти е...
Јаки пички не постојат никаде и . (точка)

Епа сега кога се толку да не речам прости и дозволуваат да им го креираат животот никој друг не им е виновен отколку самите тие...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom