Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.230
I c wat u did there aаама зожто да не? Ако биле доволни да фаќа женски со истите, не гледам зошто хумор, шарм и харизма не би му обезбедиле работно место, под претпоставка дека има два реда школо, како и сите меѓу изборот. :)


Чисто да те потсетам.
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
564
Поени од реакции
437
Секако, секако :)
Неговиот хумор, шарм и харизма ќе ти ги ранат и школуваат децата :)
Двајцата ќе ги раниме и школуваме душо.
Ептен црно-бело гледаш на работите, а такви не се во реалноста.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.226
I c wat u did there aаама зожто да не? Ако биле доволни да фаќа женски со истите, не гледам зошто хумор, шарм и харизма не би му обезбедиле работно место, под претпоставка дека има два реда школо, како и сите меѓу изборот. :)
работат пролетери и земјодлци, ја сум добро ситуиран господин.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.230
Двајцата ќе ги раниме и школуваме душо.
Ептен црно-бело гледаш на работите, а такви не се во реалноста.
Ќе ги раните двајцата а?
Значи сепак дечково треба да има кеш а?
Пристојна работа, станче, афтомобил...?
Жити се :)
--- надополнето: Aug 16, 2011 3:33 PM ---
Нвм, ај да не те тормозам :)
Муабетот е следен.
Жена, ко шо си кажа чичко Лет3, се става на лицитација.
Вади атрибутите на излог (На некој друг тие муабети дека секоја цура има цицка и гз да му ги праиш, немој на мене), и гледа кој што има да понуди.
Значи цурава вади све што има.
Ако нема тело а има интелект, ќе игра на таа карта, иако таа карта реално многу по слабо проаѓа од другата. Пошо да ми беше интелект приоритет, ќе бев педер.
Ако има шарм, игра на таа карта, ако има swagger, го користи, итн, итн...
И да, во право си дека многу работи влегуваат во игра кога жената бира на кого ќе му се даде.
Ама исто така, немој да ми праиш филмови дека на жена и се приоритет хумор, харизма, тело, итн.
Може на тебе како тинејџерка ти се. И треба да ти бидат. Ама коа ќе ти дое време за сериозна врска која има претензии да се преточи во брак, тоаш нема да размислуваш воопшто така.
Коа ќе седне некој да ти праи муабет прво што ќе му приметиш ќе бидат облеката, новчаникот, часовникот, а после дали он воопшто може да те насмее и да те шармира.
Мислам, да бидеме малце реални, добро? :)
Како што кај мажот женската убавина има поголема тежина од интелектот, така и кај жената машката финансиска моќ и општествен углед имаат поголема тежина од неговиот хумор и емпатија :)
Значи, не ти спорам дека и двете влегуваат во игра, само ти кажувам кое колку тежи брат :)
На пример ја, пошо не сум нималку згоден и убав, а не сум ни нарочито богат, морам да се вадам на ствари како хумор, шарм, харизма, исто ко ти што мора да се вадиш на интелект пошто немаш цицки :)
Комбинации, варијации, пермутации...
Ќе учиш во четврта...
<3
 
Член од
13 мај 2010
Мислења
564
Поени од реакции
437
Ќе ги раните двајцата а?
Значи сепак дечково треба да има кеш а?
Пристојна работа, станче, афтомобил...?
Жити се :)
Па зошто да нема? Ти ќе имаш против ако жената има кеш?
Најголем дел од младите се способни за работа и за да се издржуваат самите, и треба да имаат кеш, и мажите и жените. Никој не е должен да ’рмба, а друг да ужива на негова сметка. Се сложувам дека деца не се хранат и школуваат без пари, ама не се гледаат ниту без љубов (тука додај го доброто воспитување и задоволувањето и на некои други потреби кои не се поврзани со парите, станот, колата...). А парите мислам дека не ја градат љубовта, туку други фактори.

****

Пошо гледам едит си направил на постот.
Нигде не ти направив филмови дека не се важни тие работи for God's sake! Само несакам да ги пласираш како нешта кои се единствено важни, не е се’ во парите. То ми беше муабетот.
Некој ако е неспособен самиот да се издржува на 30 години, сигурно нема јас да го земам под моја закрила пошо не сум должна да го правам тоа. Како што ни мажот веќе не е должен да ја издржува жената која ниту за домот не се грижи, не дај Боже да си најде некаква работа. Ама пак ако типот ме тепа, или пак незнае да изгради здрав однос, а сето тоа МИСЛИ дека го компензира со мерцедесот и со станот во центар, слободно нека оди и нека ебе спонзоруши кои ќе го трпат. Така не?
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.230
Па зошто да нема? Ти ќе имаш против ако жената има кеш?
Најголем дел од младите се способни за работа и за да се издржуваат самите, и треба да имаат кеш, и мажите и жените. Никој не е должен да ’рмба, а друг да ужива на негова сметка. Се сложувам дека деца не се хранат и школуваат без пари, ама не се гледаат ниту без љубов (тука додај го доброто воспитување и задоволувањето и на некои други потреби кои не се поврзани со парите, станот, колата...). А парите мислам дека не ја градат љубовта, туку други фактори.
А, да, за љубов зборевме... :)
Funny, tho, не те глеам да флерташ со цигани.
Што?
Циганите незнаат да љубат?
Те молам, you racist.. you.
 
П

Пепси_

Гостин
Па зошто да нема? Ти ќе имаш против ако жената има кеш?
Најголем дел од младите се способни за работа и за да се издржуваат самите, и треба да имаат кеш, и мажите и жените. Никој не е должен да ’рмба, а друг да ужива на негова сметка. Се сложувам дека деца не се хранат и школуваат без пари, ама не се гледаат ниту без љубов (тука додај го доброто воспитување и задоволувањето и на некои други потреби кои не се поврзани со парите, станот, колата...). А парите мислам дека не ја градат љубовта, туку други фактори.
Ако немате пари (во претпоставеното семејство) ќе дојде до расправија до родителите оти нели децата си барат секакви работи (пари за играчки,курсеви,спорт дрн дрн) тука не помага никаква љубов. сите твои фактори се вртат околу парите оти таква е кај нас државата не е германија ова.

Немој да се правиш како баба ми која ми вели : "само љубов да имаш пари не ти требаат". А кога и реков па бабо зошто не ми ја дадеш ти мене цела пензија а ти да живееш од љубов си замолче и почна да се смее.


 
Член од
13 мај 2010
Мислења
564
Поени од реакции
437
Ај за промена читајте што имам напишано, па после скокајте. Не планирам да се повторувам на секое.
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.786
Поени од реакции
4.076
Зашто девојките чекаат машките да им пријат?
Зашто никој не се пали на лешперчиња, битна е иницијативата и да се осетиш посакувана :)
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
900
Поени од реакции
97
Зашто девојките чекаат машките да им пријат?
Зашто никој не се пали на лешперчиња, битна е иницијативата и да се осетиш посакувана :)
заебана е женската преценета себичност.
зарем машкото не сака да се осети посакуван ако таа му пријде ?
 

King B

Bears. Beets. Battlestar Galactica.
Член од
24 јануари 2011
Мислења
1.786
Поени од реакции
4.076
заебана е женската преценета себичност.
зарем машкото не сака да се осети посакуван ако таа му пријде ?
Aбе ја поише ценам кога женско му приоѓа на машко, ад се разбереме :) женски од иницијатива се кул :)
Aма тоа не го одговара прашањето на темава: Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде.
Get it? :)
 
Член од
20 август 2011
Мислења
1
Поени од реакции
0
во времето ко се женев бев јас најголем фраер, имав фијат 1300 (со кука) и трактор ИМТ 539 со се плуг, приколка, дрљача и тањирача. Значи бев а и се уште сум добра прилика за секоја жена нарочно од ко кладов плин во фијатот (атестиран)
ne e bitno vo sto si nego koj si i fiko da vozes ako imas pari znaat oni koj si i sto si!
ona iako dava kontra odgovor deka ne i e do parite ama poveke saka takov pa koga ke vide nekoj takov odma i se diga adrenalinot po sto 2min vreme brugu dobiva amnezija zaborava na se i odi kaj nego i on da odjde rado bi izlegla so nego ka koga ke dojde do nekoj normalen tip i go zne deka nema nisto i loso i dobiva padavica ili ne siri poznastvo sve e berza koj kolku ke plati tolku ke klai vnatre!
inaku dobar ti fiatot cuvaj si go oldtajmer ama bitno e koj se vozi vo nego taka li!:D
 
Член од
27 јули 2011
Мислења
633
Поени од реакции
241
Зашто девојките чекаат машките да им пријат?
Зашто никој не се пали на лешперчиња, битна е иницијативата и да се осетиш посакувана :)
e pa ko ima polno bujlasi m2 m3 so se falat so pari a nisto ne klecnale vo zivot, osven so primile lubov i so povredena maska gordos si otisle doma, sepak ima od starata garda ne se sekiraj :) koi znaat kako da im prijdat na devojkite ;)
 

Caligula

Realiziran
Член од
25 јануари 2005
Мислења
900
Поени од реакции
97
Aбе ја поише ценам кога женско му приоѓа на машко, ад се разбереме :) женски од иницијатива се кул :)
Aма тоа не го одговара прашањето на темава: Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде.
Get it? :)
да да гет ит ;) у принцип самиот чин на приоѓање е заебан пошто гледаш да не биде нешто излитено.
е сеа многу мал процент на цури знаат да ценат приод,макар и да го одјебат момакот со фин збор ако не се заинтересирани.
најчесто тоа е преврт со очите по што на машкото почнува да му врие. :)
 

Крусер

Тотем Пума
Член од
4 јули 2008
Мислења
3.553
Поени од реакции
1.603
Неколку мислења, кајшто дискусијата се разви накај лично препукување меѓу членовите, беа избришани. Следни такви препукувања ќе резултираат со банирање.

Ве молам продолжете со дискусијата.
 
На врв Bottom