Зошто модерната жена се плаши од брак?

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Никој не рече дека незнаеш да готвиш не лажи сеа :LOL:
Па не знам да направам ,,ручек,, како некоја манџа или не знам нешто поголемо. А макароните, ако се сметаат за готвење - ехееее домаќинка ипол сум била јас бе :)
 
I

Iblis

Гостин
Епик офф-топик ,да не кажам INB4 ban :)
BooBoo те молам кажи ми како правиш вегетаријанско болоњезе,pls.
 
Член од
5 септември 2009
Мислења
3.528
Поени од реакции
619
Па не знам да направам ,,ручек,, како некоја манџа или не знам нешто поголемо. А макароните, ако се сметаат за готвење - ехееее домаќинка ипол сум била јас бе :)
Ако си добра у секс нема везе :D ќе јадам болоњезе 356 дена ;)
 
I

Intex

Гостин
Па не знам да направам ,,ручек,, како некоја манџа или не знам нешто поголемо. А макароните, ако се сметаат за готвење - ехееее домаќинка ипол сум била јас бе :)
И после ти ми кажуваш дека немаш потреба од маж, дека сама можеш се?
Тебе ти треба некој готвач ала Ношпал кувар и немаш гајле. Ти ќе цепиш дрва, он ќе ти готви и пере, некој си вид обратен хетеросексуален брак. Фино.
 

мкд владе

arch-enemy
Член од
21 ноември 2009
Мислења
18.146
Поени од реакции
21.786
Па не знам да направам ,,ручек,, како некоја манџа или не знам нешто поголемо. А макароните, ако се сметаат за готвење - ехееее домаќинка ипол сум била јас бе :)
за манџа полсено амин ама нејкиш да се потрудиш, инаку тоа што го спомна погоре е три пати потешко од било која манџа, сега тоа што не јадиш е друго ама за потешко не е
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Епик офф-топик ,да не кажам INB4 ban :)
BooBoo те молам кажи ми како правиш вегетаријанско болоњезе,pls.
Па кажав, не е болоњезе, личи на такво, само со сојни топчиња наместо мелено месо... Кечап/доматен сос, морков, кромид, лук, маслиново масло, вода...
--- надополнето: Jun 2, 2011 10:37 PM ---
Ако си добра у секс нема везе :D ќе јадам болоњезе 356 дена ;)
Абе дечково мој задоволен е, ама тоа е индивидуално мислење :) Ете, тоа се вика компромис, ќе јадеш шпагети секој ден, ама навечер убаво ќе ти биде... компензација, компензација :)
--- надополнето: Jun 2, 2011 10:38 PM ---
И после ти ми кажуваш дека немаш потреба од маж, дека сама можеш се?
Тебе ти треба некој готвач ала Ношпал кувар и немаш гајле. Ти ќе цепиш дрва, он ќе ти готви и пере, некој си вид обратен хетеросексуален брак. Фино.
Па не знам да готвам зошто не јадам речиси ништо од тоа што треба да се ,,зготви,,. Јадам салати, овошје, зеленчук, не јадам готвено. Затоа не ми е потребен некој да ми готви. А инаку, знам се друго домаќинско, и да перам и да пеглам, и да чистам. Чистењето го сфаќам како рекреација, уживам во него :)
--- надополнето: Jun 2, 2011 10:39 PM ---
A останатите 9? :ROFLMAO:
Ќе се храниме во ресторан. Јас него на вечера, па тој мене, и така, плус ручеци по мајки татковци, пријатели... ете ти, повеќе од 9 дена :)
--- надополнето: Jun 2, 2011 10:40 PM ---
за манџа полсено амин ама нејкиш да се потрудиш, инаку тоа што го спомна погоре е три пати потешко од било која манџа, сега тоа што не јадиш е друго ама за потешко не е
Е што е тешко во макарони, та и некој сос со нив (во принцип сите сосови можат да се купат, само се невегетеријански, јас за себе посебно си правам да нема месо) ... :) Ставаш вода, малце маслиново масло, оставаш само да си се зготви, цедиш и ете ти ручек.
 
I

Intex

Гостин
Па не знам да готвам зошто не јадам речиси ништо од тоа што треба да се ,,зготви,,. Јадам салати, овошје, зеленчук, не јадам готвено. Затоа не ми е потребен некој да ми готви. А инаку, знам се друго домаќинско, и да перам и да пеглам, и да чистам. Чистењето го сфаќам како рекреација, уживам во него :)
--- надополнето: Jun 2, 2011 10:39 PM ---
Дај раче да ти пишам петче.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.113
Поени од реакции
8.222
Дај раче да ти пишам петче.
Пиши на децата, јас 10чиња прифаќам сега само :)
--- надополнето: Jun 2, 2011 10:57 PM ---
ЗОШТО НЕМА ДА МОЖЕ ДА СЕ ЕБЕ СО КОЈ САКА ! /.
Ако некој решил да се ебе со кого сака, и маж и жена, нема да го промени тоа бракот. Волкот си го менува крзното, ама пак волк останува...
 
I

Intex

Гостин
Член од
4 мај 2009
Мислења
2.476
Поени од реакции
5.544
Насловов на темава содржи една пресупозиција (даденост) -- дека современата жена се плаши од брак. Поефектно прашање би било „Дали современите жени се плашат од (претпоставувам според одговорите) традиционален, патријархално устроен брак?“. Мене лично повеќе ме интересираат ставовите на современите жени, бидејќи сметам дека прашањето е повеќе упатено до нив.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom