Зошто луѓето ги кријат своите години?

glufce

French Toast
Член од
15 јануари 2006
Мислења
827
Поени од реакции
8
шо ќе лажам, мене не ми веруваат дека иам 16 а не па да лажам за повише...:icon_conf
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Мене не ми веруваат за години ионака. Слободно можам да си лажам.
 

SLaCk

Remember me?
Член од
23 ноември 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Goddess of Chaos напиша:
Мене не ми веруваат за години ионака. Слободно можам да си лажам.
Е добро де ај кажи колку се? :icon_lol::icon_lol:
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Никогаш не ги кријам. Можеби не ги експонирам како бројка додека не ме прашаат, но прецизно, искрено и точно одговарам на прашањето секогаш. Тоа што не ми веруваат кога ќе ја слушнат бројката не е моја вина туку на изгледот и моето однесување кои ги тераат често луѓето да мислат оти сум помлад:)
 

Mia

Whisper of an angel
Член од
22 јануари 2006
Мислења
579
Поени од реакции
5
Годините ги кријат само искомплексираните личности.Никогаш не сум ги криела годините, никогаш нема и да ги кријам.
Годините не се ни битни, битно е како се чувствуваш.
 

bibuska

смешка
Член од
5 септември 2005
Мислења
2.403
Поени од реакции
7
Goddess of Chaos напиша:
Ти си најзрелото и најпаметното 14 годишно девојче кое го знам. Браво!!!
Никогаш не сум лажела за години, ако е сериозна работата... е сеа коа бев помала лажев за да влезам во некое кафуле без да го тормозам брат ми... и сите ми веруваа :)
 

UnMistakable

Love's divine
Член од
16 февруари 2006
Мислења
342
Поени од реакции
1
nikogas ne sum lazel i ne sum gi kriel godinite. kolku se tolku se.
nema prevare nema lazi, corba svira u zivo.:kez:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Не лажам за годините. И да кажам колку имам никој не ми верува.. така да дали сум ја кажала вистината или сум излажала некако се исто ми се фаќа.:coffee:
 

MaRiNa`Oh

стара школа
Член од
26 март 2005
Мислења
3.484
Поени од реакции
28
И мене не ми вервет ко ќе ме прашет за години.. порано ми викаја дек сум била премногу озбилна за мои години, (ко бев на друг форум). Еден член на форумов ми прати порака, и ми рече да сум продолжела пак така, ама сфатив дека тие шо сакам да знает за мојот капацитет на размислување и можност да спроведам еден добар разговор, го знает то па си дозволувам малце да сум поопуштена на овој форум :)
 
Член од
6 јули 2005
Мислења
2.932
Поени од реакции
9
МаРиНа`Ох напиша:
И мене не ми вервет ко ќе ме прашет за години.. порано ми викаја дек сум била премногу озбилна за мои години, (ко бев на друг форум). Еден член на форумов ми прати порака, и ми рече да сум продолжела пак така, ама сфатив дека тие шо сакам да знает за мојот капацитет на размислување и можност да спроведам еден добар разговор, го знает то па си дозволувам малце да сум поопуштена на овој форум :)
Точно Марина, ти не си више девојченце туку девојка! :))
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Никогаш не ги кријам годините. Мене ми е подобро кога ќе кажам точно колку години имам отколку да лажам некој. И ќе кажам и овде... 20 имам... :) :)
 

Goddess of Chaos

Nixe Nox
Член од
16 август 2005
Мислења
6.250
Поени од реакции
228
Фала.
Инаку, имам лажено у случаи кога сакам, морам и знам дека можам да докажам нешто а исто така знам дека ако ми ги знаат вистинските години ќе ми ја затнат устата пред да проговорам. И тоа не сум го направила бидејќи сум искомплексирана личност (барем не во тој случај) туку сум видела начин да ја победам дискриминацијата у години од главите на луѓето. И слатко да се изнасмеам кога ќе откријат и косата ќе им побеле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom