Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

New Age

Lean Back
Член од
22 ноември 2010
Мислења
261
Поени од реакции
236
Можеби поради тоа што храброста и самодовербата која машкото треба да ја демонстрира преку неговото додворување се квалитети кои девојките ги бараат кај едно машко, храброста да пријдеш на културен и својствен начин на девојка покрај можноста да бидеш одбиен, невербално комуницира дека си доволно сигурен, стабилен да се соочиш со тој пораз машки. :)
 
Член од
19 август 2011
Мислења
38
Поени од реакции
23
Мене лично ми е интересно кога јас прва ќе ја почнам "играта", предизвик ми е. Неизвесноста ми е привлечна и ако ме привлече некој навистина, ич не ми е проблем да одам кај некој да му напрам јас муабет.
Само вие машките поинаку го толкувате тоа ако некоја девојка покаже незаинтересираност за вас. Одма ги напаѓате таквите, одма имате мислење дека е шмизла или крената во носот. Зошто не сте помислиле дека излегла за да ги тргне мислите од учење, можеби тазе раскинала со дечкото, можеби си има некои проблеми. На сите им се случува да минуваат низ некој шит период и сака да го разбистри мозокот.
Не е ни тоа оправдување, нели? Но доколку јас сум во такво нерасположение, нема да сум расположена ни за излегување, никој не е должен да ме гледа таква.

Како и да е.. Секој заслужува барем два реда муабет доколку ти пристапи, собрал храброст да ти се приближи, а ти се понашаш идиотски, вртиш грб или си намуртен.
vo dobra nasoka ti ode muabetot .. sakam da kazam deka potpolno si u pravo za posledniot pasus :) sekoj zasluzuva vnimanie bez razlika dali e debel slab ubav grd bogat siromasen .. toa sto pravis mubaet so nego ne znaci deka mora da se smuvas so nego ili pak da legnes u krevet. Mozebi toj sto ti prisol samo saka da bide prijatel so tebe :) a za toa deka koga devojkite se nezainteresirani za nas zboruvame sekako za niv toa e tocno i ne e bas korektno no dali e korektno toa sto devojkite go pravat na momcite koga mu go vrtat grbot ili odbivaat ednostavno da se zapoznaat so tebe ?
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Има такви машки што одговорот не на женско ќе го сватат како крај на светот и после плукаат по нив.Јас кога идам не се замарам дали она ќе ми рече не,ако веќе рече не ќе се тргнам и ќе отидам на друга.Но се е игра а женските добро знаат да играат со машките емоции,но има и машки што многу добро знаат како да ги совладаат тие игри на женските.А ретко ми било да женска ми пријде,секогаш јас сум иницијаторот.Машко сум нели и џентлменски е да направам таков гест нема што да изгубам.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
900
Поени од реакции
97
со нов запознат човек у град може да бидеш само во +
 

Таруно

Еким
Член од
9 јуни 2010
Мислења
2.610
Поени од реакции
2.506
Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

Зошто се на штикли и ги болат табаните. :)
 
Член од
22 ноември 2009
Мислења
46
Поени од реакции
22
Пошто се посрамежливи од машките.
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
900
Поени од реакции
97
интересен е феноменот кај тетка на симит и соленки сабајле у 04....
се почести се паровите од типот
Омер и Маја
Агим и Сања
и така натака..
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.555
Поени од реакции
1.495
Глупо прашање.
Зошто да берам јагоди коа може некој да ми ги донесе :D
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.432
Поени од реакции
1.939
Глупо прашање.
Зошто да берам јагоди коа може некој да ми ги донесе :D
А што правиме ако некој многу ти се допаѓа, и тој е заинтересиран ама не приоѓа. Нема да пријдеш прва ?
 
T

Tetro

Гостин
А што правиме ако некој многу ти се допаѓа, и тој е заинтересиран ама не приоѓа. Нема да пријдеш прва ?
Да ви раскажам една ситуација. Времето и местото не ти е битно, а се случува во помало градче некаде низ Македонија... Некаде околу 22:30, лето. Застанува џип еден голем, нов од фабрика изваден, црна боја, големи фарови. Од него излегуваат двајца господа, прилично убаво дотерани и седнуваат у кафиќ од средна класа, рандом музика некоја од цд пее у позадина (техно, хаус, ау), и одма уште не дошол конобарот се појавија две девојчиња на истата маса. Се напија по една-две пијачки и пред да влезат сите во џипот од 87.000 евреи, им се придружија уште две девојчиња млади и убаи. Не е тоа приоѓање, тоа е нешто несфатливо, иако знаат дека е само за една вечер, ризикуваат премногу за да дојдат до повисоката класа.
 
На врв Bottom