Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

Cheross

COOL BOY
Член од
27 август 2011
Мислења
548
Поени од реакции
381
Да ви раскажам една ситуација. Времето и местото не ти е битно, а се случува во помало градче некаде низ Македонија... Некаде околу 22:30, лето. Застанува џип еден голем, нов од фабрика изваден, црна боја, големи фарови. Од него излегуваат двајца господа, прилично убаво дотерани и седнуваат у кафиќ од средна класа, рандом музика некоја од цд пее у позадина (техно, хаус, ау), и одма уште не дошол конобарот се појавија две девојчиња на истата маса. Се напија по една-две пијачки и пред да влезат сите во џипот од 87.000 евреи, им се придружија уште две девојчиња млади и убаи. Не е тоа приоѓање, тоа е нешто несфатливо, иако знаат дека е само за една вечер, ризикуваат премногу за да дојдат до повисоката класа.
E од кај знајш дека е ризик за нив??..Кутрите се снашле се пикнале некако..
 

Македонеро

Домаќин
Член од
15 декември 2008
Мислења
3.303
Поени од реакции
1.613
интересен е феноменот кај тетка на симит и соленки сабајле у 04....
се почести се паровите од типот
Омер и Маја
Агим и Сања
и така натака..
За фурната во Чаир мислеше?
 
T

Tetro

Гостин
Ти нема рамен бе брат :)
Немој. Само се наоѓам на погрешно место во вистинско време, нито повеќе. :icon_lol:
Аха,епа штом велиш ризик сигурно си имал намера да ги силуваш..така му доагја.
Немој и ти сега со обвинувања. Чист бизнис е тоа.

Да не тераме оф-топик, на темата.
 

Acohipmk

Манипулативна кокошка.
Член од
3 ноември 2008
Мислења
1.434
Поени од реакции
1.941
Да ви раскажам една ситуација. Времето и местото не ти е битно, а се случува во помало градче некаде низ Македонија... Некаде околу 22:30, лето. Застанува џип еден голем, нов од фабрика изваден, црна боја, големи фарови. Од него излегуваат двајца господа, прилично убаво дотерани и седнуваат у кафиќ од средна класа, рандом музика некоја од цд пее у позадина (техно, хаус, ау), и одма уште не дошол конобарот се појавија две девојчиња на истата маса. Се напија по една-две пијачки и пред да влезат сите во џипот од 87.000 евреи, им се придружија уште две девојчиња млади и убаи. Не е тоа приоѓање, тоа е нешто несфатливо, иако знаат дека е само за една вечер, ризикуваат премногу за да дојдат до повисоката класа.
Добро, ти ја разбирам поентата. Сепак во такви моменти кога девојката треба прва да тргне имаат повеќе фактори улога. Индивидуално е сето тоа, има многу различни начини на приоѓање и цели на приоѓање. Во твојот случај мислам дека ти било јасно за што се работи.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.614
Поени од реакции
9.127
R

Roten 96

Гостин
а зар би требало женското да го направи првиоит чекор па секаде е така па и во филмовите секогаш машкото треба да го скрши ледот :)
 

Fasty

Артист
Член од
1 август 2011
Мислења
182
Поени од реакции
47
не секогаш треба женското прво да реагира машките се зарѓана машина! женско не треба да се срами и да има високо его а машкото максимално понижено .. да тој прв и рече здраво а таа во најмала рака да го помине како да тој ништо не рекол..сведоци сме на ова секојдневно ..
нит сум феминист ниту шовинист..
но видете луѓе..треба женскиве да попуштите малце хахах сериозно
 

Kajgana Shop

На врв Bottom