Зошто модерната жена се плаши од брак?

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444

MAKE IT STOP PLEASE!!!

Лол ова слушаш? :eek:

Toecutter, жив си брат? :D
Шо знам вака здрави и спремни за водење домаќинство ми делуваат на прв поглед, за доење посебно се погодни, ама првиот впечаток обично е лажен, а и така жените се чеда на лукавиот...:D
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222

MAKE IT STOP PLEASE!!!

Лол ова слушаш? :eek:

Toecutter, жив си брат? :D
Не, не слушам ова, до душа не ја ни разбирам песнава, ми ја прати братучедка ми да се смееме малце :) А инаку, таа ги слуша...
--- надополнето: Jun 2, 2011 11:16 PM ---
Ама и вие многу сакате.
Ете ви домаќинка, башка модерна, и да готви и да пере и да чисти, плус да изгледа како од писта симната.
Е ШТО ПОВЕЌЕ САКАТЕ?
 

NaughtyByNature

Y Child
Член од
1 декември 2010
Мислења
423
Поени од реакции
427
Не, не слушам ова, до душа не ја ни разбирам песнава, ми ја прати братучедка ми да се смееме малце :) А инаку, таа ги слуша...
Ама и вие многу сакате.
Ете ви домаќинка, башка модерна, и да готви и да пере и да чисти, плус да изгледа како од писта симната.
Е ШТО ПОВЕЌЕ САКАТЕ?
Абе дај не заебавајте, глеате вие или? Тепихот го усиса као оние со Kирби што ти чистат дома за реклама, едно делче само, колку да ти се познава прашината наоколу. Па уште и брашното го раздува по тепихот откако го "исчисти". Да не зборам за тоа што го пеглаше, го изгоре му е... мамата. Што ќе ми е ваква, само дупло работа да ми отвори? :ROFLMAO:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Абе дај не заебавајте, глеате вие или? Тепихот го усиса као оние со Kирби што ти чистат дома за реклама, едно делче само, колку да ти се познава прашината наоколу. Па уште и брашното го раздува по тепихот откако го "исчисти". Да не зборам за тоа што го пеглаше, го изгоре му е... мамата. Што ќе ми е ваква, само дупло работа да ми отвори? :ROFLMAO:
Па ако вака по дома ти изгледа, тешко дека само чаршафот ќе го запали... :)
 

Kaiser

Hidden Fortress
Член од
6 мај 2011
Мислења
3.202
Поени од реакции
2.443
Па ако вака по дома ти изгледа, тешко дека само чаршафот ќе го запали... :)
Ако е жената секси (а треба да биде) без разлика дали има престилка или подвезици пак ќе те „запали“ :). Освен тоа ако така изгледа верувам и мажот ќе се труди што повеќе да и помага во домашните обврски ако ништо друго барем да биде што почесто со неа :D.
 
Член од
31 јули 2006
Мислења
2.537
Поени од реакции
700
Не верувам дека модерната жена се плаши од брак, него нема некој да и тупи у глава дека неомажена не вреди. Можеби не сака да биде под мажот и не сака само да се омажи колку да се омажи. Можеби си бара партнер каков што и одговара на сите нејзини карактерни особини. Има х одговори на ова едно прашање. ;)
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Знаете која е најголемата смешка и иронија? Тоа што секое женско, ама апсолутно секое уште од седум години додека си игра со Барбика сонува за својата свадба, планира нешто во глава, кова некој план макар колку и да бил наивен и невозможен. Жените го обожаваат бракот како институција, и тоа токму како што е замислен, полн со љубов, пријателство и сигурност. Се кладам дека секоја жена која се омажила или ќе се омажи, видела ако не се, тогаш барем една од овие карактеристики кои ја привлекле да стане нечиија жена. Така што муабетов е комплетно нелогичен. И бај д веј, нели мажите бегаа како од огин од бракот, сега по маубетов гледам едвај чекаат да најдат некоја да ја оженат, а ова жениве бре бегаат од брак. Колку сакаш небулози.
 
С

сашенко

Гостин
Знаете која е најголемата смешка и иронија? Тоа што секое женско, ама апсолутно секое уште од седум години додека си игра со Барбика сонува за својата свадба, планира нешто во глава, кова некој план макар колку и да бил наивен и невозможен. Жените го обожаваат бракот како институција, и тоа токму како што е замислен, полн со љубов, пријателство и сигурност. Се кладам дека секоја жена која се омажила или ќе се омажи, видела ако не се, тогаш барем една од овие карактеристики кои ја привлекле да стане нечиија жена. Така што муабетов е комплетно нелогичен. И бај д веј, нели мажите бегаа како од огин од бракот, сега по маубетов гледам едвај чекаат да најдат некоја да ја оженат, а ова жениве бре бегаат од брак. Колку сакаш небулози.
Абе тоа да, секое девојче сонува за тоа додека е мала.Ама кога ке порасне реалноста ке ја удри во глава и ке види дека машките во реалниот свет не се баш како што ги замислувала како мала.А и таа самата ке размислува поинаку и ке се однесува поинаку така да работите ке бидат многу поинакви тогаш.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
Знаете која е најголемата смешка и иронија? Тоа што секое женско, ама апсолутно секое уште од седум години додека си игра со Барбика сонува за својата свадба, планира нешто во глава, кова некој план макар колку и да бил наивен и невозможен. Жените го обожаваат бракот како институција, и тоа токму како што е замислен, полн со љубов, пријателство и сигурност. Се кладам дека секоја жена која се омажила или ќе се омажи, видела ако не се, тогаш барем една од овие карактеристики кои ја привлекле да стане нечиија жена. Така што муабетов е комплетно нелогичен. И бај д веј, нели мажите бегаа како од огин од бракот, сега по маубетов гледам едвај чекаат да најдат некоја да ја оженат, а ова жениве бре бегаат од брак. Колку сакаш небулози.
Тоа е веројатно точно, за 100% потврда ќе почекам да се реинкарнирам како жена еден ден...:D, но проблемот настанува после влегувањето во адолесценција, кога нечестивиот ја запоседнува женската глава и тој период наместо да заврши на некои 18-19-20 години, се трансформира во нешто чудно...љубов кон маки и патење како што потврдуваат многу примери од мојата поблиска и поширока околина па се до екстреми како љубов кон Адолф,Менсон и Фрицл или рандом локален насилник...

I am making you keys to myfront door and my room," wrote one woman. "We have to be very careful. So come early, ring my landlady's bell and ask if I'm at home. If everything works out, my parents (they could be your in-laws) say you can come any time, so we can spend the night together at my parents' house!"
http://writing.upenn.edu/~afilreis/Holocaust/love-letters-hitler.html

Ова важи и за мажите но во нешто помала мера...
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Абе тоа да, секое девојче сонува за тоа додека е мала.Ама кога ке порасне реалноста ке ја удри во глава и ке види дека машките во реалниот свет не се баш како што ги замислувала како мала.А и таа самата ке размислува поинаку и ке се однесува поинаку така да работите ке бидат многу поинакви тогаш.
Сашенко, тука лежи штосот. Машко си. Онаа реченица дека никогаш нема да ги разберете жените е точна. Само по муабетов одма се гледа..:)
 
С

сашенко

Гостин
Сашенко, тука лежи штосот. Машко си. Онаа реченица дека никогаш нема да ги разберете жените е точна. Само по муабетов одма се гледа..:)
Никогаш не сум пробал да разберам жена.Не сваќам што добиваш со тоа ако ја разбереш.Жените ги сакаат мажите поради тоа што се такви какви што се.Мажите жените исто.Јас уживам во луѓето какви што се без да се обидам да ги разберам и да дешифрирам што се обидуваат да ми кажат.Животот е многу поубав и поедноставен така.
 

RocknRolaa

Rafa Para Siempre
Член од
21 февруари 2010
Мислења
6.869
Поени од реакции
9.740
Никогаш не сум пробал да разберам жена.Не сваќам што добиваш со тоа ако ја разбереш.Жените ги сакаат мажите поради тоа што се такви какви што се.Мажите жените исто.Јас уживам во луѓето какви што се без да се обидам да ги разберам и да дешифрирам што се обидуваат да ми кажат.Животот е многу поубав и поедноставен така.
Ќе навлеземе оф топик, ама не постои можност да се зближиш или да засакаш личност по било која основа, ако не ја разбираш. Ондак си се зближил со привид, туѓинец. Немаш поим кој е човекот, Во тој случај можеш да ја фатиш за рака било која во некоја гужва и да си ја сакаш, зашто она ќе си биде она што е. Ме разбираш?;)
 
С

сашенко

Гостин
Ќе навлеземе оф топик, ама не постои можност да се зближиш или да засакаш личност по било која основа, ако не ја разбираш. Ондак си се зближил со привид, туѓинец. Немаш поим кој е човекот, Во тој случај можеш да ја фатиш за рака било која во некоја гужва и да си ја сакаш, зашто она ќе си биде она што е. Ме разбираш?;)
Со некаде.Ама јас не сум размислувал до сега за тоа прашање дали ги разбирам жените.Не значи тоа дека не ги разбирам воопшто.Знаеш, така сум се поставил према таа работа и не се замарам многу со тие прашања, не ми се ни битни.
 

Toecutter

Biafran Baby
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.243
Поени од реакции
2.444
А дали и пост-модерната жена се плаши од брак !?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom