Зошто има жени кои паѓаат на „ново печени богаташи!?“

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
spooky напиша:
...„Ма не идам ја со секого бре... Имав дечко што сакаше да ме води дома со <име на стара кола>, ја му велам - викај такси, ја во ова не влагам, ќе ми се смеат!“
Колку ме нервираат изрази од овој тип! :twisted:
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.442
Поени од реакции
7.829
I am ugly, so my friends are ugly to.
хахаха
шега на страна ми се допаѓа како изгледам, се надевам во годините што доаѓаат да станам уште попривлечен :P ах се разбуди нарцисот во мене ова понеделничко утро.
Инаку навистина мразам кога некоја оди со некој само затоа што тој вози кола од 50.000 евра, ми доаѓаат исти како хммм не ми паѓа на памет ниедно створење... одваратно пред се. Сепак сите си се пробиваме во животот на свој начин. Нек се деца радују.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Angela напиша:
а до нејзе дечко со огромен стомак, мрсна коса, скршен заб, грд, некој ново печен богаташ..
----------------------------------


pa vakviot i ne e bogatash :) ako nemal dovolno pari da si go usisa saloto, da ja sredi mrsnata kosa, i si stavi porcelanski zabi, i sigurno vo toj sluchaj nema da bide mnogu grd.....

Ајде ајде.. сигурно имаш видено ..
татко угледен бизнисмен, мајка префинета госпоѓа а синчето некое моронче со цвикери запишано на некој колеџ. Ако ги немаш видено овие тројца во твоја близина на филмој ги имаш видено сто посто :wink:
 

OBDN

Ходајучи Вујаклија
Член од
25 јули 2005
Мислења
1.456
Поени од реакции
32
I sednuvaat na stolica podole pokraj bazen, i fraerot stoi ispred devojkata i vika, srcka de kazi mi sto ima dolu, odavna ne sum si go videl :?
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Секој си има вакви примери.
Кај мене по град има охоооо колку сакаш.
Очи да ти пукне пиче се фатило за склепав никако неталентиран горила кој што има кеш, и шо ќе прајш?



...и ја мислам така! :pos:
 
Член од
5 август 2005
Мислења
21
Поени од реакции
1
Ух, колку има и мажи кои ловат со умисла богати жени...
Ама, навистина жените се повеќе склони кон ова.
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Да се надоврзам на останатите, таквите девојки сигурно не идат со "спечени богаташи" заради љубов, а уште помалку заради секс. Некои луѓе (се мисли на двата пола, северен и јужен :wink: ) едноставно би направиле се (би пробале и човечко месо :twisted: ) за да се афирмираат во околината (ко да ќе им дадат бела кошула). Имаф еден другар кој што не обрнуваше внимание на изглед (изглед: се однесува на девојки со добри црти, ама лошо распоредени) туку едноставно му беше важно да има "камен" (што би рекле некои, со qr да печалиш), истото се однесува и на "ебаната страна", имав другарка која што велеше "вечер ќе излегувам со BMW-то" (ваљда мислеше на дечко и, кој што можам да го идвојам за типичен примерок на гореспоменатата спечена категорија). Во меѓувреме она пробуваше и други "болиди" онака скришно, али изгледа најдобро и пасуваше BMW-то па се омажи за него. :baeh: .

На прашањето: Дали би сакал да бидам на местото на "спечените" би одговорил со негација (можба и би се исповраќал).

"Зборувате за љубов,
колку е голем, колку е убав
неговиот дворец,
татко му е трговец (на големо разбира се)"


п.с. не е сиромашен оној што има малку, туку оној што бара многу.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.740
Поени од реакции
989
TетаАна напиша:
Ух, колку има и мажи кои ловат со умисла богати жени...
Ама, навистина жените се повеќе склони кон ова.
Tete...tocno e deka ima i mazi koi sto lovat bogati zeni...ama ova sto go pravat zenskite vo odnos na lovenjeto bogati e bez nikakvi granici i standardi...barem neka licat na luge tie sto gi lovat zenskite..hehe
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Појма немам што имаат во глава таквите девојки, што секој ден се во поголем број, ама едноставно душата ми ги мрази :evil: :pos: :P
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Novopeceni bogatasi se najcesto bez stil bez maniri bez ponasanje posto kako sto znajme stignale do bogatsvo na ne cesen nacin , ima isklucoci luge koj so trud i maka vlozile se i dobile mnogu . Se spomnuva semejno bogatsvo tie luge najcesto imat zatvotren krug i se druzat so nivni kako devojce e polesno da vlezis vo toj krug ama se to e ne bitno deka tuka pa ima od bes mnogu valkani raboti , nema nekoja normala i se e izvestaceno barem tuka e taka .
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
Затоа што има жени кои знаат што сакаат. Подобро да каже од почеток сакам пари, отколку да кенка за милион работи после.
Тие жени си се на јасно со себе си. :P
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Никола напиша:
Затоа што има жени кои знаат што сакаат. Подобро да каже од почеток сакам пари, отколку да кенка за милион работи после.
Тие жени си се на јасно со себе си. :P
А што правиме со самопочитта? Дали и таа оди како жртва за да го добијат тоа што го сакаат, т.е. пари?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom