Зошто има жени кои паѓаат на „ново печени богаташи!?“

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Трчање по новопечени богаташи а тие по дефиниција изгледаат многу јадно е мизерна работа.

За да живееш со некој во брачна заедница покрај финансиски средства мора да постои и љубов и разбирање.

И неможам да сватам некои жени па и мажи кои трчаат по богати односно по ново печени богаташи, како само ке го поминат животот со некого со кој се само заради материјални добра, и кога сета таа желба за добра кога ке се исполни тогаш.....?
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
И ја неможам да ги сфатам, зашто парите ќе се потрошат, автомобилот ќе се извози, поквари и што уште не, ама љуубовта е таа која останува. Коа ќе остареме ќе останеме само ние и телевизорот да ни прави друштво никој друг. Парите ќе ги нема, и да ги има и се да купам и сите штикли на свет да ги имам пак нема да бидам исполнета внатре ако нема љубов. незнам што им е на тие
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
затоа што сакаат да бидат „новопечени богаташки„
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Tolku se iznervirav na prasanjeto (bidejki si 100 % vo pravo), taka da ne gi citav postovite i ne znam kakvi komentari ima - izvinete site, no site takvi devojki po mene se losi kopii na ...
I, da ... da, poznavam mnogu takvi. Greota za vremeto vo koe ziveeme. Zatoa i sekoj tret brak vo R. Makedonija zavrsuva so razvod. Bitno im e sto poveke da mu zemat na "bivsiot". I, sto e najtragicno so "cista" sovest prodolzuvaat ponatamu i baraat nov "covek na zivotot".
BLJAK, RUZNO, LOSO, (ne sakamda nabrojuvam poveke - ima uste epiteti)
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Ама од друга страна има и такви машки, знам многу такви примери. Атоа? Значи нема само такви девојки кои се палат на автомобили, пари и други материјални работи има и такви машки:raz:
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Тешко прашање... Сепак мислам дека тие девојки се спонзоруши кои се „заљубени“ во моќ, пари, слава и не им е битна цената како да дојдат до нив, макар и со продавање на нивното тело. Сепак, имам речено и во други постови и пак ке речам, парите се минлива работа, тркалото се врти денес ги имаш утре ги немаш...
 
С

Сатори

Гостин
...

Моќ.
Секој новопечен богаташ покажува моќ, која сама по себе е привлечна за секоја жена, посебно ако делува како глупав тип кој има моќ.
Тогаш веќе делува страшно привлечно.
Затоа.
 
Член од
10 април 2007
Мислења
97
Поени од реакции
0
Da tocno e, kolku sto ima takvi zeni, ja poznavam uste tolku maski koi toa go pravat samo za pari. Bidejki parite na site ni znacat, ama nekoi luge ednostavno sakaat do niv da dojdat na necesen nacin.
Sepak ima isklucoci nekoi i se zaljubuvaat, ne e se vo izgledot:pos2: , ne mozeme nie da procenime se taka nadvoresno, no voglagnom, site tie sonuvaat kako ke bidat bogati dami so mercedesi i ke uzivaat vo zivotot:tapp: :tapp: , he da bese taka lesno!!!!

Sepak za brak ljubovta bi trebalo da e na prvo mesto, no ne slusnav ovde deka stanuva za brak, pa verojatno ovie devojki/maski sakaat da iskoristat takvi , u stilu "daj sta das":kesa:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Моќ.
Секој новопечен богаташ покажува моќ, која сама по себе е привлечна за секоја жена, посебно ако делува како глупав тип кој има моќ.
Тогаш веќе делува страшно привлечно.
Затоа.
:eek:oo:
Ич, ама ич не се сложувам. Ај да речеше дека на некои жени им е привлечно, ајде де. Ам на секоја?:)
Од каде тоа дека моќта и глупавоста во пакет се страаашнО привлечни?

За среќа, се` уште има жени за кои најстрашно привлечно им е ако мажот има памет и скромност:cool:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Да, се сложувам. Имало, има, ќе има и жени кои покрај другите работи ги привлекуваат и парите, ако не и само парите.
А иако се ретки, ги има и тие на кои парите не им се пресудни за да бидат со некој.
Само има и луѓе кои веднаш даваат своја слободна проценка дека некој е со некого поради парите, без да ја земат предвид можноста дека можеби, ете, навистина некоја девојка (или некој дечко, сеедно) е во таа врска затоа што го сака човекот поради него самиот. Ако некој има пари, веднаш реакција на другите е: „Да, таа (тој) е со него (нејзе) затоа што има пари“.

То е то.
 

TpH_Bo_OkO

Трноризец
Член од
18 мај 2005
Мислења
11.537
Поени од реакции
878
Во ред, парите не се пресудни, ама секоја жена, безусловно секоја, сака внимание, нега, да го добива она што го сака, интуиција и помалку спонтаност....меѓудругото, единствен фактор без кој неможе да и се остварат овие работи на жената се, пари...без разлика дали таа сака тоа да го признае или не.

Она што се вика моќ кај мажот, тоа кај жената претставува сигурност, грб и wish come true. Затоа на жените им се афродизијак „моќните“ мажи...

А има и една стара што вика „Успешен маж е оној кој може да заработи повеќе отколку што може да потроши неговата жена. А успешна жена е онаа која ќе најде таков маж“

:toe:
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Ајде кога веќе спомна дека секоја жена сака да го добива тоа што го сака. Што е со оние кои она што сакаат да добијат (кога веќе зборуваме за материјалните задоволства) имаат можност сами да си го земат? Со други зборови, да не мора да чекаат партнерот тоа да им го даде, да се и самите колку-толку ситуирани.

Сепак, на луѓево им е поприфатливо кога ќе чујат дека двајца добро финансиски нафатирани одржуваат врска, тоа го земаат како нормално, односно ја исклучуваат опцијата дека некој од нив е со другиот поради моќта на парите. Осудувани се оние кои се со различна длабочина на џебот, веднаш за сите станува збор за користољубивост (што не мора секогаш да е така).

Да се разбереме, од фодул да си со некој и јас не разбирам и никогаш нема да ги разберам таквите каприци. Причините ми се непознати и несфатливи. Жално е што некои се упропастуваат само за да бидат забележани, сосема погрешен начин.
На крајот на краиштата, секој како што смета дека треба, така и нека прави:toe:
 
С

Сатори

Гостин
.

:eek:oo:
Ич, ама ич не се сложувам. Ај да речеше дека на некои жени им е привлечно, ајде де. Ам на секоја?:)
Од каде тоа дека моќта и глупавоста во пакет се страаашнО привлечни?

За среќа, се` уште има жени за кои најстрашно привлечно им е ако мажот има памет и скромност:cool:
Значи малку не се рабравме, во психологијата на секој човек, не само на жената е да тежнее кон моќ, тоа ти е нешто слично на потреба.
Парите носат моќ, каква таква, патетична, не е толку битно.
А секоја и потенцирам секоја жена бар еден дел од секундата би посакала да има нешто такво покрај себе.
Не мислам на некоја будала со златни ланци околу себе.

Б.т.в.Тоа глупав тип со моќ како страшно привлечна комбинација, тоа беше иронично кажано.:smir:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom