Зошто луѓето ги кријат своите години?

Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
ja nikogas ne sum gi kriel godinite 27 god imam ama site vikaat deka licam na 19
Те лажат:pos2:
ne e tocno sekoga mi vikale seg i zavrsi sredna a ne kako tebe sakas da pustas kosa za da izgledas pomlada ama ne mzoes srce:tapp:

Еве јавно ве замолувам, форумот да не го користите за чат.
Во секоја втора тема иста приказна, преку 10 постови избришав.

Продолжете на темата...
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Чек ја да си прашам нешто на темава.
А зошто луѓето толку многу сакаат да ги знаат годините на другите? Што менува тоа? Нешто као имам 25 и сега веќе преку ноќ станувам возрасен ради бројката, а до вчера сум имал 24 и сум бил дете? Или нешто во стилот... имам 50 сега сум веќе стар, иако до вчера со 49 бев во категорија на млади?? Најсериозно, никогаш не можам да ја разберам потребата да се дознаат годините на другите луѓе. Нешто екстра плус ќе се дознае со тоа за човекот? Каква информација годините ќе ми кажат?

Кога некој такво нешто прашува и тоа го интересира, само ме наведува да помислам дека има предрасуди....големи се овие (над 25), не се дружам со мали (под 17), ајде бе, остај ги старциве (над 50).

Јас лично имам пријатели од 7-77 и никогаш не сум ги прашала конкретно колку години имаат. Со самото дружење, на некој момент таква информација и ќе излета од нив самите, ама мене тоа ништо не ми менува, за да знам како да се поставам или дали треба да ги почитувам како луѓе.

Мене, искрено, кога директно ќе ме прашаат за години, а е тотално неповрзано со муабетот, тогаш идам со стандарден одговор... ти колку ми даваш? Толку што ќе ми кажат/дадат, јас само потврдувам дека се во право. :) Јбг, немам зошто да им противречам, ако толку многу ги интересира. :)
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Па и јас не ги кријам,ретко прашувам некој колку години има,а и да крие не ми е баш гајле ако се покаже како добра личност...:smir:
 
D

Delux

Гостин
Можеби не е културно прашањето „колку години имаш“или еве да ублажиме на контраверзност „која генерација си“...ама пак е корисно истото
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.346
Не кријам...па и во профилот ми ги пишува...а и зошто да ги кријам??
 

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Обично секогаш ми кажувале дека личам за повеќе,најверојатно зашто од мали години ми расте брада :pos: Во секој случај немам потреба да ги кријам,е сеа искрено да се запознаам со постара девојка која ми се допаѓа може и би си додал 1-2 год:pipi:
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Не знам што друго да кажам освен тоа дека не кријам години. Кој сака може да ми види у профил.
 
Член од
7 јануари 2008
Мислења
276
Поени од реакции
13
Лугето кријат години, за да не бидат многу стари или многу млади во одредена ситуација.Обично годините се кријат на чатови,мирцови и сто знам ,можеби по форуми.
 

E*V*I*L~G*I*R*L

>>>uvek tu<<<
Член од
2 декември 2007
Мислења
192
Поени од реакции
5
Лугето кријат години, за да не бидат многу стари или многу млади во одредена ситуација.Обично годините се кријат на чатови,мирцови и сто знам ,можеби по форуми.


Vo pravo si. Najmnogu me nervira ova i zatoa koga mircav na vremeto nikogas ne sum se dogovorila da se najdam so nekoj od niv oti od kaj da znam dali e ona so se pretstavuva i kakvi nameri ima.
Godimite gi krijat pedofilite za da mozat polesno da ja zavedat svojata zrtva.
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Никогаш не сум ги криела годините, а и не ми е важно кој колку години има за да се дружам со него, само малку тоа ако од чиста мира го прашам колку години има и ми даде некој елегантен одговор во замена за иди во ПМ, го сфаќам како комплекс и ме нервира по малку.
Чисто од интерес ми е тоа, немам предрасуди околу годините, имам пријатели дури и дупло постари од мене.
Не ги бирам по годините пријателите, повеќе по карактер, какви се одвнатре и по степен на глупавост :)
 

[Marko]

Мочко
Член од
21 октомври 2007
Мислења
143
Поени од реакции
2
Нема причина да ги кријам годините. 23 имам ама кога не ми е избричана брадата сум 15 години постар :jaj:
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Па ги кријат од едноставна причина-дали ќе бидат прифатени од околината:toe:
 
M

MIL

Гостин
Никогаш не сум лажел за годините нема потреба некако ми е глупаво да кријам години нема ни да кријам мои си се и баш убаво си ги живеам и секоја измината година ми е се поубава :toe:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Не ги кријам, но баш сакам да слушнам размислувања од другите колку години ми даваат :)

Колку се имам смеено, кога ми дадоа 17.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom