Зошто повеќето девојки чекаат машкото да им пријде?

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.610
Кога некој ќе каже дека жениве се летаат по пари, коли и слични, дека се курви и тешко е да се дојде до поштена девојка,
тогаш според мене тоа е изјава на фрустриран лузер кој посакува да биде како некој друг.

Не се бре луѓе до толку сменети работите, не е се у парите и колите. Требаат и други вредности. Ретко која ќе се качи у БМВ со некој ашљак а не во,на пример Пунто или Ибица на старо купена, а типот има други предиспозиции.

Или јас сум се движел и се движам во различни кругови или некој друг:)

Ќе си дозволам да коментирам за психата на жените, бидејќи сметам дека доволно искуство со нив имам,- единственото што е битно и што го бараат (повеќето од нив) покрај неминовната физичка привлечност нели, е маж со карактеристики на вистински маж , пред се да им понуди сигурност од секој аспект во евентуалната нивна идна врска, и да им понуди интересни моменти кога се заедно сами. Знаат да ги препознаат девојките тие карактериститки оддалеку.
 
Член од
27 јули 2011
Мислења
633
Поени од реакции
241
а бе после децении брак исто е како да некој ти го вози фиќото од 1967ма....
важно е да се врти капиталот
--- надополнето: Aug 16, 2011 12:27 PM ---

не е така ете дал ти би сакал да те онади некој со алатот?
a tebe te onadile so kazuvas
--- надополнето: Aug 16, 2011 12:34 PM ---
Кога некој ќе каже дека жениве се летаат по пари, коли и слични, дека се курви и тешко е да се дојде до поштена девојка,
тогаш според мене тоа е изјава на фрустриран лузер кој посакува да биде како некој друг.

toa e de isfrustrirani tipovi nesposobni da si najdat devojka i odma vinata e kaj niv :drk:
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.911
Поени од реакции
31.227
a tebe te onadile so kazuvas
--- надополнето: Aug 16, 2011 12:34 PM ---
па ти тврдиш дека оние со алат онадат ете замисли си дека си девојче така симпатично со гзиња цицња... и пред тебе двајца мандаци еден уличар ти мавта пред очи со надрвениот алат и без банка в џеп, и дотерано момче со кеш во раце и клучеви од некоја добра кола.... со кој би се плеснал(а)?
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.768
Поени од реакции
1.048
па ти тврдиш дека оние со алат онадат ете замисли си дека си девојче така симпатично со гзиња цицња... и пред тебе двајца мандаци еден уличар ти мавта пред очи со надрвениот алат и без банка в џеп, и дотерано момче со кеш во раце и клучеви од некоја добра кола.... со кој би се плеснал(а)?
Не клецкаат убавите туку упорните
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
417
После толку глупости кажани не знам дали да се смеам или да плачам? :confused:
Како сакате да фаќате женски кога не знаете ни да ја цените ни да ја почитувате. Женските не сакаат да приоѓаат на машки само од таквите како вас што само на женското мислат како само да ја легнат. Што очекувате да ви возврати ако не знаете како да се однесувате кон една женска особа. Треба да знаете како да и пријдете да знаете да разговарате со неа и да имате заеднички теми на разговор а не да сакате право во кревет да ја носите. Сакале вие или не женската особа во Македонија знае сеуште да си го чува достоинството и интегритетот нема лесно да излажете женска има многу што знаат да проценат за што всушност им пријдувате.
 
Член од
30 јули 2009
Мислења
1.768
Поени од реакции
1.048
После толку глупости кажани не знам дали да се смеам или да плачам? :confused:
Како сакате да фаќате женски кога не знаете ни да ја цените ни да ја почитувате. Женските не сакаат да приоѓаат на машки само од таквите како вас што само на женското мислат како само да ја легнат. Што очекувате да ви возврати ако не знаете како да се однесувате кон една женска особа. Треба да знаете како да и пријдете да знаете да разговарате со неа и да имате заеднички теми на разговор а не да сакате право во кревет да ја носите. Сакале вие или не женската особа во Македонија знае сеуште да си го чува достоинството и интегритетот нема лесно да излажете женска има многу што знаат да проценат за што всушност им пријдувате.
А извини што светот не се врти околу целата таа романса од филмовите, и што нас ни се ебе.

А за болдираново? Кумановка да не си?
 
S

StormRage

Гостин
После толку глупости кажани не знам дали да се смеам или да плачам? :confused:
Како сакате да фаќате женски кога не знаете ни да ја цените ни да ја почитувате. Женските не сакаат да приоѓаат на машки само од таквите како вас што само на женското мислат како само да ја легнат. Што очекувате да ви возврати ако не знаете како да се однесувате кон една женска особа. Треба да знаете како да и пријдете да знаете да разговарате со неа и да имате заеднички теми на разговор а не да сакате право во кревет да ја носите. Сакале вие или не женската особа во Македонија знае сеуште да си го чува достоинството и интегритетот нема лесно да излажете женска има многу што знаат да проценат за што всушност им пријдувате.
искрено сум воздржан овдека ама постов не ти држи вода... ти зборам од искуство покрај шо сакав да ја легнам ја почитував... и нишо не бидна :D
а то дека упорните плескаат добро... ПХАХ ФЕИЛ моеш само да си досаден и да те тера у курци :)
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.610
После толку глупости кажани не знам дали да се смеам или да плачам? :confused:
Како сакате да фаќате женски кога не знаете ни да ја цените ни да ја почитувате. Женските не сакаат да приоѓаат на машки само од таквите како вас што само на женското мислат како само да ја легнат. Што очекувате да ви возврати ако не знаете како да се однесувате кон една женска особа. Треба да знаете како да и пријдете да знаете да разговарате со неа и да имате заеднички теми на разговор а не да сакате право во кревет да ја носите. Сакале вие или не женската особа во Македонија знае сеуште да си го чува достоинството и интегритетот нема лесно да излажете женска има многу што знаат да проценат за што всушност им пријдувате.
У суштина целата работа се врти околу сексот нели:)
Сите машки пријдуваат заради евентуален секс, и сите женски дозволуваат пријдување заради евентуален секс.

Болдот ти е наместо и ја отсликува реалната ситуација.

Меѓутоа во секое приоѓање и одбивање треба да се има достоинство и почит;) Не секое одбивање треба да биде трагично и девојката веднаш да биде прогласена за курва зашто нему не му дала:P

Треба да си достоинствен и во победата и поразот:)

Кој знае да пријде ќе си добие тоа што сака и двајцата (дечкото и девојката) ќе бидат задоволни и среќни. Кој не знае ќе си :drk:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.783
Поени од реакции
1.551
После толку глупости кажани не знам дали да се смеам или да плачам? :confused:
Како сакате да фаќате женски кога не знаете ни да ја цените ни да ја почитувате. Женските не сакаат да приоѓаат на машки само од таквите како вас што само на женското мислат како само да ја легнат. Што очекувате да ви возврати ако не знаете како да се однесувате кон една женска особа. Треба да знаете како да и пријдете да знаете да разговарате со неа и да имате заеднички теми на разговор а не да сакате право во кревет да ја носите. Сакале вие или не женската особа во Македонија знае сеуште да си го чува достоинството и интегритетот нема лесно да излажете женска има многу што знаат да проценат за што всушност им пријдувате.
Да ја почитуваш и да сакаш после некое време да ја легнеш таа ќе иде ќе се издупи со друг ќе рече што е со будалава. Да сакаш одма да ја легнеш ќе следат коментари од типот на „леле мањак". Никако не си кај нас. Сакаат да се ебат нејќат да им влезе.
Свака им част на исклучоците.
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
417
Знам сите сте фраери тука јасно ми е ама колку од вас всушност легнале девојка уште првата вечер?
И тоа веднаш откога сте и пријделе.
 

Donald Sikert

Jane Vitington
Член од
28 ноември 2008
Мислења
8.283
Поени од реакции
5.610
Да ја почитуваш и да сакаш после некое време да ја легнеш таа ќе иде ќе се издупи со друг ќе рече што е со будалава. Да сакаш одма да ја легнеш ќе следат коментари од типот на „леле мањак". Никако не си кај нас. Сакаат да се ебат нејќат да им влезе.
Свака им част на исклучоците.
Хаха, батка тоа болдиранот у превод се вика ПРОМАШУВАЊЕ НА ТАЈМИНГ;)

Старите имаат изрека : "Не постои девојка што не дава, постојат само мажи што не знаат да побараат".
 
А

Антоние

Гостин
Сите вие во горенаведениве постови (женските), сеа на форум парталите тука „јас приоѓам“ „јас не чекам“ „јас ова јас она“ и блаблабла ... troll_coffe-conversation. А на дела сте _________________ (нема зборови шо да опишам) оти кучето шо лае не каса :D Тоа женските што чекаат некој да им пријде останало од стари години: Чекај под пенџера, ако можам ќе излезам! Но не викам сите, повеќето(80%) го практикуваат тоа.

П.С: Последниве 2-3 години не приоѓам, они ми пријдуваат. Ваљда се тие 20% :icon_lol:
Не се фалам, али ај ќе се пофалам :X3:
Кога една женска иницира искачање или врска таа обично не е многу сериозна.
Жените имаат милион причини кога ти се пуштаат.

Многу малку се за романтична цел.

Вие дечки треба да си ги држите вашите егоа зауздани. Мислите дека е фантастично ако некоја ти го понуди нејзиниот број.
Тоа само докажува колку не ги разбирате жените. КОГА НЕКОЈ ДЕЧКО Е ФАНТАСТИЧЕН ЖЕНИТЕ (повеќето) СЕ УПЛАШЕНИ да се пуштат.

Тие им се пуштаат на дечки кои НЕ СЕ емотивно скротени. Ако некоја женска мисли дека си надвор од нејзина лига (над нејзината) таа НЕМА да ти се пушти.
 

sasha4fiercef

Титула по желба
Член од
9 август 2011
Мислења
167
Поени од реакции
64
Кога една женска иницира искачање или врска таа обично не е многу сериозна.
Жените имаат милион причини кога ти се пуштаат.

Многу малку се за романтична цел.

Вие дечки треба да си ги држите вашите егоа зауздани. Мислите дека е фантастично ако некоја ти го понуди нејзиниот број.
Тоа само докажува колку не ги разбирате жените. КОГА НЕКОЈ ДЕЧКО Е ФАНТАСТИЧЕН ЖЕНИТЕ (повеќето) СЕ УПЛАШЕНИ да се пуштат.

Тие им се пуштаат на дечки кои НЕ СЕ емотивно скротливи. Ако некоја женска мисли дека си надвор од нејзина лига (над нејзината) таа НЕМА да ти се пушти.
Што ако ми се случило да ми се пушти невина? Што тогаш? И кај пишав дека ми нудела број? Девојките од видот „one night stand“ одамна изумреа у моиве сек*уални параметри!
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.265
Поени од реакции
8.230
Кога имаш избор, го избираш најдоброто за тебе, освен ако си глуп. И тоа е најнормално, и сите го прават, без разлика на полот, возраста, националноста... А на избор се понудени многу други работи освен парите, колата, станот и незнам-ти-што, и самиот знаеш. И муабетот со цицките и газот ти е површен, незнам зошто цело време се фаќаш за него. Сите женски имаат цицки, газ и вагина, ако не си приметил досега. Ако ви беше дојдено само до тие три атрибути, зошто тогаш пребарувате да била ваква, таква, онаква?

А постот на чичко лет3 препрочитај го уште еднаш, ако треба запиши си го на ливче, и следниот пат кога ќе излезиш од станот, набљудувај и заклучи колкав дел од женските се навистина такви како што тој ги опиша.
Секако, секако :)
Неговиот хумор, шарм и харизма ќе ти ги ранат и школуваат децата :)
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
18.092
Поени од реакции
29.222
Секако, секако :)
Неговиот хумор, шарм и харизма ќе ти ги ранат и школуваат децата :)
I c wat u did there aаама зожто да не? Ако биле доволни да фаќа женски со истите, не гледам зошто хумор, шарм и харизма не би му обезбедиле работно место, под претпоставка дека има два реда школо, како и сите меѓу изборот. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom