Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

Expecto Patronum

Citizen Erased
Член од
13 јули 2011
Мислења
1.303
Поени од реакции
3.259
Во овие времиња на лична независност и еднаква еманципација, дали вие девојките сеуште очекувате од мажите да го прават првиот чекор?
Знам дека жените во денешно време се ’’еднакви’’ со мажите, но колку од вас би викнале машко на кафе на пример? :)
Дали има двојни стандарди? Дали од мажите секогаш се очекува да го направат првиот чекор?
До машките, што би помислиле за жена која што ве вика да излезете?
До девојките, дали некогаш би пристапиле први? (и зошто не? :icon_lol: )

Ве молам без тролање..
 

Hej

Член од
16 април 2012
Мислења
38
Поени од реакции
24
Мислам дека девојките никогаш нема да викнат некого на кафе ,сакаат се да бидат поканувани па со кола да ги земеш па да им платиш пијачка и ред други работи и на крај ке те заебат

затоа јас си ебам курва.Никого нит канам нит сакам или се заљубувам нит иам симпатија
 
S

Shellshock nam67

Гостин
nema vrska i nekoja devojka ako mi vikne na kafe ili sostanok (ne mora da vazi ona pravilo deka takvata e promiskuitetna )
se zavisi od nea kakva e a toa najdobro se gleda koga ce pocnes da odis so nea.
sepak mislam deka se uste ne se padnati barierite se uste groto od devojkite prvi cekaat da im prijdes
 

Рудници и

ООЗТ Рудници и железарница - Скопје
Член од
9 декември 2009
Мислења
11.626
Поени од реакции
17.261
Сигурно!Особено ако се геј пар :D

*Гласав за сеедно и моје мислење је теја
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
240
Поени од реакции
337
Сум пристапила прва и повторно би пристапила прва. Поудобно се чувствувам кога играта се одвива под мои услови.
 

Hiperaktiv

Султан :P
Член од
16 февруари 2012
Мислења
1.591
Поени од реакции
924
Мислам дека девојките никогаш нема да викнат некого на кафе ,сакаат се да бидат поканувани па со кола да ги земеш па да им платиш пијачка и ред други работи и на крај ке те заебат

затоа јас си ебам курва.Никого нит канам нит сакам или се заљубувам нит иам симпатија
За ова второто се поклопуваме :Р ( чудно)
Инаку,јас ретко канам и флертувам,тие први доаѓаат па зашо да не :D
 
С

Само Човек

Гостин
зошто сеуште, мислеле порано мажите го правеле првиот чекор. Ах холивуд бее
 

О|ивер シ

Анти.
Член од
14 октомври 2011
Мислења
1.541
Поени од реакции
3.018
Сеедно.
Искрено мислам дека тоа нема врска, ама што ќе правиш Woman's logic.

:foreveralone: :D
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.810
Поени од реакции
25.396
Споени темите, мање више исти беа...
 

Hej

Член од
16 април 2012
Мислења
38
Поени од реакции
24
Сум пристапила прва и повторно би пристапила прва. Поудобно се чувствувам кога играта се одвива под мои услови.
Никогаш не играм под на некој услови
 
Член од
27 септември 2011
Мислења
240
Поени од реакции
337
abe igrata e zaednicka duri e interesna se igra koga ce zdosadi ja nema
Мене ми е интересно кога имам контрола над "играта", со самото тоа што прва приоѓам имам предност, доминација над истата, а и на тој наспроти мене му е интересно бидејки нештата скоро никогаш не ми бегаат од контрола.
Никогаш не играм под на некој услови
Не се секирај тебе нема да те поканам на кафе.
 
S

Shellshock nam67

Гостин
Мене ми е интересно кога имам контрола над "играта", со самото тоа што прва приоѓам имам предност, доминација над истата, а и на тој наспроти мене му е интересно бидејки нештата скоро никогаш не ми бегаат од контрола.

vo flert da ama koga ce si vo vrska ne mozes site konci da gi drzes :coffee:
 
На врв Bottom