Зошто има жени кои паѓаат на „ново печени богаташи!?“

The Mummy

The world is not enough
Член од
3 мај 2006
Мислења
5.415
Поени од реакции
181
Vidi sega vo denesno vreme parite go vrtat svetot sekade a kamoli pak kaj nas koi nemame mnogu pari.Iako i jas ne sfakam kako moze so nekoi epten katastrofa tipovi,ako veke e za pari barem tipot nekalici na nesto. Megutoa ne moze da se odrece i deka ima i maski koi se palat na bogataski i odat so niv samo zaradi pari(obicno vo ovoj slucaj toa se nekoi bogataski od 45-50 god a maskite po 25-30 god).
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Ај да ми каже некоја од женскиве:
1.Има тип не е многу скапо облечен ама складно, секогаш е чист, уреден има многу добра смисла за хумор, добро изгледа, но има пари само еднаш во две недели само на себе си да си приушти пијачка во кафич, а диско нема шанси пошто нема пари за диско, башка нонстоп е со автобус и неможе да си дозволи такси, а живее малку подалеку од вас како на пример карпош 4 и бутел.
2.Има тип кој добро и скапо е облечен се прави така пофраер, не е ништо посебно во изгледот, на моменти знае и да иритира со неговот однесување, ама има ново ауди 4 и секогаш е со кола , никогаш со автобус, скоро секоја вечер излегува на по една пијачка или повеќе во кафичи, на викенди иде обавезно по диска и пие скапи коктели, и сите викаат глеј го оној блазе си и а таа што ќе го ќари.

Кој тип ќе го изберете?
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Бидна ова прашање друже...неколку поста поназад, јас ги потпрашав :wink:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Абе знам ама јас онака да прашам уште еднаш пошто ченскиве не гледаат позади а само една ти одговорила па да потсетам пошто како што кажа Бушавиот сите се прават ПОШТЕНИ женски.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Претпоставувам дека размислиле дека е боље да си преќутат отколку сите да дознаат дека се за б) :pishtoldz м? девојки?
 

Marata

kinky
Член од
9 мај 2006
Мислења
473
Поени од реакции
3
Bacillus gagous напиша:
Ај да ми каже некоја од женскиве:
1.Има тип не е многу скапо облечен ама складно, секогаш е чист, уреден има многу добра смисла за хумор, добро изгледа, но има пари само еднаш во две недели само на себе си да си приушти пијачка во кафич, а диско нема шанси пошто нема пари за диско, башка нонстоп е со автобус и неможе да си дозволи такси, а живее малку подалеку од вас како на пример карпош 4 и бутел.
2.Има тип кој добро и скапо е облечен се прави така пофраер, не е ништо посебно во изгледот, на моменти знае и да иритира со неговот однесување, ама има ново ауди 4 и секогаш е со кола , никогаш со автобус, скоро секоја вечер излегува на по една пијачка или повеќе во кафичи, на викенди иде обавезно по диска и пие скапи коктели, и сите викаат глеј го оној блазе си и а таа што ќе го ќари.

Кој тип ќе го изберете?
Не се фолирам и не се правам фина, ама дефинтивно еден, највише ради тоа што не можам да бидам со некој кој ме иритира.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Bacillus gagous напиша:
Ај да ми каже некоја од женскиве:
1.Има тип не е многу скапо облечен ама складно, секогаш е чист, уреден има многу добра смисла за хумор, добро изгледа, но има пари само еднаш во две недели само на себе си да си приушти пијачка во кафич, а диско нема шанси пошто нема пари за диско, башка нонстоп е со автобус и неможе да си дозволи такси, а живее малку подалеку од вас како на пример карпош 4 и бутел.
2.Има тип кој добро и скапо е облечен се прави така пофраер, не е ништо посебно во изгледот, на моменти знае и да иритира со неговот однесување, ама има ново ауди 4 и секогаш е со кола , никогаш со автобус, скоро секоја вечер излегува на по една пијачка или повеќе во кафичи, на викенди иде обавезно по диска и пие скапи коктели, и сите викаат глеј го оној блазе си и а таа што ќе го ќари.

Кој тип ќе го изберете?
Првиот секако. Од фраери како од вториот пример ми се повраќа ... никогаш не сум гледала во некој дечко како во потенцијален спонзор макар и само за вожњи по град или екстра пијачка секоја вечер ... ни 1 денар не ми вредат ни таквите фраери, а ни спонзорушите покрај нив ...
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
Parite se lazna sigurnost i poentata e da ne se potpiras na parite nego na svoite sposobnosti .

Ako gi imas i na niv se potpres utre ako gi snemas sto pravime ?

Srbite vikaat bolje je umeti nego imati
ili japancite
Ne mu davaj na covek riba nego nauci go da lovi riba.

... toa mi bese poentata ne se potpirajte na parite kako sigurnost do taa mera, bidejki nisto ne e sigurno vo zivotot a parite najmalce. Potprete se na svoite sposobnosti i ljubovta koja ja davate taka da vo slozna kuca kade ima mnogu ljubov sekogas ke se najde za mleko .

Videte gi romite , imaat li sekogas za mleko leb luksuzna obleka ... pa skoro sekogas se nasmeani koga imaat trosat do posleden denar koga nemaat peat si ziveat zivot.

Druga kultura drugo sfakanje na zivotot, bidejki parite se kako zeni sto bi rekol eden moj profesor ....
Znam na srpski na makedonski se gubi na prevod...

Para je da se obrche isto kao i zena.

Parata e da se stavi vo promet , da se koristi ........

Aj da ne filozofiram mnogu sakam recam i ti si u pravo ama jas ja sogleduvam problematikata poshiroko malce.

A vo kontekst na temata:
pari zaradi vrska hmmm taka e za zal treba pari, megutoa za sekoj covek se naoga drug covek koj misli kako nego, ne se site devojki za pari , provod i dobra kola. Ne e taka.

Od iskustvo i muabet so drugarki znam i toa ubavi drugarki isto taka imaat problem nikoj ne im prioga , so nekoj ubav muabet , so razbiranje i maskite se uplasija od tranzicijata . No ve uveruvam ne e se taka crno.

Ok ako nemate pari mozebi nema da izvedete nekoja isfurana manekenka vo grad so svoeto ficho ... No izberete si spored sebe toa e toa idete dalje.
Kolku e pogresno od nivna strana da izbiraat takov nacin na zivot ne bi sakal da sudam i komentiram mnogu no samo bi kazal deka samo toa sto ke si go stvoris samiot nikoj ne moze da ti go odzeme.

Znam tesko e vo Makedonija da stvoris samiot , no kratenkata da se dojde do sigurnost ..... primer : deckovo ima ubava kola opaaa zamisla lele utre ke me zeme za zena , ke se obezbedam , ke bidam in , ke bidam vo shemata , ke me znaat e totalno pogresna i kratkorocna .

Niti toj ke i ja prepise kolata nitu se i tie decki naivni zatoa sto IM SE MOZE ,ja i niv gi opravduvam alal da im e , bravo , uvek ima nova devojka koja se laze po lazniot sjaj na parite koi zaslepuvaat.

Denes veke nikoj ne e naiven dragi moi , sponzorot dava megutoa dali cenata koja nekogas mozebi ke ja platite ke bide dovolna za sitnite zadovolstva koi gi primate vo momentot.

Vo 90 posto slucai spoemnatite devojki mozat samo da dobijat etiketa koja vo ova nashe malo selo e nebrisliva, ko u tursko vreme TAPIJA za vek i vekov....


No na kraju kraeva sekoj si ima pravo na izbor vo zivotot , cak i na sponzorush*te im posakuvam se najubavo megutoa samo da si dolovat edna mentalna slika vo glavata pred da pocnat ili da prodolzat :

Lokacija selo , skopje , se budi taa i za cudo veke ima 30 godini a do togas ne uspeala da go upeca svojot super sponzor , gleda pokraj sebe nema nikogo, nitu familija, nitu deca samo prazni vetuvanja, po nekoj poklon , a pokani od sponzori se pomalku a konk*rencijata stanuva se pogolema i pogolema idat novi generacii sponzorushi , pospremni , poubavi i sto e najloso za nea POMLADI.

Bi sakal da si postavi edno prasanje sekoja devojka koja trgnala po toj pat :
KAKO BI SE CUVSTVUVALA TOGAS ?


Od druga strana ima tolku prekrasni devojki koi sedat sami zveraat i tie po kaficite vo nadez da pronajdat decko spored svoite interesi . No nikoj ne im prioga.

Zasto ? Od strav i malogradjanstina nasha Skopska.

Za sekoja devojka ima kljuc lozinka za da bi te primila kako potencijalen partner , nekoj ima sreca da go pogodi , nekoj znae , nekoj se trudi no sto i ako ne se uspee ... boze moj se ide dalje , momci zatoa ne se otkazuvajte i ne se razocaruvajte.

Ako sekoe masko go pobedi svoeto ego , samobendisanost i strav koj sedi dlaboko vo nego , nema da mu bidat potrebni ni pari ni kola ni taka nataka.....

Ova e samo moe skromno mislenje za temava.

Site Ve pozdravuvam i Vi posakuvam prijaten den .

A da konkreten moj odgovor zasto e toa taka e :

1.nema dovolno jaki fraeri pa poradi nedostig na istite zenite se prefrlaat na alternativata supersponzor so magicno stapche koj gi ispolnuva barem materijalnite snista vo realnost

2.ima premnogu papuchari ( ova vo kontekst na tocka 1 od izlaganjeto kako nusproizvod i surova realnost )

3.ekonomska kriza i nadez deka nekoja devojka ke se izvadi od apatijata koja preovladuva vo ovoj pekolen rezervat i nadez za podobar zivot ako se odigra na edna karta - situiran sponzor (sto najcesto ne zavrsuva bas taka vo realnosta )

4.sloboda na izbor koja ne moze da bide uskratena na bilo koja individua pa ni na sponzorushite neli taka

pozdrav
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Видете сеа вака . Точно е дека светот го вртат парите , нема човек кој несака да биде богат да има палати, коли .......... Ама неможам никако да сватам како можат некои девојки да бидат со некои "гнаси" само за да имаат пари . Прво да се појавам со некој чикица постар од мене дваесет години и више и да ми купува се што ќе видам , би ми било срам. А уште полошо да живеам со него. Затоа давам огромен минус за материјалистите /ките
 
Член од
5 јуни 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
Ali ima curi koi ne razmisluvaat kao tebe,a ima i curi koi vaka po forumi se praat posteni fufici a iskoci u centar vrie sponzorusi i ona nivnono "NO MANY NO LOVE"!A so minusi veke nikoj ne se zamara
Vaka ako nemas pari za pijacka ke si sedis doma i ke tepas vreme po forumi jebiga
 

+BaltaZaR+

The DeviL Ÿф±
Член од
7 јуни 2006
Мислења
72
Поени од реакции
1
Плати па клати ти излегува ова !!!
Али ај да не излезе Ку*ва па ај со некој богаташ ќе оди цурава и тоа е!!!:star:
 

Нате

УџУџУ
Член од
7 јуни 2006
Мислења
159
Поени од реакции
0
Не само за да не ја направат ку..а туку и да ја види малце народ . Па ако не се покаже пред други џабе и е се .
 
Член од
5 јуни 2006
Мислења
16
Поени од реакции
0
Abe nema praenje ne praenje civijata ednas vlaga i veke ne iskaca,a nase Skopje ti e malo "selo" ednas pokazi se utre site te znaat,i so malku kesarica nekoj ke te lapne,jebiga
 

RealGirL

My LiFе...My ST0Ry
Член од
13 февруари 2006
Мислења
2.348
Поени од реакции
19
ednas kurva cel zivot kurva(ako ne po profesija po muabeti)
 
Член од
9 јуни 2006
Мислења
13
Поени од реакции
0
Zosto se bez gram pamet? I znaat deka so toa ke dobijat se sto sakaat?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom