Зошто луѓето ги кријат своите години?

Член од
25 ноември 2007
Мислења
68
Поени од реакции
0
јас мислам дека постарите ги кријат своите години,само незнам зошто?јас никогаш немам лажено за годините
 

Kvendolin

чупе од бурдите
Член од
24 март 2007
Мислења
1.003
Поени од реакции
75
јас мислам дека постарите ги кријат своите години,само незнам зошто?јас никогаш немам лажено за годините
И помладите ги кријат своите години (барем тука на форум:)).Не знам зошто,можеби мислат дека на тој начин ке бидат возрасно ,,дискриминирани,, или неиспочитувани.
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Годините ги кријат - (зборувам за повозрасните, на форумов), оние луѓе кои мислат дека секогаш се тие во центарот на вниманието, а времето ги поминало и кога по некој основ ќе добијат слобода (имаат интернет), мислат дека така ќе ја вратат младоста, така што ќе зборуваат со помладите за некои актуелни теми. А, кога ќе му/и кажеш да се видите (пр. собиранка) веднаш им се губи трагата, бидејќи ќе бидат отриени. Нема потреба од такво нешто, бидејќи, барем јас, го почитувам секое добро и правилно размислување - па нека е и од 14 годишник.
Верувам дека и на кајгана собиранките нема одредено до која возраст смее да се присуствува и верувам дека никој нема да биде вратен.
Напротив, мислам дека е многу поучно да се чуе мислење на различни генерации. Инаку - се приметува возраста и по размислувањето, така да, мислам дека е тешко тоа да се скрие.
Со криењето на годините, само може да стекне недоверба во останатите луѓе.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Не знам зашто луѓето ги кријат годините.
Безвезно е и барем според мене нема логика.
Не сум криела,не кријам и немам намера да кријам.
Колку години имам,толку.
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
Ne deka gi krijam ama ne mi se kazuvaat, ne mi se veruva deka imam volku godini, a so pametot sum uste nakaj 20 :)
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Не ги кријам годините, ниту пак сум ги криела некогаш:toe:
Не разбирам зошто ги кријат годините, ама па кај мене на тој начин само стекнуваат недоверба.
 
Член од
18 ноември 2007
Мислења
609
Поени од реакции
41
:helou: Koga si mnogu mlad , sakas da si postar , koga ke ostaris ,sakas da si pomlad . Jas licno ne si gi krijam godinite ,sekoe vreme si nosi svoi ubavini,potrebi i dozivuvanja . Sakam da doziveam zdrava golema starost.:smir: :smir: :smir:
 

dungeon master

Милиционер
Член од
14 февруари 2006
Мислења
793
Поени од реакции
18
:nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene::nenene:

Видете вака, не се прајте сите ( добро де скоро сите ) на поштени, демек не ги криете годините, а ако видите нагоре ретко кој ги има податоците за кој колку години има
Кај мене има и години и у профил и датум и сл

Затоа не ударајте четки :tapp:


[Забелешка од модератор]:
Kапслок е опција која овозможува пишење со големи букви.
Поретко користи ја, боди во очи.
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
Не знам зашто некои ги кријат годините! ај вака на форуми заради зачувување на приватноста тоа свакам не сакаат луѓето да знаат кои се а сакаат да си го покажат своето мислење. Но они луѓе што лажат за тоа колку години имаат и кажуваат помала цифра е тоа не ми е јасно абе искомплексиран народ
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Да ми ги крие некој годините, и да дознаам, повеќе нема што да разговарам со него....
Знак на комплекс
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Никогаш не сум ги криела своите години,а зошто луѓето ги кријат,е има повеќе причини,кога сакаат криејќи ги да добијат нешто од спротивниот пол,а и не мора да се однесува само на спротивниот пол,потоа од срам,некои луѓе имаат комплекси кога станува збор за возраста,па се трудат на секој можен начин да ги прикријат своите години и тн.и тн.Сепак,не поштувам луѓе кои го прават тоа:toe:
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.073
Јас не ги кријам годините мој ама кога на некој/а ќе му кажам дека имам скоро 24 години ми викаат - ај не заебавај
 

Kajgana Shop

На врв Bottom