Зошто има жени кои паѓаат на „ново печени богаташи!?“

Член од
10 мај 2006
Мислења
47
Поени од реакции
1
ragazza напиша:
E ova e sekojdnevie vo na primer Metropola Resen od kaj so sum jas , tamu se sitkat kerki za pravilnoto prezime , ima nekolku familiji so mnogu imot i se se pravi za da vlezi vo niv . Ako izlezis so decko odma tetkite i vujnite prasvat .Cie e deteto? i odma se znaj kolku bavci ovostarii imat , traktori kuki pa i magazini:)
I ako nemas nisto vo grado gospod ne te mazi:)
Ne ja bas ne mislev i za takva "pravilna" familija, mislev da ne mu se doma barabi, kradaci i novo peceni bogatasi... :)

E da ke zaboravev sho slusnav pred nekoj den, se utepav od smeenje:
Za tie sho nemaat nisto vo na pr. toj grad,ili od bilo koj drug grad (osven skopje zasto za od ovde slusnav). "Muzive" od skopje koi se epten grdi,seljaci(mislam da ne znaat 2 zbora da svrzat) i da ne kazam retardirani... nivnite nemaat mnogu da im pruzat pa da gi brkaat onie sponzorusite... idat vo drug takov grad, selo najcesto( bez navredi), im davaat rent a car, i tamu gi pravat ovie " mangupive" deka se nekoi i nesto u skopje , i odma gi zenat.... znaes FAMILIJATA od selo gi dava svoite kerki da gi nosat muzive od grad.. i taka najcesto se zenat grdite idioti od "metropolata" skopje", a posle od tamu Strinite se falat deka gi ispratile nivnite kerki za muz u skopje... lele

abe koga mi go kazaa ova za eden EPTEN kreten od kaj nas... mislam se ligavi uste dodeka zbori ... 30 godini coek... se utepav od smeenje.. lele uste mi doaga smesno:pos: :pos:
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
The`bItCh напиша:
Седите во некој кафич и покрај вас поминува добро градена типка, со анѓелско лице, незаборавна насмевка, паметна, интересна...
а до нејзе дечко со огромен стомак, мрсна коса, скршен заб, грд, некој ново печен богаташ..
застануваат пред вас и почнуваат да се бакнуваат :?
Прашањето ми е.. зошто таква згодна типка би одела со таков кретен? т.е. зошто има жени кои паѓаат на „ново печени богаташи!?”


П.С. Зошто „ново печени богаташи” ќе објаснам после вашите коментари :wink:
Добро од кај да знаеш дека го сака заради пари мозе на нејзе и се свиѓа тој
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Се додека им офци за стрижење, ќе има и офчари за да ги стрижат.
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Glupacki..gi gledam i ja sekoj den okolu mene!
Zosto?Zasto ke se vozat vo ubavi koli,ke bidat prisutni na sekoja zabava so mrsni bgatashi i ke zborat so drugarkite samo za toa so i kupil deckoto,kade bile sinoka...i ona tolku mnogu se sozivuva so ova,lele majko!Toa ti se samo prostacki cij broj sekojdnevno se zgolemuva!
 
Член од
1 мај 2006
Мислења
371
Поени од реакции
2
Tie se materijalistki i za zal se poveke raste brojot na takvite vo Makedonija
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
овој феномен на паѓање на женските на пари, коли и слични ствари се базира на сиромаштијата и од неа потекнувачката неизживеаност на девојките кај нас , па и наоколу во светот.
 
Член од
6 мај 2006
Мислења
1.890
Поени од реакции
4
зш сакаат дебели луѓе со пари а искрено мислам дека и они самите незнаат зошто, абе да ги види некој еј се возев во BMW
ccccc
 

Ivy_K

/
Член од
29 мај 2006
Мислења
1.206
Поени од реакции
16
zasto ednostavno se glupavi i mislat so toa deka ke dobijat"pogolem"rejting nekoe rabotno mesto...

abe gi ima sekakvi:kez: :kez:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Takvi imalo i sekogas ke ima samo jas nikogas nema da mozam da gi raberam.No toa e nivna rabota i vo posledno vreme ni gi ni primetuvam zasto stavrno mi se odvratni za nikade se
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Абе од толку девојки на форумов ниедна не си кажа дека е таква и сите уствари ги мразат таквите девојки.Како бе све светици се погодија на форумов бе
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Пеер има ороспии што у старт се палат на богаташи. Значи каков и да е да има пари.
А имаш и некои што не се такви, но сепак многу полесно е да ги ќариш со јака кола, частење пијачки по елитни места и слично. Колку и да не го признаваат тоа така е. Една работа да спомнам, ако е типот тежок ропак ваквите не би завршиле со него.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Значи сепак парите имаат голема улога во тоа.
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Апсолутно имаат во најголем дел од случаите.
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Некој дечко и рекол на девојка-Ќе ми дадеш за 1000 евра?
Девојката се замислила едно време ама сепак прифатила.
Дечкото продолжил-А ќе ми дадеш за 1000 денари?
Девојката онака,изнервирано одговорила-Абе,за што ме сметаш ти мене?!!?
Дечкото мртов ладен-Тоа веќе го утврдивме,само се пазарам сега!!!
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Абе добро, девојка што се шитка за директно понудена сума е ороспија (сумата не е битна).
Јас викам многу е полесно да ја ќариш со кеш, без да и понудиш директно :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom