Зошто модерната жена се плаши од брак?

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Работите се изместени од колосек, порано во минатото животот бил многу поедноставен и луѓето биле многу повеќе луѓе од денеска, почовечни биле, имало поголема култура и почит помеѓу луѓето ... порано во некои изминати времиња и системи било голем благодет, бериќет, среќа, радост да се влезе во брак и да се основа семејство, деца, но денеска се е изместено од колосек во овој нов век, ново време и во овој никаков систем !
Денеска на бракот и на имањето на дете/деца се гледа повеќе со страв, а не со радост ... гледано од денешен аспект бракот и децата претставуваат повеќе терет, товар, нервоза, стрес, проблем, отколку некаков благодет, бериќет, среќа и радост. Особено ако се немаат постојан кров над глава, сигурни, редовни и солидни финансии, доволно време, здравје и секако помош од родителите (било да се родителите од мажот или од жената) во одгледувањето на децата !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom